Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (234. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.985
Cevap
101
Favori
514.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanıyorum tanesi 400 TL civarındaydı. Şimdi baktım 480 tl. Daha da zamlanacaktır, acele etmek lazım.
  • Geçen Şubat ayında Riken marka kış lastiği aldın;4 tanesi 1600 tl.Bu riken Michlenin Sırbistan fabrikasında üretileniymiş,uzun yolla ilk testimizi yaptık;arabayı hiç yormadı,şehir içinde de mükemmel performansını gördüm,neden arabayı hantallaştırmadı derken yazlıkları takınca anladım mükemmel bir kış lastiği bence...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar C-HR kullanicisi arkadaslar,

1.8 Hybrid Diamond Premium ile ben de aranizdayim.
    Aractan gayet memnunuz, ufak tefek "keske sunu da eklemis olsalardi.." cumleleri arada dilimizin ucuna geliyor fakat genel itibari ile aracimizdan cok memnunuz

Kullanan arkadaslara sormak istedigim birkac nokta var, cevap verebilirlerse cok sevinirim:

- Bagaj icin file, bagaj havuzu alan var midir? Aliexpress'ten siparis vermeyi dusunuyorum ama kalitesi ve fiyatlari konusunda emin olamadim. Deneyimlerinizi paylasabilir misiniz lutfen?

- Arac ici isiklandirma konusunda birsey yaptiraniniz oldu mu? Ornegin ayak uzatma yerleri icin bir isiklandirma yaptiran var mi?

- Arac ici okuma lambalarini beyaz ve daha kuvvetli isik veren led'lerle degistirmeyi dusunuyorum. Yaptiraniniz var mi? Uygun ampul olarak ne bakmaliyim bileniniz var midir?

- Kapi gozlerindeki su vb seyler koymak icin tasarlanmis gozlere, kaplama yapan var mi? Biz uzun yol yaparken oraya starbuks mug filan koymustuk. Aractan indigimizde farkettik ki, mug aracin kapi gozundeki o ic yuzeyi hep cizmis..

Simdilik aklima gelenler bunlar, zamanla birkac sey daha eklerim gibime geliyor.. :)

Herkese keyifli surusler!

• Elguug kullanıcısına yanıt
    Hayirlisi olsun, iyi gunlerde kullanin.

Ayak kisimlarina isiklandirma aksesuar katalogunda var ama ben yaptirmadim, internette katalog mevcut.

Ic aydinlatmalari beyaz led ile degistirdim, cok fark etti.

Tum ic bolmeler icin aliexpresste hali ve lastik kaplamalar mevcut. Ben orta kol dayama icin ekstra raf getirttim, memnunum.

• ^Biotech^ ^ kullanıcısına yanıt
    Bilgiler icin tesekkur ederim

Ic aydinlatma icin kullandiginiz ledleri de aliexpress'ten mi verdiniz yoksa serviste mi yaptirdiniz? Bu arada led ampul mu taktirdiniz yoksa BOYLE birsey mi?

Tesekkurler,
    Rica ederim. Amazondakilerden degil normal led (photon). Onceki sayfalarda baska bir kullanicimiz fotolarini paylasmisti. Takilmasi cok kolaylar, ben kendim taktim. Yalniz orta tavan icin 30 mm olmasi gerek, daha buyukler durmuyor.

Merhaba,

Biotech arkadaşımız bilgiyi zaten vermiş ama aracı ilk aldığımda (Kasım 2016) yaptığım paylaşımı tekrar hatırlatayım belki katkısı olur dedim. Ben de araç içi aydınlatmaları hemen beyaz ledlerle değiştirenlerdenim. Premium Plus marka ledler aldım üzerinde alman teknolojisi yazıyor satan adam Philips üretiyor dedi ama yalan da olabilir o kadarını bilmiyorum Neyse ben Çin malı istemediğim için bunu tercih ettim güvendiğim bir ustada bunların daha iyi olduğunu söyledi. Çin malı olanlar 5 TL civarı benim aldıklarım ise yanlış hatırlamıyorsam 10-15 TL civarıydı ama fiyatından emin değilim. Ayrıca plaka aydınlatmasını da beyazla değiştirdim çünkü tekno paketteki beyaz far ve geri vites aydınlatmasına sarı plaka aydınlatmasını yakıştıramadım Ancak ledleri plaka aydınlatmasının içine yerleştirmek zor olduğu (gerçekten zor ) ve ben de o kadar yetenekli olmadığım için servis değil ama sanayide bir Toyota servisinden yardım aldım (ayak üstü 30 TL'mi kaptılar tabiki Neyse sonuç olarak şu an diyorum ki iyiki yaptırmışım. Mahallede C-HR sayısı arttı benden gören 1-2 arkadaşta özenip aynısını yaptırdılar onlarda memnun.

Eğer sadece iç aydınlatma yapacaksanız gerçekten basit iş kendiniz alıp yapın. Plaka aydınlatması zevk işi bence güzel ama karar sizin. Kolay gelsin aracınız hayırlı olsun.

• hocam internetten alacilecegimiz link verebilir misiniz. aydınlatma ile alakalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer demir

Araç içindeki sarı lambalar kör kandil gibi yanıyordu,arabanın heryeri LEd gitmiş içine ampul koymuş toyota hanımla birbirimizi göremiyorduk o kadar yani,ben de değiştirdim böyle oldu nasıl beğendiniz mi?
    SATICI FİLAN DEĞİLİM ÖYLE OLSA ARABAMIN PLAKASINI FİLAN KOYMAZDIM,SAMİMİ PAYLAŞIM YAPIYORUM.
    7020 photon marka dipsiz ampul olanı taktım,7025 çift dipli iç arka tavan lambası oluyor.
    7023 olanlar içeriyi floresan takılmış odaya çevirdi onları bagaj aydınlatmaya taktım süper oldu plakada da denedim orada da çok parlak kaldı .Adamın telefonu +90 537 613 27 37 whatsappdan sipariş geçebiliyoruz adam gittigidiyorda da var ama %10 pahalı ,faturasını da yolluyor düzgün bir satıcı bu arada ledler Alman markası yerli malıymış lisanslı üretiliyormuş
    ilk resim sarı ampul ikinci resim led ile arabadaki renkli detayların artık nasıl göründüğüne dikkat edin 🤑 Plakada da iyi durdu ve çok parlamadı eldekileri 7023 yani parlakları makyaj aynası (harita okumaya destek) ve bagaj lambası yaptım kesinlikle tavsiye ederim araba çağ atladı koltukların rengi filan değişti😍
    Fabrika neden koymaz ki ?Gerçi onlar 1 eu ucuz olsun diye çok yırtınırlar nerede böyle 10-15 euro (onlara daha ucuza gelir üstelik ) versinler ek maliyetC-HR Toyota Ana KonuC-HR Toyota Ana KonuC-HR Toyota Ana KonuC-HR Toyota Ana Konu

Hocam selamlar,

Ben de arac ici aydinlatma icin bir cozum ariyordum, oneriler dogrultusunda sayfalarda arayip sizin mesaji buldum.

Malum uzerinden zaman gecmis; hem bu sure zarfindaki kullanim yorumlarinizi rica edecegim, hem de tam olarak nereye hangi kodlu ampulden, kac adet satin aldiniz onu tekrar sormak istiyorum. Yukaridaki yazinizdan biraz kafam karisti da..
    Ornegin asagida yazdigim sekli dogru mudur, teyid edebilir misiniz lutfen?

Makyaj aynasi aydinlatmasi: 7023 IKI ADET
    On okuma labmalari: BURAYA HANGISI ?
    Arka yolcu kabini aydinlatma: 7025 BIR ADET
    Bagaj adinlatma: 7023 BIR ADET

(Bir de siz yazmamissiniz ama belki yaptirmissinizdir sonradan, ayak uzatma yerleri icin bir aydinlatma cozumu uygulaniz mi?)

Tesekkurler,

• Makyaj aynasi ve on aydinlatmalar icin 7020 arka ic aydinlatma icin 7011 aldim ve kullaniyorum. Plakalik ve bagajdakini degistirmedim daha.

Bu arada, 7025 aldim ama olmadi cunku 31 mm, 30 mm olanlar oluyor haberiniz olsun

• Bagajı mutlaka değiştirin içi baya aydınlanıyor,ben plakalıkları da değiştirdim çok güzel duruyor.
    Kusura bakmayın uzun bir süre yoktum ve girip mesajları kontrol edemedim,
    Makyaj ve bagaj 7023 ,iç aydınlatma (ön) yani harita okuma lambası 7020 ve arka koltuk üstü 7025 olmalı.Ben plakalığa da iç aydınlatma 7020 taktım eğer çok parlak severseniz 7023 de takabilirisiniz.Şimdiye kadar sadece plakalıktaki yandı hatta biraz kararmış gibi ama sanırım plakalığın duyu çok iyi kavramıyor aracınız kontakt kapalıyken plakalığın tutamakalrını biraz plastik bir tutamak veya cımbızla kaldırın kısa devre yaptırmamaya dikkat edin.Eğer az tutuyorsa bu da aşırı ısınıp yanmasına neden olmuş olabilir.
    Ayak aydınlatma ve özellikle aydınlatmalı kapı eşiği ben de çok istedim ama şu an uygun bir ürün bulamadım,ayrıca kablo kes tak filan da yapmak ,istemedim.
    Grubumuzda herşeyi çok kolay hallediyoruz facebook grubumuza gelin lütfen,bu lamba işi ve benzeri modifikasyonlar hakkında dosyalar bölümümüz var onları da derleyip topladık.

https://www.facebook.com/groups/1883414851873906/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzaffer demir -- 14 Eylül 2017; 14:44:35 >
  • muzaffer demir M kullanıcısına yanıt
    Sizin mesajiniz uzerine 7025 aldim ama tirnaklar tutmadi ve kasiste/az bir sarsintida atti, ben kullanamadim 7025i maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^Biotech^ -- 14 Eylül 2017; 20:32:17 >
  • Bakim yaptiran arkadaslar Hybrid modelinin 15.000 ve 30.000 bakim fiyatlari ne kadar ?

• 580 TL'ye hybrit 15 bin bakım gideri olarakfscebook gurubumuzda faturası paylaşıldı

https://m.facebook.com/groups/569514649914106

• Merhaba,

Türkiye'de satılan C-HR'larda safety sense bulunuyor mu?

Ben broşür ve donanım listesinde göremedim.

Teşekkürler.
  • Oktay_TR O kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki yok!
    Bu konuda çok dertliyiz. Toyota üvey evlat muamelesi yaptı, hem de fabrikası buradayken.
  • 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.