Şimdi Ara

büyük takım tutma samimiyetsizliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle şunu belirtmek isterim amacım ne trollük yapmak ne milleti tahrik etmek ne de insanları germektir...bu konu hakkında özellikle şehir takımlarını tutan vatandaşlarımızın görüşlerini merak etmekteyim...

galatasaraylıyım takımımı çok seviyorum...bunun sebepleri Avrupa'da en çok maça çıkması, en fazla galibiyeti(avrupa) alması, en çok tanınan Türk klübü olması, en başarılı Türk klübü olması, Mekteb-i Sultaniye'nin Kurtuluş mücadelesinde verdiği şehitler ve hepsinden önemlisi ''amacımız Türk olmayan takımları yenmek'' vizyonu...

milliyetçi sebeplerin ağırlıklı olduğu farkedilmiştir... hayat görüşüm bu olduğu için bununla paralel galatasarayı tutuyorum..benim gibi milliyetçi olup da başka takımı tutan veya benim gibi olmayan ve galatasarayı tutan insanlara bir sözüm yok belirtmek isterim... boştan yere bu sebepten tartışma olmasını istemem...

Dünya'da bütün milleti 3 takımı tutan(üstelik aynı şehrin takımı) başka bir ülke yoktur bir genelleme yapıyorum memleket takımlarını tutan arkadaşlar bu konuda ististadır...

konuya gelirsek büyük takıma gönül vermek gibi forma aşkı gibi veya sevda gibi söylemlerin kullanılışının manasızlığıdır...bir manisalının sivaslının ankaralının kayserilinin antalyalının vs büyük takımı tutup da bu tür söylemleri söylemesi bana komik geliyor....insanın 3 büyük takımı tutma sebebi bu takımların %90 ligi şampiyon bitirmesi ve güçlü olduğu içindir...o yüzden sonuna kadar beşiktaş yense de yenilse de fenerbahce en kötü gün bugünse bugün de galatasaray vs söylemleri bana pek mantıklı gelmiyor acıkcası sebebini de bilmiyorum.... sen izmirlisin manisalısın ordulusun sivaslısın ya?....Beyoğlu Kadıköy ve Beşiktaş semtlerinde yaşayan veya oralı olanları tenzih ettiğimi belirterek bu konu hakkındaki görüşlerinizi merak ettiğimi söylemek istiyorum siz değerli forum üyelerine...

• bu yüzden bursasporluyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • manisalının sivaslının ankaralının kayserilinin antalyalısın...

Bunlar ligin asansör takımları. Bi insan neden bu takımları tutar ki? Şampiyon olamaz, kupa kaldırmaz, Avrupa da başarılı olamaz, tur geçemez v.s..

Bende insanların neden bu takımları tuttuğunu merak ediyorum?
  • Kulüp destekleme işi tutku işidir. Herkes bir nedenden bir kulübe bağlanır. Kimisi şampiyonluk ve kupalar kazanmak için, kimisi ait olduğu değerleri yaşamak için, kimisi semtinin takımı olduğu için, kimisi aile geleneği olduğu için vs vs. İsteyen istediği takımı destekler. Bunun tartışılacak bir tarafı olmadığını düşünüyorum.

Birine gidip Konyayla ne işin var? Neden Konyayı tutuyorsun demek ya da tam tersi ne işin var senin GS ile? Karsta yaşayan adam GS taraftarı olur mu hiç demenin mantıklı bir tarafı yok.
  • aynı durumdan bahsediyoruz sanki...
  • kimsenin takım tutma özgürlüğünü taciz etmek gibi bir amacım yok...samimiyetsiz bulduğumu ve kendi şehirlerinin takımlarını tutanların fikirlerini merak ettiğim için açtım...
  • futbolu seven büyük takım tutar. Futbolla alakası olmayan şehir takımını tutar.
  • İstersem Napoli'yi, Sevilla'yı, Aston Villa'yı, Sparta Prag'ı tutarım arkadaşım kime ne? İstersem başarılarından dolayı tutarım, istersem tarihinden, istersem renklerinden dolayı.

Doğacağım şehri ben mi seçiyorum sanki? Nerede doğacağımı seçemem ama hangi takımı tutacağımı seçebilirim. Bu kimseyi de ilgilendirmez ve kimse benim samimiyetimi sorgulayamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

futbolu seven büyük takım tutar. Futbolla alakası olmayan şehir takımını tutar.

Alakası bile yok.

• Petyr Baelish kullanıcısına yanıt
    istiyorsanız gamba osakayı tutun ne alakası var??.. söyleidklerinize zıt yazı değildi yazdığım?..
  • inonu88 kullanıcısına yanıt
    dangoloz derken??ne kolay hakaret ediyorsunuz insanlara siz kendinizi ne zannediyorsunuz??...bu yazdıklarımdan büyük takım tutan adam değildir sonucunu çıkartıyorsanız bildiğiniz paronoyaksınızdır...neyse size şerefli 2.likler (3. oldu)....
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak karagöz

istiyorsanız gamba osakayı tutun ne alakası var??.. söyleidklerinize zıt yazı değildi yazdığım?..

...bir manisalının sivaslının ankaralının kayserilinin antalyalının vs büyük takımı tutup da bu tür söylemleri söylemesi bana komik geliyor.

...sen izmirlisin manisalısın ordulusun sivaslısın ya?

Hmm...
    söylediklerinizi anlayamadım....ben ankaralıyım şehirleri rastgele yazdım 81 ili tek tek yazmadım ama yazmam gerekirdi....hiçbir zaman forma aşkı gönül vermek veya yensede yenilsede gibi 3 büyük takımı tutanların girdiği triplere girmedim...ve muhalefetim de zaten bu zihniyete?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak karagöz

söylediklerinizi anlayamadım....ben ankaralıyım şehirleri rastgele yazdım 81 ili tek tek yazmadım ama yazmam gerekirdi....hiçbir zaman forma aşkı gönül vermek veya yensede yenilsede gibi 3 büyük takımı tutanların girdiği triplere girmedim...ve muhalefetim de zaten bu zihniyete?...

Doğacağım şehri ben mi seçiyorum sanki? Nerede doğacağımı seçemem ama hangi takımı tutacağımı seçebilirim. Bu kimseyi de ilgilendirmez ve kimse benim samimiyetimi sorgulayamaz.

Daha okuduğunu anlayamayan birinin böyle eleştiriler yapma çabasına girmesi komik.
  • Bu saatten sonra anlamazsın hacı. sen kendi samimiyetine bak geç.
  • Babam galatasaryliydi, galatasaryli oldum. Dedem de galatasarayliymis babam o yuzden galatasarayli olmus. Sebebini sorgulamiyorum, galatasarayliyim ve bunun samimiyetsizligi nerde anlamadim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Istanbul/Fatih doğumluyum hangi takımı tutabilirim?

özür dilerim anlayamadığım için sizin kadar zeki olmayabilirim?...kimsenin samimiyetini sorgulamak gibi bir hedefim yok üstelik sizin de belirttğiniz gibi ne haddime?doğacağız şehirle alakası nedir acaba?...her şehrin bir takımı zaten var??eğer forma aşkı gönül vermek yensen de yenilsen de diyorsanız oynadığı ligin veya sıralamasının sizin için bir anlam ifade etmemesi gerekir öyle değil mi dolayısıyla doğduğunuz şehrin de bir önemi kalmamakta haksız mıyım??

sadece kendi fikirlerimi belirttim ve bunun aksini savunabilecek insanlarla ama özellikle şehir takımlarını tutan insanların fikirlerini öğrenmek istedim...sanane doğduğum şehirden tuttuğum takımdan değil söylediklerimin aksini ispatlayabilecek kişileri muhattap almam gerekir...o yüzden sizle birdaha muhattap olmamak en iyisi...
  • CThirty kullanıcısına yanıt
    mesele o değilki...galatasaraylı fenerli veya beşiktaşlı olup da bilirsiniz yensen de yenilsen de sonuna kadar arma aşkına vs. diyenlerin samimiyetsiz olduğunu düşünüyorum farklı yerlere çekmenin ne anlamı var acaba?
  • Trip1LikeDo kullanıcısına yanıt
    yazdıklarımdan bunu çıkardıysanız takım tutma kapasiteniz olduğunu düşünmüyorum...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.