Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.139
Cevap
77
Favori
190.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

quote:

Orijinalden alıntı: Firesworn

1. ve 2. kitap dışında çevrilmiş olan var mı ?

Yok. Üçüncüsü çeviriliyor ama Nisan gibi çıkar diyorlar.

ne adamsın epsilon.
  • O kadar çok karakter var ki, karakterler hakkında notlar çıkararak okuyorum. Bir de diziyi izlemeden seriye direkt kitaplardan daldığım için betimlemeleri de kafamda canlandırmam ygerekiyor ancak şunu söylemem gerek ki kitap çok akıcı ve sürükleyici. Şu an daha anca 65- 70 sayfa kadar okuyabildi isem bunun tek sebebi şu sıralar fazla vaktim olmaması, yatmadan önce biraz zaman ayırabiliyorum okumak için, o kadar. Birinci kitabı bitirip, sonrasında dizinin ilk sezonunu izlemeyi ve ikinci kitaba geçmeyi planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 28 Aralık 2011; 19:52:07 >
  • Selam arkadaşlar..
    4. kitabın (Kralların Çarpışması 2) sonları baya surukledi gece gece ve bitti... 4. kitaba başlarken 5. bir kitap olduğunu açıkçası bilmiyordum. Üzülerek(sonu ne oldu insan devamını okumak istiyor) ve sevinerek ( iyi ki bitmedi ) 5. kitabın olduğunu öğrendim.
    5. kitap yazıldı mı? Turkceye Cevrildi mi? cevrilmedi ise orjinalini, cevrildi ise turkcesini nasıl temin edebiliriz bilginiz var mı?

spoiler dikkat edin okuyunca bana kızmayın...

Nette gezinirken kendim ettim kendim buldum. Sansa, Tyrion ile evleniyo sanırım bilgisi olan var mı? Yanlış mı gördüm yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoLaX -- 31 Aralık 2011; 4:07:09 >
  • Malum ortamlardan kitabın ingilizcesini buldum.. ilgilenenlere yardımcı olabilirim. spoiler gerçekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoLaX -- 31 Aralık 2011; 4:17:01 >
  • Taht Oyunları'nın yarısı bitti, son zamanlarda daha fazla zaman bulmaya ve daha çok okumaya başladım. Zaten kitap harika ilerliyordu, hele
    Jon Arryn ölüp Ned Stark Kral Eli olduktan
    sonra kitap daha da güzelleşti. Bir an önce bitirip Kralların Çarpışması'na geçmek için sabırsızlanıyorum. George R.R. Martin de aşmış bir adam, bir kitap nasıl bu kadar kalın olup da bu kadar akıcı, sürükleyici olabilir? Nasıl bir hayal gücüdür Martin'deki? Bir insan yazacak bu kadar çok güzel şeyi nasıl kurabilir kafasında? (Sadece ilk üç kitap aşağı yukarı 3100 sayfa.)

Kitap ile ilgili şu ana kadar birkaç şey söylersem eğer;

Sansa ve Joffrey inanılmaz kıl karakterler şu ana kadar. Arya Stark'i seviyorum, rengi belli, kütür kütür söylüyor lafını. Targaryen cephesinden ise Viserys bir diğer antipatik bir arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 4 Ocak 2012; 19:21:34 >

• Yazar'ın ilk iki kitap bittikten sonra Tyrion karakterini sevdiği ve onun hikayesini daha da derinleştiriği yönünde bir yazı okumuştum. Kralların çarpışmasında Tyrion 'un hikayesi gerçekten hoşuma gitmişti.
  • Taht Oyunları bitmek üzere, 230 sayfam falan kaldı okunacak. Kralların Çarpışması'nı sipariş ettim, bitirir, 2-3 güne ikinci kitaba başlarım.

Kitapta şu ana kadar en kıl olduğum karakterler Sansa ve Joffrey açık ara. Allahtan Viserys'ten kurtulduk. En baba karakterler de tabii ki Eddark, Tyrion, Jon ve Arya bana göre. Zaten ortalık karışıyordu, ancak Robert'ın ölümü ile ortalık toz duman oldu resmen, kitabın belli bir kısmından beri Ned ölecek diye tahmin ediyorum; bakalım bitirdiğimde tutmuş olacak mı tahminim? Robb'un daimi Kışyarı Lordu olarak kalması lazım.

Tabii konudakilerin çoğu ilk iki kitabı çoktan okuyup bitirmiş olduğundan benim burada ilk kitapla ilgili yorum yazmam sanırım biraz abuk oluyor ama olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 9 Ocak 2012; 23:02:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SoLaX

Selam arkadaşlar..
    4. kitabın (Kralların Çarpışması 2) sonları baya surukledi gece gece ve bitti... 4. kitaba başlarken 5. bir kitap olduğunu açıkçası bilmiyordum. Üzülerek(sonu ne oldu insan devamını okumak istiyor) ve sevinerek ( iyi ki bitmedi ) 5. kitabın olduğunu öğrendim.
    5. kitap yazıldı mı? Turkceye Cevrildi mi? cevrilmedi ise orjinalini, cevrildi ise turkcesini nasıl temin edebiliriz bilginiz var mı?

Nette gezinirken kendim ettim kendim buldum. Sansa, Tyrion ile evleniyo sanırım bilgisi olan var mı? Yanlış mı gördüm yoksa?

böyle birşey olursa şaşırmam :=)

• arkadaslar ben dizinin ilk sezonunu izledim yani 10 bbolumu.simdi ise taht oyunlarini siparis ettim yarin gelince baslarim kurguyu cok begendim cunku.fakata acaba diziyi izlemis oldugum halde kitaba baslamak sacma olurmu veya beni sıkarmı acaba diye aklıma takildi.ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musanpa

arkadaslar ben dizinin ilk sezonunu izledim yani 10 bbolumu.simdi ise taht oyunlarini siparis ettim yarin gelince baslarim kurguyu cok begendim cunku.fakata acaba diziyi izlemis oldugum halde kitaba baslamak sacma olurmu veya beni sıkarmı acaba diye aklıma takildi.ne dersiniz?

Kitabı kesinlikle okumalısın , aynen lotr filmlerindeki gibi bundada kitabda olan detaylı baı olayları diziye yansıtmamışlar , bu olaylar dizide şu şurayı geçti bu böyle oldu gibisinden rapor halinde olabiliyor .Hem kitabı okurken karakterleri daha iyi tanıyıp , daha iyi yorumluyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXelanc3

quote:

Orijinalden alıntı: musanpa

arkadaslar ben dizinin ilk sezonunu izledim yani 10 bbolumu.simdi ise taht oyunlarini siparis ettim yarin gelince baslarim kurguyu cok begendim cunku.fakata acaba diziyi izlemis oldugum halde kitaba baslamak sacma olurmu veya beni sıkarmı acaba diye aklıma takildi.ne dersiniz?

Kitabı kesinlikle okumalısın , aynen lotr filmlerindeki gibi bundada kitabda olan detaylı baı olayları diziye yansıtmamışlar , bu olaylar dizide şu şurayı geçti bu böyle oldu gibisinden rapor halinde olabiliyor .Hem kitabı okurken karakterleri daha iyi tanıyıp , daha iyi yorumluyorsunuz

bende oyle dusunmustum cok tesekkur ederim yorumun icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciudad de México

quote:

Selam arkadaşlar..

ipucları vardı zaten 4. kitapta...

• quote:

quote:

quote:

Selam arkadaşlar..

Dördüncü kitap derken?

• Sanırım arkadaş ilk kitabı arka bahçe yayınlarından almış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

quote:

quote:

Selam arkadaşlar..

Dördüncü kitap derken?

Buz ve ateşin şarkısı iki kitap tı ilk başta sonra kralların çarpışması iki kitap olarak çıktı.. 5. kitap da elimde ingilizce henuz başlamadım.. eğer epsilon dan okuyosanız 3. kitap diyelim kralların çarpışması 2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoLaX -- 11 Ocak 2012; 1:11:18 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selam arkadaşlar..

Dördüncü kitap derken?

Buz ve ateşin şarkısı iki kitap tı ilk başta sonra kralların çarpışması iki kitap olarak çıktı.. 5. kitap da elimde ingilizce henuz başlamadım.. eğer epsilon dan okuyosanız 3. kitap diyelim kralların çarpışması 2.

İki kitap değil iki kısım olarak yayınlandı. Öyle adlandırırsan 7 kitaplık seri 10 12 kitaba çıkar ki bu da yanlış bir durum olur. Epsilon serinin bütün kitaplarının haklarını satın aldı yani bütün kitapları Türkçeye çevirecek. İlk kitabı çevirdi Taht Oyunları adı altında. İkinci kitap da Kralların Çarpışması adı altında iki kısım(part) halinde çıktı. Yani şu an Türkçe olarak serinin sadece ilk iki kitabı var piyasada. Üçüncü kitap ise Nisanda çıkacak. Serinin şu an basılmış beş kitabı İngilizce olarak piyasada bulunuyor. Beşinci kitap diye söylersen, direkt çıkan son kitabı sana uzatırlar ve hikaye arasında kopukluk yaşarsın.

• quote:

Beşinci kitap derken "A Dance with Dragons" kitabını kastetmiyorsundur umarım. Senin şu an serinin üçüncü kitabı olan "A Storm of Swords" kitabını okuman gerekiyor. Üçüncü kitap da genelde iki part halinde bunuda unutma. Zaten Cypon uyarmış, sonra beşinci kitabı okumaya başlarsın anlayana kadar spoiler derdin falan kalmaz.

• A Storm of Swords: Steel and Snow (A Song of Ice and Fire, Book 3 Part 1)
  • A Storm of Swords: 2 Blood and Gold (A Song of Ice and Fire, Book 3, Part 2)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selam arkadaşlar..

Dördüncü kitap derken?

İki kitap değil iki kısım olarak yayınlandı. Öyle adlandırırsan 7 kitaplık seri 10 12 kitaba çıkar ki bu da yanlış bir durum olur. Epsilon serinin bütün kitaplarının haklarını satın aldı yani bütün kitapları Türkçeye çevirecek. İlk kitabı çevirdi Taht Oyunları adı altında. İkinci kitap da Kralların Çarpışması adı altında iki kısım(part) halinde çıktı. Yani şu an Türkçe olarak serinin sadece ilk iki kitabı var piyasada. Üçüncü kitap ise Nisanda çıkacak. Serinin şu an basılmış beş kitabı İngilizce olarak piyasada bulunuyor. Beşinci kitap diye söylersen, direkt çıkan son kitabı sana uzatırlar ve hikaye arasında kopukluk yaşarsın.

quote:

Beşinci kitap derken "A Dance with Dragons" kitabını kastetmiyorsundur umarım. Senin şu an serinin üçüncü kitabı olan "A Storm of Swords" kitabını okuman gerekiyor. Üçüncü kitap da genelde iki part halinde bunuda unutma. Zaten Cypon uyarmış, sonra beşinci kitabı okumaya başlarsın anlayana kadar spoiler derdin falan kalmaz.

A Storm of Swords: Steel and Snow (A Song of Ice and Fire, Book 3 Part 1)
    A Storm of Swords: 2 Blood and Gold (A Song of Ice and Fire, Book 3, Part 2)

teşekkürler açıklamanız için zaten "A Dance with Dragons" 'a kadar hepsini okudum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoLaX -- 11 Ocak 2012; 20:30:59 >

• quote:

teşekkürler açıklamanız için zaten "A Dance with Dragons" 'a kadar hepsini okudum.

Kusura bakma. Biraz karışmıştı yukarıda kitapların sırası, birde ikinci kitabı 10 gün önce bitirdiğini görünce böyle bir tepki vermiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forcé

quote:

Kusura bakma. Biraz karışmıştı yukarıda kitapların sırası, birde ikinci kitabı 10 gün önce bitirdiğini görünce böyle bir tepki vermiştim.

Benim aklım hala
    Sansa ile Tyrion 'un evlenmesi (spoiler)
    'ında... Umarım Lost gibi olmaz sonlara doğru..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoLaX -- 12 Ocak 2012; 11:39:06 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.