Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.982
Cevap
100
Favori
511.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Skypack ya da sunroof un ne zaman geleceği konusunda güvenilir bir kaynağa sahip olan var mı acaba? Ben sorduğumda 2019 dan önce makyaj, 2021 den önce de kasa değişimi söz konusu değil denildi. Ve güvenlik gerekçesi ile konulmadığı söylendi???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mstfing M kullanıcısına yanıt
    Toyota çalışmalara başladı cam tavan ile ilgili... c-hr için cam tavan makyaj ile birlikte gelecek.. yurt dışı gruplara yazan da benim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamaneking -- 5 Ağustos 2017; 22:22:48 >
  • Etkinlik ::: Toyota C-HR nin üretildiği Sakarya Fabrika gezisi için gerekli yazışmayı yaptık ve izinler alındı... Ekim ayında (aralık olabilir) Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş - Sakarya İli Arifiye İlçesine, Facebook grubumuza özel bir organizasyon planlıyoruz (katılım toplam 34 kişi ile sınırlıdır)

Toyota Türkiye, bugün, yıllık 280,000 adete yükselen üretim kapasitesiyle, Toyota'nın Japonya dışındaki en büyük 10 fabrikasından biridir. Şirket aynı zamanda, Türkiye'nin en büyük üretim firmalarından biridir. Facebook grubumuz:https://www.facebook.com/groups/1883414851873906/

C-HR Toyota Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamaneking -- 5 Ağustos 2017; 20:51:48 >
  • Yabanci haber sitelerine de haber yapmissiniz.

• ^Biotech^ ^ kullanıcısına yanıt
    Sitelere değil yanlış oldu.. yurt dışındaki c-hr gruplarında yazmıştım.. sitelere haber yapmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: sami2221

7 aylık donemde C-HR gercekten basarılı bir satış rakamı yakaladı.
    Duster, QQ ve Tuscondan sonra 4. sırada. Temmuz ayında ise 3. sırada.

DUSTER C7 539 885 1.437 1.606 1.415 1.044 1.311 8.237
    QASHQAI C7 660 695 1.081 1.050 1.920 1.457 1.372 8.235
    TUCSON C7 392 395 543 654 889 838 629 4.340
    C-HR C7 313 354 416 751 436 527 651 3.448
    3008 C7 50 109 393 662 688 674 408 2.984
    KADJAR C7 112 220 531 320 391 498 876 2.948
    YENI KUGAC7 37 118 299 299 287 634 324 1.998
    SPORTAGEC7 60 102 121 391 436 316 491 1.917

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba..

3008 konusuna da 6 aya kalmaz C-HR 3008 i geçecek diye yazmıştım C-HR ilk çıktığında.. Bugün yanılmadığımızı görüyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4007 -- 6 Ağustos 2017; 1:13:23 >
  • devlet chr ye ozel yasa cikardi. bence kotu bi zamana denk gelmese daha iyi satardi. devletimizden diger yerlilere de bi koltuk rica ediyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim C-HR lar ve Amerika talebi hakkinda bir haber :

http://www.memurlar.net/haber/686151/sakarya-da-uretiliyor-amerika-almak-icin-siraya-girdi.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

Bizim C-HR lar ve Amerika talebi hakkinda bir haber :

http://www.memurlar.net/haber/686151/sakarya-da-uretiliyor-amerika-almak-icin-siraya-girdi.html

haberin detayında aynen şöyle diyor.....

"Stiline ve beğenildiğine yönelik benim için ilk ve en önemli işaret bir gün Corvette'si olan bir kadının gelip siyah bir C-HR XLE Premium istemesiydi." Bu sözler

Teksas'taki Toyota bayisi Richardson'un Genel Müdürü Brad Clark'a ait. Clark, Nisan ayında Amerika'da satışa sunulan ve büyük talep gören C-HR'dan istedikleri kadar alamamaktan şikayetçi.

yıl sonuna kadar üretimide 180 bine dayanacakmış ülkemizde üretiliyor olması güzel tabi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

Toyota çalışmalara başladı cam tavan ile ilgili... c-hr için cam tavan makyaj ile birlikte gelecek.. yurt dışı gruplara yazan da benim

Güzel bir haber bu.Sırf bu yüzden almaktan vazgeçmiştim aracı. Peki makyajlı ve cam tavanlı C-HR ne zaman satışa çıkacak.

• Bu araca farklı motorlar gelecek mi?
    Klasik toyota motorları neden yok,tam olarak anlamadım.
    1.8 araç vergisi ödemek bence cazip değil.
    1.2 ise fazla yakıyor.
    Neyse araç 10 numara. Şu motorlarda bir çeşit olsun patlar satışlar patlar.

Tipine hastayım ama param yetmiyor.
  • deeplord kullanıcısına yanıt
    İnşallah bir gün alırsınız..

Toyota'da yakında dizel motoru bırakacaktır. Onu baştan eleyelim.

Aslında adamlar bizden daha iyi biliyorlar, mtv'yi falan. Neden 1.6 motor yok? Rakiplerinde var mesela!

Ben hep onların bizim bilmediğimiz bir bildikleri vardır diye düşünürüm. Koca firmayı yönetmiş ve bu hale getirmişler, öyle ya! Çok şeyleri çok mantıksız gelir ama ne olduğunu da bulamam..
  • deeplord kullanıcısına yanıt
    Neye gore 1.2 fazla yakiyor? Dizele gore mi, yoksa rakipleri 1.2 motorlara gore mi? Dizele gore evet fazla yakiyor ama bu normal zaten. Rakiplerinden de cok fazla yakmiyor, toyota kagit uzerinde verilen degere en yakin yakan araclar. Baska benzinli 5 lt yakar diyor, gercekte herkes 1-2 lt ekle diyor.

1.8 motorun mantigi calisma prensibinde. Iki tur benzinli motor var, 1.8 araclar atkinson cevrimle calisiyor, normal diger araclarise otto cevrimle.

Atkinson cevrimin avantaji yakit tasarrufu saglamak. Ama dusuk hacimle yeterince guc alinamiyor, o nedenle buyuk hacim mevcut.

• umutsen U kullanıcısına yanıt
    Gerçekten almak istiyorum,güzel temenniniz için teşekkürler.
    Ben de tam anlamıyorum neden sadece bu motorlar var.
  • ^Biotech^ ^ kullanıcısına yanıt
    Benim bütçeme göre fazla yakıyor. Daha doğrusu ülkemin bana dayattığı benzin fiyatına göre.
    Ve yine 1.8 motor vergisi 1.6 ya göre fazla. Araç zaten teknoloji harikası ve rakiplerinin önünde ama bütçemin çok çok önünde. Keşke 3000 motor olsaydı ama bu ülkede olmuyor bazı şeyler.
  • Evet akaryakit maalesef oldukca pahali.

• arkadaslar, bazilarinin yok diye sikayet ettigi bir ozelligi yazmak istedim. Direksiyondaki Mode tusuna biraz uzun sure basinca Mute fonksiyonu aktif hale geliyor. tekrar mode tusune basinca ses aciliyor. belki ihtiyaci olan vardir bu ozellige.

• Türkiye’de üretilen ilk SUV ve ilk hibrit otomobil özelliğini de taşıyan Toyota C-HR, tüm Avrupa’da bugüne kadar 67 bin 958 adet satılırken, bunun 59 bin 088 adeti ile yüzde 86’sı hibrit versiyon oldu.
    Toyota’nın en dinamik ve en çekici modellerinden biri olan C-HR Türkiye’de yılın ilk 7 ayında toplam 3 bin 448 adet satılırken, hibrit versiyonun satış rakamı 1.671 olarak gerçekleşti.

http://www.otogundem.com.tr/turkiyede-her-iki-toyota-c-hrnin-biri-hibrit/
  • ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Yine güzel bir noktaya değinmişsiniz.

Avrupa'da hibrit satış oranı %86 iken Türkiye'de %48,5 olmuş. Burada çıkarılabilecek bazı dolaylı ve direkt sonuçlar şunlar olabilir;

- Hibrit hala Türkiye'de pek tanınmıyor. (Prize nerede takıyorsun diye soruluyor.)

- Türkiye'de pile güvensizlik var denilebilir. (Bu güvensizliği kırmak Toyota'nın elinde. Ver pile 10 yıl net garanti ve bunu her türlü mecrada reklamla pekiştir.)

- ÖTV teşviki belli ki yeterli değil.

- 1.8 motorun MTV'si yüksek.

- 2.el satışının zaman alması vs.

• Pile yillik 25 euro gibi cuzzi bir rakamla 10 yil garanti veriyor zaten. Ama bunun ve hibrid teknolojisinin yeterince bilinmedigine kesinlikle katiliyorum.

Yillik vergide 1.2 ile 1.8 arasinda ciddi fark var ve asiri sehirici trafigine girmiyorum. Bundan dolayi 1.2 tercih ettim. Birde hibrid versiyonda bakim araliklari 20bin km de bir, 1.2 de 10bin de bir.

• 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.