Şimdi Ara

Bütün bayiler gezildi artık karar zamanı arkadaşlar bir yardım edin (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
5
Favori
4.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben oyumu Yeni Megane Sedan Joy da kullandım, yeni kasa olması, çekici tasarımı, servis ağı, 2. el değeri, donanımın yeterli olması beunlar yeterli benim için.

●●Megan sedan joy 1.6 Ek olarak görüş paketi Park sensörü var fiyat olarak 59.500
    ●●focus trend x 125 ps Hiç bir şey yok sadece araba 63.500 makyajlıda olsa artık eskidi, ayrıca bagaj ve arka diz mesafesi dar gelmişti bana.
    ●●jetta 1.2 tsı trendine Yine bir şey yok 62.500 gerçekten boş line ve eskidi, diğer taraftan altın değerindedir, 2. elde değerini korur en azından.
    ●●astra sedan edition plus 1.6 benzinli 57.900 tüketimi yüksek ve kasa biraz eskidi
    ●●hyundai elentra 1.6 benzinli 57.250 Park sensörü paspas filan hediye forumda herkes tavsiye eder ama 2. elde çok büyük değer kaybeder, Cerato da aynı şekilde.
    Hyundai-Kia her zaman saygı duyduğum markalardan oldu ancak yurdum insanının önyargıları yüzünden her zaman 2. elde yüksek zarar yazar.

●●toyota 1.33 life 57.300 Park sensörü kapı çıtası paspas hediye 1.6 sı 60 bin olsa alınır, 1.33 yetersiz bence de
    ●●skoda octavia 1.0 ambition 60.000 Park sensörü paspas hediye Katolog değerlerine alddanmayın, stop-start yüzünden o değerler çok düşük gösteriliyor, hız sabitleme yok

Aslına bakarsanız Megane ile Octavia arasında kaldım ama Megane Sedan hız sabitleme ve gündüz ve sis farları ile yine de önde, ayrıca tüp olayına falan girilebileceği için Megane Sedan yine avantajlı konumda. Ayrıca ne yaparsanız yapın mutlaka test sürüşü yapın, bu işler sahada biter...

• Bunlara 60-63 vereceğime, 65'e Peugeot 308 1.6 Dizel 115 Bg Classic Edition kovalarım. Ama ille de bunların içinden derseniz, x diyecektim ama ben almam bunları.

Neden almam, Focus, Astra eskidi, Elentra, Octavia bomboş, Corolla benim radarımda olan bir araba değil. Megane iyi güzel ama ben Renault'un satış stratejisinden çok hoşlanmıyorum.

Bu arada Focus'u yazın 57'e vereceklerdi ben almadım, ne olmuş da 5000 artmış. İyice azıtmış bunlar.
  • MezunDoktor M kullanıcısına yanıt
    İstanbul Opel Odak, ama dedigim gibi araci bugün alacagim diyerek aldigim fiyat...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle alacağınız araç hayırlı olsun şimdiden...

Herkesçe önerilen megane sedan yeni bir araç.. oldukça güzel bir araç. Ancak siz 10 yıl kullanacağınızı belirtmişsiniz.dolayısı ile 1 yıl sonra yüzü eskiyince bir albenisi kalmayacak.

Benim tercihim octavia olurdu. Müthiş işlevsel bir araç. Tam bir aile arabası.
    kalitesi de sınıf standartlarının üzerinde bana göre. 560 lt lik devasa bagaj hacmi camla açılan bagaj kapağı sayesinde müthiş kullanışlı oluyor. İnanırmısınız kapak açık halde octavia ile 1 fırın ve 1 bulaşık makinası taşıdım. İçi çok geniş...

Çok uzun kullanmayacak olsanız megane derdim ama ben olsam uzun vadede octavianın konforunu ve işlevselliğini hiç bir araca değişmem.

• NinthMenderReturns N kullanıcısına yanıt
    Öyle söylüyorsunuz ki sanki 20.000 tl değil 200 tlden bahsediyorsunuz. Az para mı 20k saçmalamayın.

O fiyata çıkılsa bile astra mantıksız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Jetta da nasıl bir şey yok?

Hız sabitleme. Çelik jant. Ön kol dayama ve 8 hoparlör standart.

Mesela astra da kol dayama yok. Basit bir şey gibi duruyor ama konfor bakımından çok büyük eksik.

1.6 motorlara LPG maliyetini de ekleyin. En mantıklısı jetta bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 31 Ekim 2016; 19:45:27 >
  • içlerinde corolla ve megane derim.
  • en güzel dış tasarım megane da, malzeme kalitesi de gayet iyi daha bugün test ettim. yalıtımı güzel. astra eskidi artık. corollayı direk eleyin derim 1.33 motorla gitmiyo o araba. daha güçlü motorlu araçlar varken 1.0 octavia almazdım ben. jetta da çok eskidi yakında yenisi gelir. sırf vw diye boş arabaya verilmez o para. benim tavsiyem jettaya o kadar para vereceğinize megane alın keşke joy pakete cam tavan ekletilse onu da eklerdiniz çok daha lüks içinde hissederdiniz kendinizi. ama kesinlikle megane diyorum. ayrıca bence almışken çok kullanacaksınız touch paket 1.2tce olanını alın bence c led gündüz farları arabaya baktırıyo. onu da 65 66 civarına bırakırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirchade

Öyle söylüyorsunuz ki sanki 20.000 tl değil 200 tlden bahsediyorsunuz. Az para mı 20k saçmalamayın.

O fiyata çıkılsa bile astra mantıksız.

Ahaha çok komiksiniz.F/D açısından en önlerde astra var zaten.Mümkünse dedim farkındaysanız.

• Ben olsam Octavia yı alırdım hocam araba çok hoşuma gidiyor
  • Aynı tercihler arasında, sizin durumunuzda;

316 lt bagaj hacmi ile ilk elenen Focus olurdu.
    99 hp Azami Tork 200 nm torku ile kullanıcı şikayetlerini de dikkate alıp corollada elenirdi.

8.7 lt/100 km şiçi tüketimi, diğer kalan seçeneklere göre düşük bagaj hacmi, ağırlığı, düşük 0-100 hızlanması(155 nm/6000devir), ile astrada liste dışı kaldıktan sonra,
    8.9 lt/100 km şiçi tüketimi, LCD Multimedya Ekran eksikliği, Hız Sabitleme & Sınırlama eksikliği, nispeten az bagaj hacminide dikkate alıp kalan rakiplerinden daha kötü ikinci el ederinide düşünerek sevsemde ELantrayıda elerdim.

Geriye Bagaj hacmi(568 lt.), yakıt ekonomisi(4.5 lt/100 km), Vergi avantajı(623-TL), yüksek tork/devri buna bağlı olarak düşük motoruna rağmen 9,9sn 0-100 Km Hızlanması ile Octavia ilk seçimim olurdu yalnız OPTİMAL donanımını pazarlıkla uyguna almayı tercih ederdim.

1.2 Jetta Trendlinedansa 1,00 Octavia Optimal daha mantıklı.

Megane ise yeni kasa oluşu, yüksek LPG uyumu aklımı kurcalasa da boş olmasından dolayı tercih etmezdim.

• Ben alacağımi aldim.
    Ne denmis?
    Deger kaybi.
    Ne alacak?
    Corolla focus
    Güvenlik bilmemne geciniz.
    Esnaf arabanız hayırlı olsun

• Konu içinde Megane Sedan ın donanım olarak eksik kaldığı falan söylenmiş ancak giriş seviyesinde görüş paketi de eklenince ESP, Cruise Control, LED Gündüz Farları, Tek dokunuşla açılan ön ve arka camlar, Bluetooth, Arka park sensörü & Ön sis farları geliyor. Bunlar güncel bir modelin giriş seviyesi için oldukça başarılı bence. Aynı donanımda Octavia Optimal ile 9-10 bin lira fark oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 31 Ekim 2016; 22:41:30 >
  • Megane yada elentra ,bunlardan lpg takildiginda garanti bozulmayanibtercih et,elentra 7 yil garantili bence cok onemli,megani bilmiyorum 2 yilmidir ?

o araçlar içinde 1.0, 1.2 turboları 10 yıl, 150-200 bin km sorunsuz kullanamazsın,

megane daha çok yeni irili ufaklı pek çok sorun çıkaracaktır, kaporta birleşimlerinde bile çıplak gözle dahi görülebilecek hatalar var.

corolla, motor olarak çok yetersiz, sürüşü çok zayıf, iç mekan kalitesi ve algısı çok düşük.

kalanların arasında bagaj ve arkada hacim ihtiyacı yoksa focus açık ara yapar, hem iç mekanı, hem izolasyonu hem sürüşü ile ama fiyatı o motora göre çok pahalı,( hbleri 3-4 bin daha ucuza satılıyor)

kalan iki model arasından elantrayı seçerdim. daha güvenli, daha performanslı, daha güncel bir model , garantisi uzun, hyundai'nin güvenilirliği ve servisi opel'den daha iyi, fiyat olarak da en avantajlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 31 Ekim 2016; 22:20:03 >
    Şimdi şöyle bi durum var.güvenlik ön planda diyorsunuz.ama araçların en boş modellerine bakıyorsunuz.
    10 yıl sorunsuz kullanmak istiyorum diyorsun turbo beslemeli motora bakıyorsun.
    Zor biriktirdik yarısı kredi olacak diyorsunuz ama hiç bakım maliyetlerini düşünmüyorsunuz.
    Ben size bi tavsiyede bulunmak istiyorum.
    Egea 1.6 e torq otomatik vites urban paket.
    Sitesine girin donanımına bakın birde fiyatına bakın ve2 bin tl daha düşün o fiyat üzerinden.ondan sonra listenize tekrar göz atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.ERTEN -- 31 Ekim 2016; 21:18:51 >
  • Bu arada şu ÖTV indirimi muhabbetinden birçok taksici (ticari) Cerato alıp LPG taktırıyormuş.
    Bu birçok lafı Ekim ayı model satışları açıklandıgında belli olur

• Honda civic bakmamışsınız ben jazz aldım o başka tabi ama
  • Tergener kullanıcısına yanıt
    Park-yagmur sensoru, geri gorus kamerası, kol dayamalar, alaşım jant, fren destek sistemleri, yetersiz müzik sistemi ve küçük lcd ekran.

Sadece ışık paketi ile kapanacak eksiklikler değil bence. Kağıt üzerinde octavia optimal ile megane joy farki 6 bin. Eder mi ayrı tartışılır ama surus keyfi için kol dayama, jant, müzik sistemi ve lcd ekran bence önemli. Tabi kişiden kişiye değişebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    3 yıldız ncap testli aracı aldırmayın ki en azından güvenlik paketini standart yapsınlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.