Şimdi Ara

c den javaya geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim okulumda c yi detaylı bir şekilde öğrendim(pointerlar dosya açma kapama bit-wise stack queue linked list)
    mesleğimde programlama ne kadar fazla lazım olur bilmiyorum ama javayı da öğrenmek istiyorum. fakat java kodlarını inceledğimde c ile aralarında uçurumlar var
    javayı kendi başıma okuyup öğrenebilceğim bir kitap sitefilan önerirmisiniz teşekkürler

• Ögrenmekten kasit dilin syntax'ini anlayip kütüphaneleri etkin okuyabilerek kendi basina bir seyler yazabilmekse (ki benim için öyle) java c'ye göre o anlamda çok daha olumlu kolay anlasilabilir bir dil bence. Senin için su an yabanci olan konu nesneye yonelik programlama (OOP) kavrami. Yerinde olsam Java degil de C++ ögrenir C++ ögrenirken de OOP konusunu cok guzel bir sekilde kafama oturturum. C'den sonra aman aman zorlanacagini sanmiyorum. Ardindan Java ögrenmek çok daha kolay ve eglenceli olacaktir.

He direkt OOP mantigini Java ile ögrenemez misin ögrenirsin tabiki yukaridaki sadece benim daha faydali olacagini düsündügüm görüsüm. Kaynak konusunda aklima bir sey gelmiyor forumda arama yaparsan illaki yazilmis cizilmis önerilmis kaynaklar cikacaktir Java ile ilgili birçok konuda.

Edit: Yanliz C'yi detayli ögrendim demissin de okulda aldigin derslerden ögrendigin C ile cok iddaali konusmamani tavsiye ederim zira C çok derin bir deniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cwr -- 27 Haziran 2015; 1:37:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Ögrenmekten kasit dilin syntax'ini anlayip kütüphaneleri etkin okuyabilerek kendi basina bir seyler yazabilmekse (ki benim için öyle) java c'ye göre o anlamda çok daha olumlu kolay anlasilabilir bir dil bence. Senin için su an yabanci olan konu nesneye yonelik programlama (OOP) kavrami. Yerinde olsam Java degil de C++ ögrenir C++ ögrenirken de OOP konusunu cok guzel bir sekilde kafama oturturum. C'den sonra aman aman zorlanacagini sanmiyorum. Ardindan Java ögrenmek çok daha kolay ve eglenceli olacaktir.

He direkt OOP mantigini Java ile ögrenemez misin ögrenirsin tabiki yukaridaki sadece benim daha faydali olacagini düsündügüm görüsüm. Kaynak konusunda aklima bir sey gelmiyor forumda arama yaparsan illaki yazilmis cizilmis önerilmis kaynaklar cikacaktir Java ile ilgili birçok konuda.

Edit: Yanliz C'yi detayli ögrendim demissin de okulda aldigin derslerden ögrendigin C ile cok iddaali konusmamani tavsiye ederim zira C çok derin bir deniz

detaylıdan kastımı parantez içinde belirtmiştim
    teşekkürler öneriniz için:)

• c'den sonra java attan inip ferrari'ye binmek gibi gelecektir tabi sınıf kavramını layığıyla anlarsanız..
    videolar yeterli olabilir internette her şeyi bulabilirsiniz.. ama java daha dinamik bir dil olduğundan son idelerinin son versiyonlarıyla (eclipse, netbeans..) çalışan videolar veya kitaplar bulmanızı tavsiye ederim.

c'yi detaylı öğrendiyseniz proje falan yazabiliyor musunuz? mesela bir yılan veya satranç oyunu kodlayabilir misiniz? kodlayabilirseniz hangi kitaptan çalıştınız okulda veya kendiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.