Şimdi Ara

Bütün bayiler gezildi artık karar zamanı arkadaşlar bir yardım edin (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
5
Favori
4.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Megane Sedan incelemiş. Motor sesi çok. Hız sabitleme var ama vitesin yanına koymuşlar
    Kol dayama yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

https://youtu.be/Y0GXFAaQWb8

Megane Sedan incelemiş. Motor sesi çok. Hız sabitleme var ama vitesin yanına koymuşlar
    Kol dayama yok.

Cc nin kilidi orada. O kilidi açtıktan sonra direksiyon üzerinden hız arttırıp azaltabiliyorsunuz. Ayrıca devreden çıkartıp tekrar devreye de alabiliyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MezunDoktor

Hocam işte yeni kasa astra çıkarsa bizimki çok değer kaybedermi o aklıma takılıyor octavia gibi ama sağlamlık açısından da araba ben saglamim duruyor bilemedim çok karışık bir durum

yeni kasa muhtemelen 68 milyardan basliycagi icin pek deger kaybetcegini dusunmuyorum. hb kasalarda oyle oldu cunku

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Yeni elentra ve megane sedan uyumu nasıl peki megan sedana 8 enjektör olması nedeniyle maliyetli deniliyor sorun çıkarırmı

elantralara haftada 3 montaj falan yapiyoruz. daha arizadan gelen olmadi. bayiden plaka bile takilmadan bize geliyor. bayide zaten brc oneriyor. bizde takip muayenesini yapip ruhsata isletip sahibine veriyoruz. megane a gelince 8 enjektor dogal olarak daha pahali olur. henuz takmadik pek bilgim yok ama genelde 8 enjektor atikeri bile 3 e taktigimiza gore oda 4 veya 5 civari olur. 8.5 milyara bile lpg var yani:)) genelde ix35 lere tucson lara falan takiyoruz sivilastirilmis sistem

• Tabiki de astra

• quote:

Orijinalden alıntı: omeri30

suan sanayi de lpg montaj firmasinda depodan ve muhasebeden sorumlu olarak calisiyorum. elimize hergun astra j kasa sedan ve hb geciyor. corolla geciyor. elantra geciyor. focus geciyor . nadiren de jetta passat falan geliyor. bunlar icinde tupe en uygun olarak gordugum astra ve elantra. ondan sonra corolla. ama soyle bir durum var. astra da tupte 30 35 kurus yakar. bagaj hacmi buyuktur. simit depo tavsiye etmem alinirsa. mini stepne koyduklari icin kazani fazla derin degil. simit depo yukseltiyi artirir ve strafor koymak gerekir. buda bagaji kucultur. en iyisi koltuk arkasina silindir depodur. onerdigimiz ve sorun cikartmayan marka ise brc dir. bu araclar icinde fiyat performans olarak onerecegim arac astradir. doluluk orani ve ic mekan kalitesi fiyatina gore digerlerinden cok iyidir. ve muhtemelen seneye astra k sedan cikacagi icin 57 bin gibi bir fiyata alinabilmektedir. bence tek dezavantaji benzinde sehir ici 50 kurus tupte 30 kurus civari yakmasidir

Tüpte 30krş yakıyorsa 13 lt ye yakın lpg yakıyor demektir ki eğer doğruysa astra alınmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Müsadenle kafamda oturtamadığım birkaç şey sormak istiyorum. 60000 lira bütçe var diyorsun yarısı kredi ile diyorsun ve 0 km den aşağısına bakmıyorsun. Kusura bakma ama 30000 lira nakite 30000 kredi çekersen o aracın sana minimum maliyeti 75000 lira olacak. Sen ticari araç almıyorsunki diyeyim getirisi olacak tamam olabilir. 30000 liran varsa maksimum yarısı kadar kredi çekip ikinciele yönelmen daha mantıklı olur. Piyasada çok temiz ve 0 km den daha avantajlı çok fazla araç var. Onu geç 2016 model araçlarda bile zibil gibi ilan var. Neden peki hiç düşündün mü? Ben söyleyeyim heves edip düşünmeden kredi ile alınan araçlar birçoğu ve sıkışınca galerilere oraya buraya satılan araçlar. Lütfen biraz mantıklı olun, ayağınızı yorganınıza göre uzatın. Ödeyecek gücünüzün olması o aracın 75000 liranın altında bir maliyetinin olmayacağı ve satmaya kalkınca en az 10000 lira zararınızın olacağını, yani koyduğunuz para kadar zarar edip bir o kadarda kredi ödeyeceğinizi unutmadan yapın ne yapıyorsanız.

ben olsam 55 bine falan ikinci el tam donanımlı araç alırdım.

• forumda astra konusuna mutlaka bakın. sıfır araçlarda abuk subuk hatalar yaşayanlar var.
  • Toyota corollalara indirim yapılmış. 1.33 fiyatı 56.950tl görünüyor. Pazarlıkla 54-55binlere alınır.
  • Astra veya elantra.

• Bugün Cerato dizel otomatik Consept Plus'a 77500 fiyat aldık.
    Hatta yanimizda.hic arabayi degistirme fikri olmayan arkadas bile biz pazarlik yaptiktan sonra hanıminı aradı "arabayi degistiriyorum" diye

Arkadasi bilmem ama biz ciddiyiz bakalım.

• guvenlikte kore ve japon aracları onde gelir.
    Konforda toyota, vw ve skoda
    sorunsuzlukta toyota ve hyundai zaten herkes biliyor

Sen zaten sıfır arac alıyorsun 5-6 sene hiçbiri sorun cıkarmaz. Tsi motor lpg ile uyumsuz diye biliyorum sıkıntı cıkarabilir. Su durumda elantra, megane, corolla, astradan birini sec derim. Yok Lpg ayarı vs diyenlere aldırma lpg sıkıntısız bir yakıt bi benzınlıkte duran 5 kişiye sor sana anlatırlar zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mudanyali137

quote:

Orijinalden alıntı: omeri30

suan sanayi de lpg montaj firmasinda depodan ve muhasebeden sorumlu olarak calisiyorum. elimize hergun astra j kasa sedan ve hb geciyor. corolla geciyor. elantra geciyor. focus geciyor . nadiren de jetta passat falan geliyor. bunlar icinde tupe en uygun olarak gordugum astra ve elantra. ondan sonra corolla. ama soyle bir durum var. astra da tupte 30 35 kurus yakar. bagaj hacmi buyuktur. simit depo tavsiye etmem alinirsa. mini stepne koyduklari icin kazani fazla derin degil. simit depo yukseltiyi artirir ve strafor koymak gerekir. buda bagaji kucultur. en iyisi koltuk arkasina silindir depodur. onerdigimiz ve sorun cikartmayan marka ise brc dir. bu araclar icinde fiyat performans olarak onerecegim arac astradir. doluluk orani ve ic mekan kalitesi fiyatina gore digerlerinden cok iyidir. ve muhtemelen seneye astra k sedan cikacagi icin 57 bin gibi bir fiyata alinabilmektedir. bence tek dezavantaji benzinde sehir ici 50 kurus tupte 30 kurus civari yakmasidir

Tüpte 30krş yakıyorsa 13 lt ye yakın lpg yakıyor demektir ki eğer doğruysa astra alınmaz.

bu arada malatya da benzin 4.93 tl
    lpg ise 2.56 tl . bunu da goz onunde bulundurmak lazim. agresif kullanimda ve surekli yokus yukari kullanimdaki degerler bunlar.
    kullanana gore ve kullandigi sehre gore bu degerler degisebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: LifeSuxTR

yeni megane tekler

Hocam ne demek istediniz ?

• MezunDoktor M kullanıcısına yanıt
    astra j lpgli kullanıcısı olarak lpg'nin 2.5 tl olduğu günümüzde aracım uzun yolda 0.18 kuruş şehir içi yoğun trafikte 0,22 kuruş tüketimi var size 30 kuruş diyenler bu aracı lpgde kullanmamış olanlardır iyi ustaya lpg montajı yaptırırsanız hiçbir şikayetiniz olmaz. Atmosferik tüm araçlar yaklaşık aynı yakıt değerine sahiptir.
  • Bence astra sedan. Ama onun da kasası değişecek.

• Hocam ciddimisiniz ben arastirdigimda sizin dediginiz gibi herkes 30 40 kuruş diyordu.bu arada Allah kaza bela vermesin Güle güle kullanin

• Hocam ne zaman değişecek biliyormusunuz

• Megane 👍🏻

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MezunDoktor M kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum ama önceki kasada önce hb sonra sedanı yenilemişlerdi.

O zaman ne kadar arayla yapmışlarsa şimdi de aynı arayla yenilerler sanırım.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.