Şimdi Ara

buzdolabı fan motoru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
21.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar vestel marka buzdolabının fan motoru arızalandı.yerine idareten masaüstü aspiratörünü monte ettim ama bu şekilde devam etmeyeceği aşikâr.servis parça satmıyormuş illaki kendileri gelecekmiş, motoru kendileri (yerleştireceklermiş).şimdi ben bu motoru nereden bulabilirim,ümraniyede oturuyorum.bu civarda oturan veya nereden bulabileceğimi bilen varsa çok hayra geçer.

• hocam avatarınızdakini takın

eğer şöyle birşeyse aradığınız motor bir yerde görmüştüm fakat hatırlamıyorum.
     buzdolabı fan motoru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FM. -- 7 Eylül 2011; 14:55:05 >
  • bi fotoğraf atarsan yardımcı oluruz dostum en azından google'de beraber ararız
  • Ben servislerden yedek parça satın alabiliyorum sorun olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: certy

dostum bahsettiğin motor şöyle birşey mi?

buzdolabı fan motoru

evet aynen motor bu.servise sordum alıp takayım diye satmıyorlar,illa servis ücreti alacak.ınternetde prosedürü olmayan bir yer bulamadım.gg de yok.bir yeri tlf aradım 80le 120 arasında modele göre değişir dedi,koca bir hass çektim içimden,karaköyde çok ucuza bulabileceğini biliyorum ama hafta sonunu bekleyecek takvim yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem3457

quote:

buzdolabı fan motoru

evet aynen motor bu.servise sordum alıp takayım diye satmıyorlar,illa servis ücreti alacak.ınternetde prosedürü olmayan bir yer bulamadım.gg de yok.bir yeri tlf aradım 80le 120 arasında modele göre değişir dedi,koca bir hass çektim içimden,karaköyde çok ucuza bulabileceğini biliyorum ama hafta sonunu bekleyecek takvim yok

hocam bu motor gölge kutuplu motor olarak geçer. elinizde varsa Fanlı elektrik sobalarında bulabilirsiniz. karaköyü dolaşın bulursunuz.eğer bulduğunuz motor uymazsa bobinajcıda cüzzi bir miktara sardırırsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bobinajcılar kaça sarıyor bu tip şeyleri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.respect

bobinajcılar kaça sarıyor bu tip şeyleri?

hiç sardırmadım ama çok para almazlar diye düşünüyorum sarımı basit ve maliyeti az
  • certy@
    arkadaşın elinde varmış gönderecek sağolsun.sonucu yine yazarım teşekkürler herkeze
  • netice: certy arkadaşın elindeki motor arızalı çıktığı için bugün karakoye motor bakmaya çıktım.uzun aramalarıma rağmen karaköyde bulamadım.karaköyde bu motorlardan satılmıyor.sonra bir esnafın tavsiyesi üzerine tarlabaşı alt geçidine üzerine gittim.sadece orada satılıyor.ve servisin değiştirmek için 120 lira istediği motoru 15 liraya aldım.hemde servisin taktığı gibi plastik pervane değil alüminyum pervane.120 lira nerde 15 lira nerde iyiki elimiz tornavida tutuyor

• quote:

netice: certy arkadaşın elindeki motor arızalı çıktığı için bugün karakoye motor bakmaya çıktım.uzun aramalarıma rağmen karaköyde bulamadım.karaköyde bu motorlardan satılmıyor.sonra bir esnafın tavsiyesi üzerine tarlabaşı alt geçidine üzerine gittim.sadece orada satılıyor.ve servisin değiştirmek için 120 lira istediği motoru 15 liraya aldım.hemde servisin taktığı gibi plastik pervane değil alüminyum pervane.120 lira nerde 15 lira nerde iyiki elimiz tornavida tutuyor

Hallolduysa sorun yok servisin taktıgı parça ve yaptıgı işçilik garantilidir, işçilik+geliş gidiş ücreti onu buluyor malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke2011_2 -- 10 Eylül 2011; 20:11:27 >

• Bende de buzdolabından cızırtı geliyor. Dolabı alalı henüz 2 ay oldu. Fan motorunda arıza olduğunu yazdı forumdaki arkadaşlar. Ben şimdi servisi çağırırsam her halükarda benden ücret alacaklar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

quote:

quote:

buzdolabı fan motoru

hocam bu motor gölge kutuplu motor olarak geçer. elinizde varsa Fanlı elektrik sobalarında bulabilirsiniz. karaköyü dolaşın bulursunuz.eğer bulduğunuz motor uymazsa bobinajcıda cüzzi bir miktara sardırırsınız

evet bende üst tarafında elektrikli fanı bulunan katalitik sobadan sökmüştüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: no_education

Bende de buzdolabından cızırtı geliyor. Dolabı alalı henüz 2 ay oldu. Fan motorunda arıza olduğunu yazdı forumdaki arkadaşlar. Ben şimdi servisi çağırırsam her halükarda benden ücret alacaklar mı?

garantiliyse almazlar.ikinci el ise parça+işçilik alırlar.
  • quote:

Bende de buzdolabından cızırtı geliyor. Dolabı alalı henüz 2 ay oldu. Fan motorunda arıza olduğunu yazdı forumdaki arkadaşlar. Ben şimdi servisi çağırırsam her halükarda benden ücret alacaklar mı?

buzdolabın yeniysetabiki servis ücretsiz tamir eder,eski ise elinde biraz tornavida tutar ise,arkadaki kapağı sök bir bak bakalım ses fan motorundanmı geliyor.fan motorundan ise iş kolay.önce motoru komple dağıtıp bir güzel yağlayınca ses kesilir baktınki olmadı komple motoru yeni alırsın yerini yukarıda yazmıştım.15 liraydı.şimdide olsun 20lira.

• Buzdolabi 2 yıl garantili. Yarın teknik servisi arayayım o halde ben.
  • quote:

Buzdolabi 2 yıl garantili. Yarın teknik servisi arayayım o halde ben.

ozaman hiç elleme tabiki çağır servisi baksın.ama bir gün mutlaka böyle bir sorunla karşılaşabilirsin ozaman aklınının bir kenarında bulunsun.

• quote:

netice: certy arkadaşın elindeki motor arızalı çıktığı için bugün karakoye motor bakmaya çıktım.uzun aramalarıma rağmen karaköyde bulamadım.karaköyde bu motorlardan satılmıyor.sonra bir esnafın tavsiyesi üzerine tarlabaşı alt geçidine üzerine gittim.sadece orada satılıyor.ve servisin değiştirmek için 120 lira istediği motoru 15 liraya aldım.hemde servisin taktığı gibi plastik pervane değil alüminyum pervane.120 lira nerde 15 lira nerde iyiki elimiz tornavida tutuyor

Bana yine tarlabaşı yolu göründü.3 sene dayanabildi motor 4/5 ayda bir söküp temizleyip yağladığım halde stator sargıları yanmış.Yenisini alacaz artık.
     buzdolabı fan motoru

• geçen gün benim buzdolabında da aynı sorun çıktı. Daha doğrusu buzdolabının arkasından su geliyordu, yetkili servisi aradım geldi motorun üstünde su biriken bir tabla var o çürümüş ve çatlamış ordan su akıtıyor dedi, ayrıca fan motorun bozulmuş dedi. Fan motoru geçen sene çok ses yaptığı için yağlamıştım ama ömrü bitmiş artık. Fan motoru 150 tl dedi, bi düşüneyim dedim. tabi bu arada 40tl bayıldık servis ücreti olarak hiçbir şey yapmamasına rağmen. Sonra internetten parçayı araştırdım ve buldum fakat montajını yapabilirmiyim bilmiyorum. fan motoru 48 lira, su teknesi 14 lira. buzdolabı fan motoru

• Kondanser fan motoru ve su teknesi için servis çağrıldı, 150 liraya yaptırıldı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.