Şimdi Ara

Büyükbabanız bile olsa arabanızı vermeyin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar abiler. Direk olaya geçiyim yaklaşık 4 gün önce büyükbabam bizden İstanbula gitmek için arabayı istedi. Aslında istedi demek tam doğru olmaz arabayı verin dedi (bu arada anne tarafından büyükbabam). Benim sonradan haberim oldu babama söylemiş. Biz babamla birlikte arabayı vermek istemiyoruz. Çünkü hem arabayı yeni aldık daha çiçeği burnunda hemde yaştan dolayı adam akıllı hiçbir şekilde araba kullanamıyor. Neyse babam ayıp olur verelim falan dedi verdik gitti.

Bu sabah arabayı bizim evin önüne bırakmış ve geldiğimde hayatımın şokunu yaşadım. Verdiğinde mazot deposu yarımın üzerindeydi geldiğinde çeyrek depo kalmıştı. Arabaya yemin ediyorum köpek bağlasanız durmaz. İçi leş gibi olmuş her yer pislik. Ya adam içtiği çayın bardağını arabaya sallamış. Pet şişeyi buruşturmuş atmış, dışındaki marka etiketini atmış. En önemli bagaja boya sürtmüş ve arka koltuklara komple çorba dökülmüş. O şaşkınlıkla fotoğraf çekmek aklıma gelmedi. Mazot göstergesini verdiğim gün ve bu sabah gelince fotosunu çektim atıcam buraya.

Arabayı aldım direk oto yıkamacı arkadaşıma götürdüm. Normalde iç-dış yıkama il genelinde 20 liraya yapıyolar. Arka koltuklar o şekilde ta dibine kadar çorba olduğu için 60 lira ödedim. Mazottan ettiğim zararı hesap etmiyorum daha.

Ve en önemlisi araba geldiğinde kaputunda 2 tane göçük vardı. Gitmeden olmadığına eminim çünkü arabayı verdiğimiz gün babamın resmini çekmiştim arabanın önünde ve öyle bi göçük yok. Artık bi yere mi vurdu biri mi yaptı bilmiyorum ama araba ondayken oldu.

Bir daha çok güvendiğim insanlar hariç kimseye araba vermemeye yemin ettim. Belki diyceksiniz altı üstü bi araba ne kadar abarttın diye. Belki haklısınız ama benim yaşım 19 ehliyet alalı 1 sene olacak ve araba kullanmayı arabayla ilgili şeyleri seviyorum, önemsiyorum. Ve bu bizim ilk doğru düzgün arabamız. Bundan önce hep 3-5 bin liralık neredeyse hurda renolara bindik. Bunu da göz önüne alın isterim.

Saygılarımla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yanlış anlamayın ama sövesim geldi.

Bizde çok araç istedik ama öyle titiz kullandık ki kendi aracımızdan daha özene bözene o derece.Ve babam her aldığı aracın deposunu fullerdi.

Bildiğiniz şirket aracı gibi kullanmış.
  • büyükbabaya değil bence kimseye vermemek lazım. araç kiralama servisleri bu yüzden var. o kadar da pahalı değil. gerçi büyükbabanız kiralık arabayı kullansa başı epey ağrırdı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi aile içi ilişkilerinden dolayı

''Büyükbabanız bile olsa araba vermeyin'' gibi bir tavsiye bence yanlış.

Dedem benden veya bizden ömrümde araba istemedi ama istese arabanın pert olacağını bilsem bile veririm.Ona birşey olmasın.

Bence sorun sizin dedenizde ve aile içinde..O Ona araba vermek istemiyor o''ver''diyerek emri vaki yapıyor felan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 13 Eylül 2017; 21:58:10 >
  • olm deden ya. hayatta yaa. saril op. ileride babanin da senin de coook araban olacak mazotun da olacak paran da olacak ama deden olmayacak. simsiki saril lan. dedenin agzindan torunum var benim yaa cumlesi cikana kadar saril.

• quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

Yanlış anlamayın ama sövesim geldi.

Bizde çok araç istedik ama öyle titiz kullandık ki kendi aracımızdan daha özene bözene o derece.Ve babam her aldığı aracın deposunu fullerdi.

Bildiğiniz şirket aracı gibi kullanmış.

Sövseniz umrumda olmaz hocam. İlk torunu benim adam bana ailede yabancı gibi davranıyor. Ne beni ne annemi ne babamı sever. Lafta çok sever ama davranışta belli oluyo nasıl sevdiği.

• Kaygerya kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız ama en büyük torunu benim bugüne kadar ne saygısızlığım oldu ne bişeyim. Ama adam bariz benden nefret ediyo. Kuzenlerimi çağırırken oğlum der bana şunu bi çağırın falan der. Bariz belli yani ben onu sevmem o beni sevmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gediklii

büyükbabaya değil bence kimseye vermemek lazım. araç kiralama servisleri bu yüzden var. o kadar da pahalı değil. gerçi büyükbabanız kiralık arabayı kullansa başı epey ağrırdı.

Yok hocam araç kiralasa gözü gibi bakardı herhalde. Garezi bize sanırım. Seneler sonra şükürler olsun durumumuz düzeldi onu çekemediğini düşünüyorum. Bu kasıtlı yapılmış yani başka açıklaması olamaz.

• Temizlik 60tl+ yakıt 50tl+ 2 tane boyasız gocuk düzeltme 50tl = 160tl. 160 lira için bu tatava çok fazla. Hele dedeye yapılması... Keşke dedem buyukbabam hayatta olsaydı da arabayı pert etseydi. Yanında oturup 1 çay içmek için bile arabadan vazgeçmeye hazırım. Bence karakterinizi gözden geçirin ...

• Herşey tamam ama o göçük nasıl olmuş sorsanıza
  • X-Slim kullanıcısına yanıt
    Sormadım hocam. Yüzünü bile görmedim görmek de istemiyorum.

• Adam kızını vermiş babana ve bu birleşimden sen doğmuşsun.Kalkmış yarım depo mazotun hesabını yapıyorsunuz baba oğul.Ayıp be
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Adam kızını vermiş babana ve bu birleşimden sen doğmuşsun.Kalkmış yarım depo mazotun hesabını yapıyorsunuz baba oğul.Ayıp be

Adamın yaptığı her şey düzgün benim isyan etmem ayıp öyle mi?

Kaldı ki kimse gidip de niye böyle yaptın diye bişey söylemedi söylemez de. Yazdıklarımı adam akıllı okuyup empati yapmanı öneririm.

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Aile içi sorun istediği kadar olsun sen birisinden "emanet" bir araba alıyorsun ve arabayı mahvedip veriyosun. Bu davranışı hiçbir şekilde bahane arkasına sığınarak açıklayamazsın.

• Burasi ailesel problemlerini anlatmak icin konusmak icin dogru yer degil. Sevgi ile orantili tepkilerin degisebilecegi konular bunlar, daha cok gencsin. Dedesinin bir kez guldugunu, yaninda yurudugunu gormek icin degil araba varini yogunu verecek insanlar var burda.

Araban iki saat ilgilenmeyle eski haline gelir, annene verdigi emeklere onun icin uykusuz kaldigi gecelere say.

• Deden seni sevmemekte haklı bence.

• 65 yaş üstünün ehliyetini alacaksın arkadaş.
  • cansız nesnelere bu kadar bağlanmayın. orta da kaza yok, ölüm yok. iç dış temizletirsin olur biter. kaportadaki göçüğü de sorarsın dede ne oldu nedir bu işin aslı diye?
    çok büyütülecek şeyler değil. kaza bile olsa kazadır. adamın size ne garezi olacak arabanızın içine etme hevesin olsun ki?
  • Konuyu okudum bazı gelecek cevapları tahmin ettim, bazılarının başlarına bu olayın benzeri gelse yazdıkları tepkiyi vermeyeceklerini düşünüyorum,

Ben benzerini 4000km araçta yaşadım verme dedim acil bir durum yok verdiler arkada cipsler yenmiş leş beyfendi basmışta basmış yakıtı azdı yoksa doldurmazdı zaten koydum diye basmıştır bende sinir oldum istediği kadar akraba olsun ama konu bu değil..

Yeni bir araç olduğu yazılmış varsayalım 35-40bin tl Türkiyede bir insanın 3-4 yıl emeğini emanet alıyorsun içine bişey dökülüyor , çöplüğe çeviriyorsun , yakıtından kullanıyorsun , araca vuruluyor bir şekilde vs... Ne araç için teşekkür ediyorsun , kaza için özür dilemiyorsun , içini temizletmeye bile götürmeden bırakıp gidiyorsun. Bunun açıklaması yok baştan sona kadar eleştirip kızılması haklıdır.

Şimdi bizde genciz diye eleştiriliriz ama saygı karşılıklıdır bana göre bu yapılan saygısızca birşey okurken rahatsız oldum , böyle bir olay başımdan geçse bilmiyorum artık ne yapardım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 13 Eylül 2017; 23:27:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• konu dışına açılsa daha iyi olurdu sanırım

umarım bu konuların devamı gelmez

"kaynım aracımı istedi yorumlarınız nedir gibi"

küçük bir tavsiye aile içi meselelerinizi forumlara yazmayın lütfen , arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.