Şimdi Ara

C++

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün c++ öğrenmeye başlayacağım.sorum şu ben üniversitedeki projelerde c++ işini üstlenmem için ne kadar bilgiye ihtiyacım olur ve ne kadar sürede öğrenebilirim(lütfen yanlış anlamayın sadece kabaca soruyorum bu süre olayını) ve son olarak c++ öğrenmemi kolaylaştıracak kitap veya elektronik ortamda öğreneceğim kaynaklar tavsiye edermisiniz şimdiden teşekkürler

• c++ öğrenmenin sonu yok. her 3 senede bir yeni versiyon çıkarıyorlar.

• controller_ kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiyeniz varmı peki kaynaklar konusunda
  • Üniversitedeki projelerde c++ işini üstlenmek derken?

StackOverflow 'daki listede Herbert Schildt C++: The Complete Reference belgesinin olmaması ilginç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @vonderplanitz Okullarda vs yaygın kullanılan ama listede olmayan başka kitaplarda var. Sanırım artık güncelliğini yitirmiş antik kitapları zaman kaybı olmasın diye listeye eklemiyorlar.

• Hocam şöyle anlatayım grup kurduk teknofest gibi yarışmalara katılım için bu sebeple bende üzerime düşen görev olan c++ ile programla yapma işi için sormuştum
    Teşekkür ederim hocam
  • kshr24 K kullanıcısına yanıt
    Baştan söylesenize onu. Hackathon, hackerfest gibi yarışma motivasyonu ile programcılık öğrenilmez bence.

• Teşekkür ederim hocam yorumunuz için ancak bir şekilde öğreneceğim ya bu sebeple yada başka bir sebeple sadece tek dezavantajım süremin kısıtlı olması
    Teknofest 24-27 Eylül 2020'de düzenlendi bir sonraki Eylül 2021 de olsa 10 ay kadar süre yok mu?

• Var hocam yalnız benim yaklaşık 5 ay kadar sürem var totalde çünkü yoğun çalışmalar Mayıs'ta başlıyor

C kitabı okuyorum. Kitapta şöyle denilmiş: C ve C++ standartlarını belirleyen komite bu iki dile farklı yaklaşıyor. C olabildiğince yalın, küçük ve standart formda tutulurken C++ ise daha büyük ve iddialı formda. C sektör ihtiyaçlarına göre şekillenmiyor. Neyse o. Değişmeye, uyum sağlama derdinde değil. Sanırım kendini kanıtlamış bir dil. C++ ise daha çok yarış modunda. O yüzden sanırım kısa sürede yeni versiyonu yayınlanıyor. Misal yine kitapta C99'daki bazı özelliklerin C11'de opsiyonel tutulduğunu belirtilmiş. Sebep ise o ekstra özelliklerin vendorlar tarafından kullanılmamasıymış. Komite bunu bile dert edip önceki versiyona göre küçülmeye gitmiş.

Teknofest için C++ ne alaka? Hepi topu drone veya maket uçak uçurulacak o kadar. Aşırı abartılan bir etkinlik.

• Stack S kullanıcısına yanıt
    İşte hocam benim sorumun temeli bu dediğiniz zaten ne kadar hakim olmalıyım ne kadarlık c++ bilgisiyle drone veya model uydu projesinin programlama kısmını yapabilirim
    Aşağıda örnek olarak verdiğim faaliyetlerde edineceğin c++ bilgisiyle drone veya model uydu projesinin programlama kısmını yapabilirsin:

Temel* c++ öğrendikten sonra Qt gibi framework kullanarak da olsa temel (masaüstü) c++ programları geliştirmek sonra (Drone projesi dediğin için) Arduino veya Raspberry Pi'de I/O bağlantılarını kullanan hobi amaçlı fakat orta ölçekli bir proje tamamlamak daha sonra Github'taki C++ tabanlı drone projelerinden en az birinin implementasyonunu yapmak.

* Drone projelerindeki c++ gömülü / embedded tarafına yakın olduğu için c++11 ve sonrası versiyonları öğrenmen şart değil, c++98 bilmen yeterli.

• Çok teşekkür ederim hocam hemen başlayacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.