Şimdi Ara

C dili ile yapılabilecek projeler arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
5.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi bana bir kaç fikir söylerseniz benimde bunları yapmaya çalışarak kendimi geliştirme imkanım olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peaceking -- 17 Mayıs 2016; 19:17:43 >

• Siteye girdiğinde özel mesaj yoluyla ulaş bana dostum
  • konuyu hortlatıyım bahse konu projeleri benimle de paylaşırsanız sevinirim.
  • Sistem programcılığı yapmayacaksan C'ye mesai harcamak zaman kaybıdır.

İlla C çalışacağım dersen C ile Python modülü yazmayı öğren. https://docs.python.org/3/extending/index.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • load balancer.
    Sudoku üreten & çözen App.
    Arduino projeleri.

https://www.codewars.com/collections/c-basics

Benim aklıma gelenler bunlar ama başkalarının aklını kullanmak iyidir. O yüzdenhttps://github.com/search?utf8=%E2%9C%93&q=language%3AC&type=Repositories&ref=advsearch&l=C&l=
    Bu projelere katkı verebilir veya benzerlerini yapabilirsin.

AMacın sadece c de kendini geliştirmese tavsiyem codewars veya hackerranker olur. başkalarının çözümüne de bakıp o bu iyiymiş demek baya faydalı. @Seyfi84 katılıyorum. Çözeceğin problem gerçekten c gibi lowlevel bir ürün gerektirmiyorsa c kullanmak geliştiriciye sadece eziyet. Python gibi java gibi yüksek seviyeli diller kullanmak çok daha iyi. (hatta yüksek performans gerektiren bir (milisaniye cinsi) bir proje olursa da go veya rust ile oluyor mu önce ona bakarım)

• okulda bu sene java öğretecekler.Ben temel python bilgimin üzerine koymayı düşünüyorum. Nesne yönelimli programlama mantığını en iyi hangi dilde öğrenebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silliusblack

okulda bu sene java öğretecekler.Ben temel python bilgimin üzerine koymayı düşünüyorum. Nesne yönelimli programlama mantığını en iyi hangi dilde öğrenebilirim.
    Herdil ile herşeyi yapabilirsin. python ile de java ile de Nesnel yönelimli programlama öğreneiblirsin, uygulayabilirsin. Ki ben tavsiyem bunu öğrenince başka paradigmalar da onlara da bak. Örneğin Functional Programming .Bir de Nesnel Yönelimli programlama daki bazı kavraların ilk etapta kafana oturmasa bile zamanla oturacağını bil müsterih ol yeter. (Amaç ders geçmese ayrı, öğrenmekse ayrı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

Herdil ile herşeyi yapabilirsin. python ile de java ile de Nesnel yönelimli programlama öğreneiblirsin, uygulayabilirsin. Ki ben tavsiyem bunu öğrenince başka paradigmalar da onlara da bak. Örneğin Functional Programming .Bir de Nesnel Yönelimli programlama daki bazı kavraların ilk etapta kafana oturmasa bile zamanla oturacağını bil müsterih ol yeter. (Amaç ders geçmese ayrı, öğrenmekse ayrı)

Alıntıları Göster
    CEvapladığınız için teşekkür ederim. Maksadım dersi geçmek değil zaten. Birşeyler öğrenmek ve kendimi geliştirmek. Python üzerinden devam ediyorum. Basit örnekleri yazıyorum şimdi.

• mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.