Şimdi Ara

Büyükbabanız bile olsa arabanızı vermeyin! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: emirhanardgn

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Adam kızını vermiş babana ve bu birleşimden sen doğmuşsun.Kalkmış yarım depo mazotun hesabını yapıyorsunuz baba oğul.Ayıp be

Adamın yaptığı her şey düzgün benim isyan etmem ayıp öyle mi?

Kaldı ki kimse gidip de niye böyle yaptın diye bişey söylemedi söylemez de. Yazdıklarımı adam akıllı okuyup empati yapmanı öneririm.

Ben deden her yaptığında haklı demiyorum ama sonuçta yaşlı insan.Sen arabayı vermeden önce deponun fotosunu almışsın.Diğer yerlerinin fotosunu çekmişsin.Rent a car mısın mübarek?

• Akhilleus kullanıcısına yanıt
    Birincisi deponun resmini böyle bir şey başıma gelebileceğini bildiğimden çektim ki geldi de.

İkincisi başka bi yerinin fotosu çekilmedi babam rica etti fotoğrafımı çek diye onun fotosunu çektim. Ordaki fotoya bakarsan üstü karalanmış görebilirsin.

Üçüncüsü arabanın verilmesine ve olaya tepki gösteren benim babam değil. Sadece istediğinde 1 kez vermesek mi acaba dedi o kadar. Babamın mazot hesabı falan yaptığı yok. Tekrar söylüyorum konuyu adam gibi okuyup gelmenizi tavsiye ederim. Kendi aracınızın arka koltuğuna komple çorba dökülse, arabada çay içilip bardağı arabanın içine sallansa naparsın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Hislerime tercüman olmuşsun hocam ama içinde bulunduğumuz kültür tepki vermeye bile izin vermiyor. Yapacak bir şey yok tekrae bu hataya düşmeyecez o kadar.

• şimdi büyükbaba var büyükbaba var, bir yanda emek vermiş değer vermiş sevilen saygı duyulan bir büyükbaba varsa tabiki bu anlayış yanlış, gerekirse gitsin yaksın aracı, canın sağolsun denir

ha diğer yanda sadece kan bağı olup da başka hiçbir bağı olmayan, hiçbir emek ve değer vermeyip de keyfi olarak malını isteyip bir de zarar veriyorsa o zaman tepkin anlaşılır
  • mazot kısmını geçelim, aracı kazara sürtmüştür insanlık hali diyelim ama o dağınıklık ve küfür eder gibi pisleyip bırakıp gitmekte nedir, büyükbabaysa büyükbabalığını bilsin. büyükbaba diye güzel insan olacağı anlamına gelmez. tersten düşünelim siz ona kötü olmuş olsanız bile kafası sağlıklı ve iyi niyetli bir insan emaneti böyle teslim etmez hatta arabayı istemesi yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dymmt

konu dışına açılsa daha iyi olurdu sanırım

umarım bu konuların devamı gelmez

"kaynım aracımı istedi yorumlarınız nedir gibi"

küçük bir tavsiye aile içi meselelerinizi forumlara yazmayın lütfen , arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz .

Haklısınız bir an düşünemedim. Kusuruma bakmayın.

• Burda bazı arkadaşlar ahkam kesmiş ama burda arkadaş haklı. Burda en önemli şey sen el diye tabir edilen birinden arabayı alıyorsun ve hiç düşünmeden içine edip bırakıyorsun. Sen burda ilk önce kızını kocasına karşı mahçup ediyorsun belki de ikisinin arasında kavgaya yol açıyorsun. Mazot olayından çok bu konu daha önemli bu açıdan bakın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • saçma sapan romantiklik yapmayın. hadi deponun hesabını yapmak faul olmuş evet. ama emanet arabanın içinde değil çorba dökmek sigara yakamazsın. ayıp be. ki ortada daha bi üst düzey hor kullanma durumu var:ne demek kardeşim kaportayı göçürtmek? ne demek vurup da boyamak? adamın hiçbişey olmamış gibi davranması damadını ve torununu ne kadar önemsediğini gösteriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dedem olsun da arabam feda olsun. Kardeş arabanın sıkıntısı düzelir onu takma da sen önce akrabalık bağları sıkıntını bir çöz.

• Temmuz ayında askerden geldim. Kisa dönem olduğum için giderken arabamı satmadım, babamın şoförlüğü yok, merakı da yok ailem benim askerde olduğum süre içerisinde başka bir şehire ağabeyimin yanına gitti e abimde de araba var bizimki ortada kaldı. Bende anahtarı dayıma verdim zaten arabayı o buldu öyle aldık neyse, arada marşa bas gez araba senin ne yaparsan yap dedim gittim askere. Ben askerdeyken eskiden tanıdığı emekli sanayi ustasına araba lazım olmuş dayımı aramış. Dayım da aküsü zayıfladı diye benim arabayı vermiş. Dayım, adamın durumunu sonradan öğrenmiş ki çocuğu ciddi bir rahatsızlık geçirmiş, arabayı tedavi için Ankara'ya gidip gelmek için istemiş çocuğun otobüsle gidip gelmesi mümkün değilmiş. Adama, benim askerde olduğumu 3 ay sonra geleceğimi ve temmuz başına kadar arabanın kalabileceğini söylemiş. Dayım böyle söyleyince adamın yüzündeki ifadeyi anlatamam diyor arabası varmış tedavi masrafları için satmak zorunda kalmış. Ne kadar güç bir durumda kaldığını tahmin edebiliyorum. Ve evet benim arabamı tam 3 ay tanımadığım, yüzünü dahi görmediğim bir adam kullandı. Geldiğinde arabanı nasıl buldun derseniz iç dış temizliği yapılmış, deposu fullenmiş, ufak tefek eksikleri giderilmiş şekilde içinde teşekkür notuyla otogarda buldum. Sabaha karşı geleceğimi dayıma söylemiştim anahtarı da ordaki tanıdık bir esnafa bırakmıştı. Niye bu kadar ayrıntılı anlattım bilmiyorum ama neyse, kızma genç kardeşim bir avuç civata için kalp kırmaya değmez. Senin fıtratında buyukbabanin yaptığı yanlışsa, bırak o yanlış onun olsun kal sağlıcakla....

• quote:

Orijinalden alıntı: zaqwear

Temmuz ayında askerden geldim. Kisa dönem olduğum için giderken arabamı satmadım, babamın şoförlüğü yok, merakı da yok ailem benim askerde olduğum süre içerisinde başka bir şehire ağabeyimin yanına gitti e abimde de araba var bizimki ortada kaldı. Bende anahtarı dayıma verdim zaten arabayı o buldu öyle aldık neyse, arada marşa bas gez araba senin ne yaparsan yap dedim gittim askere. Ben askerdeyken eskiden tanıdığı emekli sanayi ustasına araba lazım olmuş dayımı aramış. Dayım da aküsü zayıfladı diye benim arabayı vermiş. Dayım, adamın durumunu sonradan öğrenmiş ki çocuğu ciddi bir rahatsızlık geçirmiş, arabayı tedavi için Ankara'ya gidip gelmek için istemiş çocuğun otobüsle gidip gelmesi mümkün değilmiş. Adama, benim askerde olduğumu 3 ay sonra geleceğimi ve temmuz başına kadar arabanın kalabileceğini söylemiş. Dayım böyle söyleyince adamın yüzündeki ifadeyi anlatamam diyor arabası varmış tedavi masrafları için satmak zorunda kalmış. Ne kadar güç bir durumda kaldığını tahmin edebiliyorum. Ve evet benim arabamı tam 3 ay tanımadığım, yüzünü dahi görmediğim bir adam kullandı. Geldiğinde arabanı nasıl buldun derseniz iç dış temizliği yapılmış, deposu fullenmiş, ufak tefek eksikleri giderilmiş şekilde içinde teşekkür notuyla otogarda buldum. Sabaha karşı geleceğimi dayıma söylemiştim anahtarı da ordaki tanıdık bir esnafa bırakmıştı. Niye bu kadar ayrıntılı anlattım bilmiyorum ama neyse, kızma genç kardeşim bir avuç civata için kalp kırmaya değmez. Senin fıtratında buyukbabanin yaptığı yanlışsa, bırak o yanlış onun olsun kal sağlıcakla....

Eyvallah hocam. Yazdıklarınız çok hoş şeyler.

Zaten kimse mazotunda pisliğinde vurmasında değil. Benim beklediğim şey sevsen de sevmesen de karşılıklı saygı. Sen emanet almışsın bunları yaptıysan bile ben böyle böyle yaptım kusuruma bakmayın dese hiç takmıycam zaten. İnsanlık hali olur büyükbabamızdır olur der geçerim. Adam bi teşekkür bile etmedi. Zoruma gitti öyle olunca.

Kalın sağlıcakla..

• ForteVeloce kullanıcısına yanıt
    Her dede bir olmuyor ne yazık ki.Olay bence 160 lira değil.Dede diye tepesine çıkamaz.Yani benim yerimde olsanız siz de arkadaşa hak verirdiniz.

• Bir arabayı ev ahalisi[ anne, baba, çocuk] dışında biri kullanıyorsa, kendi aracı gibi kullanmıyor. Çukur falan dinlemeden hızla geçiyor. Yani arabayı her türlü hor kullanıyor

• Ben söyleyecektim de burdakiler bana bırakmamış. 200 lira için dedenden soğuma ilerde pişman olacağın şeyler yapma. Kafamı s....yim dersin ama deden hayatta olmaz. İlerde toprağını öpersin zoruna gider.

Bende senin yaşındayım kendi motorum var kimseye vermem. Ama babama versem kaza yapsa mesela ona bişey olmasın da yansın motor yani. Diycen ki şimdi motor 10 bin lira araba 50 bin lira. Ama farketmez kardeşim babaya dedeye mal mülk davası yapılmaz.

• Ben söyleyecektim de burdakiler bana bırakmamış. 200 lira için dedenden soğuma ilerde pişman olacağın şeyler yapma. Kafamı s....yim dersin ama deden hayatta olmaz. İlerde toprağını öpersin zoruna gider.

Bende senin yaşındayım kendi motorum var kimseye vermem. Ama babama versem kaza yapsa mesela ona bişey olmasın da yansın motor yani. Diycen ki şimdi motor 10 bin lira araba 50 bin lira. Ama farketmez kardeşim babaya dedeye mal mülk davası yapılmaz.

• Hic vermemeniz gerekliydi bence. Ayrica tepkinizde gayette haklisiniz ben olsam bu kadar sakin kesinlikle kalamazdim Oyle adami uzerler... Neyseki motosikletim varda milletin isine yaramiyor birisi benden odunc birsey istedimi tren carpmisa donuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkes buyukbaban olm mazotun hesabinimi yapiyorsun demiste büyükbaba buyukluk yapmamis ayip bence .o depo dolmali ici temiz geri verilmeli gocuk onarilmali . birdaha verme ona arabani;)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.