Şimdi Ara

C ve Sistem Programcıları Derneği (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
4
Favori
15.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adosonic

Selam bende 9 mayıs giriş kursuna başlayacağım. Siz başladınız mi dersler nasıl ?

giris dersi derken programlamaya girisdenmi baslicaksiniz ? 9 unda yoksa java c# ?

programlamaya girisden baslicak isen ali hoca cok iyi ders anlatiyor bende hafta ici kursundaim gercekden tavsiye ederim aldiklari parayi hak eden bir kurum
  • Ya bu giriş dersi çok mu önemli direk C den başlayamıyo muyuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer imkanın varsa şu üniversitelerin 1. sınıf C programlama dersine katıl

Ankara - Odtü

İstanbul - İTU , Boğaziçi , Koç , Gtü , Yeditepe .

Her hafta ödev verirler ve dönem sonu emin ol canavar gibi olursun

Tabi C programlama yarışın ilk etabı .

Kendini kanıtlaman için C ile POSİX standartlarında program yazman lazım , oradan yürürsün
  • Yarın 3 hafta sonu derslerimiz var hocamız ali vefa serçe çok iyi ders anlatıyor ve sorular soruyor sizi düşünmeye zorluyor. Kursun faydasını göreceğime inanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: adosonic

Yarın 3 hafta sonu derslerimiz var hocamız ali vefa serçe çok iyi ders anlatıyor ve sorular soruyor sizi düşünmeye zorluyor. Kursun faydasını göreceğime inanıyorum.

Ne oldu başladı mı kursunuz??

Ben C# Nesne Yönelimli Programlama Kursu 'nu 3 aydır bekliyorum bir türlü başlamadı ve Programlamaya Giriş kursuna gittim bu kadar ara olması çok sıkıntı oldu hala bekliyorum bakalım..
  • Selamlar ben de düşünüyorum güncel olarak nasıldır bu kurs acaba, giden arkadaşlar şuan ne yapıyor acaba merak ettim ?@bahadirzeren @Selçuk ALAGÖZ
  • Apollon kullanıcısına yanıt
    Ben 2015 yılında temel programlama ve algoritmalar dersini aldım. Memnun kaldım, sınıflar biraz eski moda tabi kendi bilgisayarımla çalışmıştım ben hep fakat sınıf sıcak ve havasızdı. Ders konusuna gelecek olursak o kurs sayesinde bütün algıritma eksiğimi kapadım. Açıkçası dil öğrenmenin algoritma yanında 0 olduğunu gösterdiler. Önemlisi algoritma.

Kurstan sonra bilge adamda c# eğitimi aldım ve bu eğitim temel programlama sayesinde çok verimli geçti.

Şimdi ise bir firmada fullstack javascript developer olarak çalışıyorum ve oyun geliştiriyorum, NodeJs, Vue, React güncel olan bütün javascript frameworkleri ile çalışma imkanı buluyorum. Yakın zamanda 2 yıl çalışma tecrübesine sahip olucam.

Ne zaman eğitim konusu açılsa söylediğim tek şey iyiki o temel algoritma ve programlama kursunu almışım.

• quote:

Orijinalden alıntı: L[A]hor

Ben 2015 yılında temel programlama ve algoritmalar dersini aldım. Memnun kaldım, sınıflar biraz eski moda tabi kendi bilgisayarımla çalışmıştım ben hep fakat sınıf sıcak ve havasızdı. Ders konusuna gelecek olursak o kurs sayesinde bütün algıritma eksiğimi kapadım. Açıkçası dil öğrenmenin algoritma yanında 0 olduğunu gösterdiler. Önemlisi algoritma.

Kurstan sonra bilge adamda c# eğitimi aldım ve bu eğitim temel programlama sayesinde çok verimli geçti.

Şimdi ise bir firmada fullstack javascript developer olarak çalışıyorum ve oyun geliştiriyorum, NodeJs, Vue, React güncel olan bütün javascript frameworkleri ile çalışma imkanı buluyorum. Yakın zamanda 2 yıl çalışma tecrübesine sahip olucam.

Ne zaman eğitim konusu açılsa söylediğim tek şey iyiki o temel algoritma ve programlama kursunu almışım.

Bilgisayar veya Yazılım alanında üniversite eğitimi aldınız mı yoksa kurs + kendi eğitim çalışmalarınız ile mi tecrübenizi elde ettiniz?

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Yönetim bilişim sistemleri okudum fakat javascripti tamamen kendi çalışmam ile öğrendim.

• quote:

Yönetim bilişim sistemleri okudum fakat javascripti tamamen kendi çalışmam ile öğrendim.

Üniversite okumak yerine tek başına bu c derneği etkili olur mu? Ciddi bir kazanım sağlar mı?
  • Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Sağlar fakat iş bulma konusunda bazı tabular ve devlet kuralları yüzünden çok zorlanırsın.

• quote:

Sağlar fakat iş bulma konusunda bazı tabular ve devlet kuralları yüzünden çok zorlanırsın.

Anladım teşekkür ederim.
  • Son durum nedir gidenler memnun olanlar olmayanlar

• Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak bu derneğin kurslarına gitmeye karar verdim. Kendilerinden fiyat listesi istesim mail yoluyla göndereceklerini söylediler ancak 1 aydır göndermediler. Hatırlatma maili attım cevap gelmedi. Bilgisi olan var mı fiyatlar konusunda?
  • Ben de android kursu icin basvuru yaptim ama aramadilar henuz. Ben aradim acan olmadi. Fiyatini bilen var mi ?

• Android kursu için ücret 2450 tl imiş öğrenciler için.
  • arkadaşlar C# ile Nesne Yönelimli Programlama bu kursa gitmeyi düşünüyorum. Giden var mı önerir misiniz ?
  • NorveçliMühendis kullanıcısına yanıt
    Bedavaya cok iyi kaynaklar varken, para verip ne olduğu belirsiz bir kursa gitmek?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zibil gibi kaynak varken halen tomarla para vererek sıradan şeyler öğrenmeye çalışanları anlamıyorum. Kardeşim bu bahsettiğiniz kurslar, dersler vs. artık suyu çıkmış şeyler. Ortalık bilgiden geçilmezken bunlara bakmaya bile tenezzül etmeyenler yazılım sektörüne girmekten bahsediyorlar. Bu dersleri parayla alsanız ne yapacaksınız sanki? Aynı şeyler tekrar şeyler vs. Gidin işinize ya!
  • İnşaat mühendisi olarak programlamaya giriş kurslarına online olarak katıldım.

Eğitim sistemlerini sevdim, metotları programlamayı sevdirmek üzerine.

Eksi yanı şu ki ders programları öğrencilere göre. Yani haftada en fazla 8 saat ders işleniyor.

Bilge adam vs gibi hafta içi gündüz kursları olsa hem derslerden kopmayız hem de süreç bu kadar yayılmaz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.