Şimdi Ara

20 yaşından sonra futbolcu olunurmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
1
Favori
90.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben hiç klübe gitmedim.fakat 7-8 sene neredeyse 100-150 arası maç yapmışımdır..
    mahalle arasında halı sahada felan oynamışlığım var..
    2-3 ay sonra ayağımda tırnak batma sorunu geçecek gibi..
    en yakın klübe gitsem beni denemesini söylesem kabul ederler mi?
    yaklaşık 4 senedir ayağıma top gelmedi sağlık durumum nedeniyle?
    veya futbol yetenek için düzenlenen etkinlikler varmı yakın tarihte?
    Ben futbol oynamasını 2 kere tırnak çektirmeden önce çok seviyordum...
    zevkle oynuyorum...kendimi denemem lazım :(

• Bu ülkede Mustafa Sarp bile futbolcu oluyorsa neden olmasın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

Bu ülkede Mustafa Sarp bile futbolcu oluyorsa neden olmasın ?

hocam önümde üniversite sınavı var onu atlatınca ilk işim samsunspor a2 takımıyla iletişime geçmek :)
  • Hatırladığım kadarıyla suan 3buyuklerde oynayan futbola 21 yasında başlamış futbolcular var. Yeteneğin var ise amatör klüplere uğra. Biraz da şanslıysan bank Asya 1. Lig ardından süper lig :) ama çık fazla sansa ve yeteneğe ihtiyacın var. Alt yapılarda oynayan oyuncuların bacak kaslarının tam gelişmesi icin söylemesi ayıp bacak kıllarını 14 yasından sonra düzenli olarak keserler. Bu konuda geç kalmış olabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • culio da 18 yaşına kadar hiç oynanamış 18 yaşında klube gitmiş diye biliyorum ben. olabilir neden olmasın. ama süper yetenek olman lazım çünkü 20 yaşında olduğun için yüklü miktarda para ödemesi gerekiyo profesyonel olmuş oluyosun. pro-lisans alman gerekiyo yani oda zor yani. ayrıca rakipbul denen bieşy var bütün türkiyede halısaha organizasyonları yapıyo bu kişiler hakemli puanlı lig oluşturuluyo. orda bazen scoutlar oluyo ama çok nadir istanbul ankarada falan oluyo diğer illerde pek önemsenmiyo açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaksu

Hatırladığım kadarıyla suan 3buyuklerde oynayan futbola 21 yasında başlamış futbolcular var. Yeteneğin var ise amatör klüplere uğra. Biraz da şanslıysan bank Asya 1. Lig ardından süper lig :) ama çık fazla sansa ve yeteneğe ihtiyacın var. Alt yapılarda oynayan oyuncuların bacak kaslarının tam gelişmesi icin söylemesi ayıp bacak kıllarını 14 yasından sonra düzenli olarak keserler. Bu konuda geç kalmış olabilirsin.

yazın body ile uğraşacağım..boy 1.80 kilom:75
    dediğiniz gibi doğru arkadaşım küçüklükten itibaren hala klübe gidiyor..
    Ben onlarla halı sahada başa baş mücadele veriyorum..
    Messinin daha çok defansa yardım eden versiyonuyum..
    5 ay judoya gittim...Defansım iyi.
  • olamazsın torpilin yoksa.
  • Arkadaş sen kendini bilmiyor musun?

Yetenekliysen, güçlüysen olursun. Ama öyle rastgele adam futbolcu olamaz. Ben kulüpte oynadım amatör kulüplerde futbol oynamak pek kolay iş değildir.
  • bu zamana kadr klüplere gitmeme nedenim ailem yüzünden..
    Yok olum gitme kolun bacağın kırılır..sakatlanırsın hayatın kayar dediler :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sovereign_Khan

Arkadaş sen kendini bilmiyor musun?

Yetenekliysen, güçlüysen olursun. Ama öyle rastgele adam futbolcu olamaz. Ben kulüpte oynadım amatör kulüplerde futbol oynamak pek kolay iş değildir.

Aydn, mustafa zarp, baris o., inimato zapata.gibi adamlar oluyorsa herkes olabilir.
  • culio 19 yaşına kadar boyacılık yapmış başlamış sen niye olamayasın ayrıca bi futbolcu vardı körfez savaşında büyümüş 20 yaşında başlamış ünlü birisiydi hatırlayamadım ama ismini
  • Mahalle takımına veya bir amatör takıma git, hocasıyla konuş antremanlara çıkmaya başla. Zaten para falan istemiyorum dersen seni güle oynaya antremana alırlar, enazından bir süre denerler.
    Kısa sürede kadroya girer oynamaya başlarsan, sende gelecek olabilir üstüne git derim. Süperlig-Bankasya takımlarının seçmelerine katıl, Zaten antremansız birinin o seçmeleri aşma şansı yok.
    Ama mahalle takımında bile kadroya giremiyorsan, senden bir cacık olmaz kusura bakma
  • Bence olunur neden olunmasın. Futbol oynama yaşı uzadı artık. Eskiden 30 deyince iş bitiyordu ama artık kendine iyi bakarsan 37-38 yaşına kadar çok rahat oynayabilirsin.

Yani önünde 17-18 sene var. Bence gayet yeterli.
  • Oynadığın halısaha maçlarında çok ciddi anlamda diğer arkadaşlarından iyi oynuyorsan. 3-4 Kişi gelip senden top alamıyorsa, 1 saat boyunca kondisyonun düşmeden oynayabiliyorsan bir şansını dene. Ama mahalleden 7-8 arkadaşında 20dk deli dana gibi koşup, maçın diğer 40dk'si sahada diliniz dışarda geziyorsanız boşuna vakit kaybetme derslerine çalış kardeşim Ha maradona gibi olsan bile işin çok zor oda ayrı. Klüpler kolay kolay adam kabul etmezler kendi aralarına. Bir amatör takıma girersin belki ama arkadaşların ve teknik kadro seni kolay kolay benimsemez, yükselmene izin vermezler.
  • Üst düzey performans,kondisyon,istek,hırs varsa bunlar neden olmasın ?
  • halısahada oynadığınla olimpik sahayı birbirinle kıyaslama yalnız. orası çok farklı bi dünya karışlaştıramassın bile. bakma halı sahada oynadığına yani
  • Reira 17 yaşında başlamıştı diye biliyorum ama 20 biraz geç gibi duruyor ama sen yinede bir şansını dene.
  • hacım direk galatasaraya gel,genç yetenek diye alalım seni.aydından,carruscadan daha kötü çıkacak halin yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manime.

Reira 17 yaşında başlamıştı diye biliyorum ama 20 biraz geç gibi duruyor ama sen yinede bir şansını dene.

Başlamasaymış keşke..
  • ben şansımı deniyeceğim..tabiki halı saha ile normal stad karşılaştırılamaz...
    Bu konuda sizlere bilgi vereceğim...
    Gs'ın maarşlarını ve tezahüratlarını dinlerken gaza geliyorum :)
    önümdeki sınavı atlatınca yavaştan kondisyon yüklencem ve body
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.