Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.139
Cevap
77
Favori
190.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazılmış olan 5 tane kitabı var serinin. Devamı ne zaman çevirilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihilous -- 15 Aralık 2011; 15:10:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXelanc3

2. kitap 2. kısımın başı

Ya bu renly öldü catelyn gölgenin stannis olduğunu söyledi ama çadırda kimse yoktu, bunu o stannisin yanındaki büyücümü yaptı acaba?

evet o yapıyor ilerde bir büyü daha yapıcak devam edelim okumaya

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

Yazılmış olan 5 tane kitabı var serinin. Devamı ne zaman çevirilir?

Kitaplar ara verilmeden çeviriliyor üçüncü kitap da çoktan çevrilmeye başlandı. Ne zaman biter söylemek zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

Yazılmış olan 5 tane kitabı var serinin. Devamı ne zaman çevirilir?

Kitaplar ara verilmeden çeviriliyor üçüncü kitap da çoktan çevrilmeye başlandı. Ne zaman biter söylemek zor.

nisanda bitecek diye bir tahmin vardı bi ara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slp

bitti.

bekledigim gibi bitmedi. ama bol bol heycanlanip sinirlendim kitap boyunca. olaylar biraz karisik.

keske robbdan daha fazla haberimiz olsaydi. o theon u da varya ben...

Robb un durumunu diziye nasıl yansıtacaklar merak ediyorum. Kitaptaki gibi üstünkörü geçilmez inşallah çünkü sancak beyleriyle beraber Lannister topraklarının altından girip üstünden çıkıyor.Ama kendi başlığı olmadığı için ancak bunları savaş raporu olarak duyabilliyoruz. Sanırım ikinci sezonda aynı ilk sezon gibi savaşsız geçecek sadece 9. bölüme kalburüstü bir savaş sahnesi koyup geçiştirecekler. Beric Dondarrion ve Gregor Clegane in arasındaki olayları da göstermezler nasıl olsa bahane hazır kitapta bile anlatılmamış biz nasıl çekelim derler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çomak.88

quote:

bitti.

bekledigim gibi bitmedi. ama bol bol heycanlanip sinirlendim kitap boyunca. olaylar biraz karisik.

Robb un durumunu diziye nasıl yansıtacaklar merak ediyorum. Kitaptaki gibi üstünkörü geçilmez inşallah çünkü sancak beyleriyle beraber Lannister topraklarının altından girip üstünden çıkıyor.Ama kendi başlığı olmadığı için ancak bunları savaş raporu olarak duyabilliyoruz. Sanırım ikinci sezonda aynı ilk sezon gibi savaşsız geçecek sadece 9. bölüme kalburüstü bir savaş sahnesi koyup geçiştirecekler. Beric Dondarrion ve Gregor Clegane in arasındaki olayları da göstermezler nasıl olsa bahane hazır kitapta bile anlatılmamış biz nasıl çekelim derler.

Hayır. Robb evet ikinci kitapta pov karakter değil ama dizide büyük bir önemi olacak. Çünkü Sean Bean'den sonra onun üzerinden gidecek dizi. Doğal olarak üçüncü kitapta olacak olayları öne çekecekler Robb için.

Diğer yandan, ikinci kitap da zaten öyle ahım şahım bir savaş sahnesi de yok hani. Daha doğrusu ''War of Five Kings'' denen mücadele de ciddi bir kapışma da yok. Birbirine atarlanan elemanlar var sadece. İlerici politika izleyen bir Robb var içlerinde.

Dondarion kesinlikle gösterilmeli ilerisi için çok önemli bir karakter. Benim endişelendiğim tek konu Reedslerin muhtemelen dizide olmayacak olması ve Stannis'in dizideki performansı. İkisi de olursa dizi şaha kalkar kimse ağzını açıp laf edemez

Bu arada dip not olarak dokuzuncu bölüm bizzat Martin tarafından yazıldı ve çekildi. Dokuzuncu bölümün adı da Blackwater bu arada..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

quote:

bitti.

Hayır. Robb evet ikinci kitapta pov karakter değil ama dizide büyük bir önemi olacak. Çünkü Sean Bean'den sonra onun üzerinden gidecek dizi. Doğal olarak üçüncü kitapta olacak olayları öne çekecekler Robb için.

Diğer yandan, ikinci kitap da zaten öyle ahım şahım bir savaş sahnesi de yok hani. Daha doğrusu ''War of Five Kings'' denen mücadele de ciddi bir kapışma da yok. Birbirine atarlanan elemanlar var sadece. İlerici politika izleyen bir Robb var içlerinde.

Dondarion kesinlikle gösterilmeli ilerisi için çok önemli bir karakter. Benim endişelendiğim tek konu Reedslerin muhtemelen dizide olmayacak olması ve Stannis'in dizideki performansı. İkisi de olursa dizi şaha kalkar kimse ağzını açıp laf edemez

Bu arada dip not olarak dokuzuncu bölüm bizzat Martin tarafından yazıldı ve çekildi. Dokuzuncu bölümün adı da Blackwater bu arada..

Sean Bean 'in eksikliğinden kaynaklanan karizmatik karakter eksikliğini Robbla kapatmaları iyi olur, kitap Stannis bölümlerini saymazsak çok Lannister(özellikle Tyrion) odaklı gidiyor çünkü. Robb un ön planda olması dolayısıyla çatışma sahneleri bol olur .

Benim de beklentim zaten film tarzında devasa savaş sahneleri olsun değil aslında ama yinede Beric'in 2 kere Gregor bir kere de Amory Lorch tarafından öldürüldüğünden bahsediliyor bu tip küçük çarpışmaları gösterebilirler mesela veya Theon'un Winterfell'i 30 adamla ele geçirmesi gibi .

9. bölüm için konuşurken biraz abartmışım o bölümden benim de beklentim yüksek de demeye çalıştığım pasif bir sezon geçirip sadece 9. bölüme aksiyon koyma fırsatçılığına kaçmamalarıydı. Branın son bölümleriyle birlikte en sürükleyici bölümdü Blackwater.

Reedslerin kesinlikle olması gerekiyor çünkü kitapta çok önemli bir yer tutuyorlar ve kolay kolay öleceklerini veya önemsizleşeceklerini sanmıyorum.

Bu arada Stark vesayetindeki 2 Frey çocuğuna ne oldu derisi yüzülenler onlarmıydı yoksa değirmenci kadının çocuklarımıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çomak.88 -- 16 Aralık 2011; 14:17:04 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

bitti.

Sean Bean 'in eksikliğinden kaynaklanan karizmatik karakter eksikliğini Robbla kapatmaları iyi olur, kitap Stannis bölümlerini saymazsak çok Lannister(özellikle Tyrion) odaklı gidiyor çünkü. Robb un ön planda olması dolayısıyla çatışma sahneleri bol olur .

Benim de beklentim zaten film tarzında devasa savaş sahneleri olsun değil aslında ama yinede Beric'in 2 kere Gregor bir kere de Amory Lorch tarafından öldürüldüğünden bahsediliyor bu tip küçük çarpışmaları gösterebilirler mesela veya Theon'un Winterfell'i 30 adamla ele geçirmesi gibi .

9. bölüm için konuşurken biraz abartmışım o bölümden benim de beklentim yüksek de demeye çalıştığım pasif bir sezon geçirip sadece 9. bölüme aksiyon koyma fırsatçılığına kaçmamalarıydı. Branın son bölümleriyle birlikte en sürükleyici bölümdü Blackwater.

Reedslerin kesinlikle olması gerekiyor çünkü kitapta çok önemli bir yer tutuyorlar ve kolay kolay öleceklerini veya önemsizleşeceklerini sanmıyorum.

Bu arada Stark vesayetindeki 2 Frey çocuğuna ne oldu derisi yüzülenler onlarmıydı yoksa değirmenci kadının çocuklarımıydı?
    Çomak.88, Spoilera alsan iyi edersin.

O iki frey çocuk geri gönderiliyor Twins'e.. Theon başta göndermeye niyetleniyor fakat daha sonraki Ramsay olayından sonra Ramsay'in izni ile gönderiliyor. Derisi yüzülenleri hatırlayamadım şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 16 Aralık 2011; 9:07:19 >

• quote:

O iki frey çocuk geri gönderiliyor Twins'e.. Theon başta göndermeye niyetleniyor fakat daha sonraki Ramsay olayından sonra Ramsay'in izni ile gönderiliyor. Derisi yüzülenleri hatırlayamadım şimdi

derisi yüzülenler değirmenci kadının çocuklarıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: liero

quote:

Bran ve Rickon yerine öldürülen çocuklarmıydı bunlar?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: liero

quote:

Bran ve Rickon yerine öldürülen çocuklarmıydı bunlar?

Aynen

• Game of Thrones'u izlemedim. Ikinci sezonu başlayana kadar izlemeyi düşünüyorum ama, önce işe kitaplardan başlayayım dedim, başlayacak yeni kitap arıyordum zaten, az önce ilk kitap Taht Oyunları'nı sipariş ettim. Etiket fiyatı 29 TL olarak gözüküyor normalde ama 20-25'e bulunuyor tabii; yenisayfa da %35 indirime sokmuş ve 18'e aldım. Tabii 4 liralık kargo aradaki farkı biraz kapatıyor ama olsun. Amerikan Tanrıları'na başlayacaktım ama onu bahar sonrasına bırakma kararı aldım, zaten çok vaktim olmuyor günlük fazla okuyamam. Ilk kitaptan bir giriş yapalım bakalım.

Sanırım seri 7 kitap olacak ve beşi yazıldı bile. Ikisi Türkçe'ye çevrildi, üçüncüsü çeviriliyor. Aslında ikiye bölünmüş bir kitap, toplamda 30 lira pahalı gelebilir, böyle düşünürdüm ama artık vazgeçtim bu düşüncemden. Sonuçta 850 sayfa kitap, bir de ünlü ve bestseller statüsünde olunca bu durum kaçınılmaz oluyor. E yani bir pizza söylesek dışardan, ona vereceğimiz aynı tutara bu kitapları alabiliyoruz.

• Kitap yavaş yavaş karışıyor(II.Kısım )
    Bu Catelyn'in savaş hakkındaki şüphelerine nedense katılıyorum.Bu Lord Tywin bişiler yapacak gibi.Ayrıca Theon,Theon ve Theoon.. gerçekten pislik herifin teki çıktı..
    Kitap oldukça akıcı birde okurken gözlerim ağırmasa..
  • Kitabım geldi sipariş üzerinden 24 saat geçmeden geldi bugün; başlarım yarına. Yenisayfa çok güzel paketlemiş kitabı.

• theon kadar uyuz olduğum başka bir karakter olmamıştır şimdiye kadar adam resmen yemek yediği kaba tükürdü . diğer kitapları bir an önce cevrilsede okusak artık kuzeyden yabanıllar güneyden daenersy targeryen gelse ejderhalarıyla baya kaynayacak ortalık

• 2.Kısmı okuldan kaçıp okudum ve oha dedim...Tywin yenilmez oldu artık.Tyrell gücünüde arkasına aldı ve Bolton'un bastardı Kışyarını yaktı.Onu geçtim o bölgedeki soyluların çoğunluğunu öldürdü ve Rodrik'in ordusunuda yok etti.Yani Kuzey tamamen savunmasız.Tywin hala kendi ordusuna komuta ediyor ve Dağ'ın öldüğüne dağir bir kanıt yok.Ayrıca tahminime göre Jaime'de öldü yani bir kozları yok Lannisterlere karşı.Ayrıca Mance Ryder'de geliyor gümbür gümbür...Baratheonlar bitti zaten bir tek Robert yada Renly'nin bastardı kaldı oda Baratheon soyadına sahip değil...
  • aynı kapak tasarımıyla almak isteyenlere epsilon yayın evinin kitapları ( daha ucuz)

Kitap 1

http://www.yenisayfa.com/Kitap/taht-oyunlari-buz-ve-atesin-sarkisi-i/Content.aspx?pid=f254963ba6e64233a142239ffcc4f3bb

Kitap 2 Kısım 1

http://www.yenisayfa.com/Kitap/krallarin-carpismasi-kisim-i-buz-ve-atesin-sarkisi-ii/Content.aspx?pid=ba774a2ffb5b12e46e967fe502ee2dea

Kitap 2 Kısım 2

http://www.yenisayfa.com/Kitap/krallarin-carpismasi-kisim-ii-buz-ve-atesin-sarkisi-ii/Content.aspx?pid=bb76be4f350b6ff13cf9bb2a7fe243c6

ilk kitabı ned stark baskılı almak istiyordum ama cidden rafa koyunca uygun olmayacağını düşündüm böyle daha ucuza geliyor

• Valla ben özellikle yeni kapak baskılı olsun istediğim için yenisayfa'dan aldım kitabı. Benim bu yeni tasarım daha çok hoşuma gidiyor açıkçası. Hem ikinci kitabı aldığım vakit de, yan yana koyduğum zaman uyumlu duracaklar işte.

Bu arada Taht Oyunları'na başladım, ilk kısımlardan falan okudum biraz da çok sürükleyici kitap yahu, ki daha başlangıçtayım.
  • 1. ve 2. kitap dışında çevrilmiş olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firesworn

1. ve 2. kitap dışında çevrilmiş olan var mı ?

Yok. Üçüncüsü çeviriliyor ama Nisan gibi çıkar diyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.