Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
72
Favori
268.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: High Sierra

Zenfone 5'i incelemenizi öneririm.
    Mi Note 3 de performans sizin için önemliyse tercih edebileceğiniz bir cihaz.

FE'yi yazmama sebebim sorun yaşarsanız delta çok ilgili değil problemlerle o konuda üzülürsünüz yoksa istediklerinizi az çok veriyor ve performanslı bir cihaz.
    Peki p20 lite önerir misiniz? Zenfone 5 ile karşılaştırınca f/p olarak daha ağır basıyor gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam teşekkürler

• xsw X kullanıcısına yanıt
    Buna da bakıcam hocam sağolun

• imperial93 kullanıcısına yanıt
    P20 Lite donanım olarak zayıf kalıyor. Zenfone 5 konuda iyi. Sıkıntı bu.

Huawei 1.5 yıldır Kirin 659'dan başka bir çipset kullanmadı orta seviye için. Bence büyük bir hata oldu bu Huawei alehine. En yakın rakipleri Mediatek ile Samsung orta üst segment hitap eden Exynos 7885/9610 ile P22/P60 çiplerini üretip orta üst seviye cihazlara yüksek performans sunma gayreti sunarken Huawei orta seviye işlemcisini 2 yıl boyunca kullanmayı tercih ediyor. Mantıklı bir yanı yok.

• P20 lite almıştım hanıma. Dün itibari ile kullanmaya başladı ve çok beğendi. Fotoğraf kalitesi beklediğimin de üstünde iyi. Yorumlarda kapalı ortam çekimleri kötü deniliyordu ama biz çok beğendik. Bundan önceki telefonu 3 yaşında redmi note 2 idi. Belki de o nedenledir. Şu kısa süreçte telefondan memnunuz, almayı düşünenlere fikir vermesi açısından yazdım. Ama ben kur artışı yansımadan önce 2.000,00 TL gibi bir rakama almıştım, şu an baya yükselmiş fiyatlar.
  • 3.500 liraya kadar bataryası piyasanın en iyisi diyebileceğiniz bir telefon var mı
  • ash2ash dust2dust kullanıcısına yanıt
    Hocam Mate 10 Pro hepsiburada. İncelemenizi tavsiye edeceğim. Direkt bu konuda yoğunlaşmış bir cihaz.

• Bu 2 telefon arasında kaldım. Açık Kutu Lenovo Moto G5s Plus ve Lenovo K6 Note. Kapalı kutu olsa direkt alırdım ama açık kutu olunca biraz çekimserim. G5s Plus'ı alırsam sahibinden sitesinden GET yoluyla alacağım. K6 Note alırsam Hepsiburada'dan alacağım. Siz hangisini tavsiye edersiniz? Mantıklı olan hangisi? Ayrıca önceden GET yoluyla alışveriş yapmış olan varsa acaba ben bu telefonu aldıktan sonra fatura çıkmaması durumunda veya darbe çizik vs. varsa geri yollayıp paramı alabilir miyim?
  • ertuğrul k E kullanıcısına yanıt
    Hocam elden olmuyor değil mi GET. Ne yazık ki ikinci el pazarına fazla hakim değilim.

K6 Note da eski nesil S430 işlemci var. Moto G5S Plus da S625. S625'in yapamayacağı çok şey yok ama K6 Note için o kadar umutlu değilim S430 yüzünden.

Tabi Lenovo P2//Moto Z uygun fiyata bulunup alınabilir de aklınızda bulunsun.

• 4000₺ ye p20 mi yoksa 4400₺ ye mate 10 promu önerirsiniz?

• High Sierra kullanıcısına yanıt
    Annem icon 1000-1200tl arasi tavsiye edebileceginiz urun nedir.

Simdiden tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Hawk.

Bu mesaj silindi.
    Kredi alabiliyorsanız Vatan'da 15 ay 0 faiz var. En azından faiz ödememiş olursunuz.

http://www.vatanbilgisayar.com/fibabanka-15-taksit-kampanyasi/
  • quote:

Orijinalden alıntı: VincentCorleone

4000₺ ye p20 mi yoksa 4400₺ ye mate 10 promu önerirsiniz?
    Kullanım amacınıza göre değişir ancak Hepsiburada 10 Pro daha uygun diye biliyorum.
    Ayrıca uygun fiyata Asus Zenfone 5Z de bulabilirsiniz.
  • froster2006 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Fiyatların kur artışı ile gördüğü son durumu malum. Listeyi baştan düzenlemem gerekecek.
    ->Nokia 6 (32 GB)
    - Düzenli yazılım güncellemeleri istiyorsanız ve cihazın kolay kolay şişmemesini istiyorsanız Nokia 6 iyi bir tercih olacaktır.
    ->Lenovo K6 Note (32 GB)
    - Pil sizin için hayati öneme sahipse tercih edebilirsiniz.
    Şahsi tavsiyem Nokia 6 olurdu. Sebebi de Lenovo'nun yazılım güncellemesi konusundaki zayıflığı.
    bir de eğer uygun fiyata bulabilirseniz Redmi 5 (32 GB) modelini daha iyi bir tercih olacaktır. Her iki cihazın da sunduğu özellikleri göstereceğini umuyorum Redmi 5'in. İyi bir pil kapasitesi ve iyi bir yazılımsal destek.
    Şimdiden hayırlı olsun.
  • Öncelikle konu başlığı ve içeriği için teşekkürlerimi iletirim, faydalı bir konu olmuş.

Gerek konu altında gerek diğer araştırmalarım ile bazı fikirlere erişme imkanım oldu ancak tam netleştiremiyorum, bu konuda tavsiyelerinizi öğrenmek isterim.

Sıfır yerine içime sinen bir ikinci eli tercih edecek gibiyim. Bütçe belirlemiyorum ancak 1000 liranın üstüne çıkmama maksadındayım, hatta altına ne kadar inerse o kadar iyi. Zira cihazdan beklentilerim oldukça sıradan. 2 sene kadar LG G3 kullandım ve genel olarak memnun kalmıştım, onun biraz ilerisinde bir cihaz benim için alt sınır diyebilirim. Alacağım cihazdan beklentilerim ise şu şekilde;

Ortalama üstü bir ana kamera, başarılı ve mümkünse minimum 5.5" bir ekran, mümkün mertebe şık bir tasarım, 1 günü sıkıntısız çıkartan bir pil, aşırı ısınmayan yapı ve kesinlikle dayanıklılık (buradan kastım düşmeye, suya ıvır zıvıra karşı dayanıklılık değil, kullanıma karşı dayanıklılık, malum pek çok cihazın kronik soyulma, ekran arızası, anakart arızası, hat çekmeme arızası vb gibi kusurları mevcut ve bunların çoğu 2+ yıl kullanımdan sonra ortaya çıkmakta)

Oyun kesinlikle oynamıyorum, çok müzik dinlediğim de söylenemez. Kullanacağım uygulamalar Whatsapp, Call record, bazen ofis ve fener(şaka değil) ÖZetle önerilecek her cihazın bu uygulamaları misliyle karşılayacağına sanıyorum ki hemfikiriz.

Aklımda olan ve öncelik verdiğim markalar Xiaomi, Huawei, Asus, ancak modelleri netleştiremedim ve asus haricinde kafam çorba olmuş durumda. Belki Sony ürünleri ile eski Samsung S ve note serileri de olabilir. Ancak kesinlikle marka takıntım ya da nefretim olmadığı için zikredilen zikredilmeyen her marka ve model önerisini dikkate alabilirim. Gerek teknik bilgiler gerek uzun vadeli kullanıcı deneyimlerinizi işitmekten memnuniyet duyarım.

Cevap verme nezaketi gösterecek herkese peşinen teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.secim -- 2 Eylül 2018; 0:25:31 >

• m.secim kullanıcısına yanıt
    Hocam normal koşullarda Redmi 5 Plus önerirdim ama fiyatı malum. Eğer ikinci el fiyatını istediğiniz bir fiyata getirebilirseniz çok iyi bir tercih olur. Cihaz MIUI 10 + Oreo alacak. Şu ana kadar çıkan en kapsamlı MIUI sürümü.

Bundan dolayı Redmi Note 4 ile Redmi Note 4X'in Snapdragon 625 varyantlarını önereceğim size. Bu arada bir sürü farklı versiyonu var bu iki cihazın Redmi 5 gibi değiller. Cihazın 4000 mAh pile sahip olduğunu ve S625 çipine sahip olduğunu teyit ettikten sonra almanızı öneririm.

İmkanınız varsa bu üç cihazdan birini 64 GB alın ömürlük olsun. Şu anlık yetiyor gibi görünüyor 32 GB fakat ilerisi için hala soru işareti. Ayrıca 64 GB varyant 4 GB RAM'a sahip olmasıyla da daha akıcı bir Android deneyimi sunuyor. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Aklınıza başka bir soru takılırsa sorun lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 2 Eylül 2018; 5:25:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam normal koşullarda Redmi 5 Plus önerirdim ama fiyatı malum. Eğer ikinci el fiyatını istediğiniz bir fiyata getirebilirseniz çok iyi bir tercih olur. Cihaz MIUI 10 + Oreo alacak. Şu ana kadar çıkan en kapsamlı MIUI sürümü.

Bundan dolayı Redmi Note 4 ile Redmi Note 4X'in Snapdragon 625 varyantlarını önereceğim size. Bu arada bir sürü farklı versiyonu var bu iki cihazın Redmi 5 gibi değiller. Cihazın 4000 mAh pile sahip olduğunu ve S625 çipine sahip olduğunu teyit ettikten sonra almanızı öneririm.

İmkanınız varsa bu üç cihazdan birini 64 GB alın ömürlük olsun. Şu anlık yetiyor gibi görünüyor 32 GB fakat ilerisi için hala soru işareti. Ayrıca 64 GB varyant 4 GB RAM'a sahip olmasıyla da daha akıcı bir Android deneyimi sunuyor. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Aklınıza başka bir soru takılırsa sorun lütfen.
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Benim de aklıma en çok yatan cihazlardan birisi xiaomi Mi 5 ile Redmi 5+ idi, ancak bu redmi ya da note denen serilerini ben açıkçası pek anlamadım, ki sizin de söylediğiniz farklı varyantlar meselesi bu durumu daha da netleştiriyor. Bi de şimdi A serisi falan çıkmış.

öneriniz olan cihaz 4/64 modeli olduğuna göre bu arkadaş sanıyorum, yalnız Xiaomilerde bir jdi panel meselesi vardı yanlış hatırlamıyorsam, bunda da var mı? Ya da başka dikkat etmem gereken bir husus var mı? Bir de ikinci elde iki türü mevcut;

a) ithalatçı garantili ikinci el
    b) imei atılmış sıfır/ikinci el

Mesela bu da benim kafama tam oturmayan bir mesele. Sonuçta ikinci el cihaz alma fikrindeyim garantisi olursa tabi ki tercih ederim ama olmaması da çok dert değil, güven üzerine bir alış veriş olacak, ancak imei işi ileride risk oluşturur mu mesela? Xiaomi eskiden sorun çıkarmıyordu ama şimdi durum nedir mesela takip edemedim.

Bir diğer cihaz ise zenfone 2 veya 3 düşündüm. O cihaz hakkındaki fikriniz nedir öğrenebilir miyim?
    Huawei, Meizu ve sony den öneriniz varsa son olarak da onu işitmek isterim.
    Bir önceki mesajfa 5.5" ve üstü ekran tercih ediyorum dedim, ancak 5" ve üstü diye aralığı biraz genişleterek sormuş olayım, tercihim 5.5" ama 5" altına inmedikçe sorun olacağını sanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.secim -- 2 Eylül 2018; 21:53:21 >

• Merhaba arkadaşlar. Hanıma HUAWEI MATE 10 LITE almayı düşünüyordum ki forumdaki kullanıcıların yorumları hiç iç açıcı değil özellikle ekran parlaklığının kafasına göre düşüp yükselmesi kullanımı bir hayli zorlaştırdığını bildirdiler. telefon özellik olarak gerçekten çok güzel bu sorun düzelir mi bilmiyorum ama 14 eylül de evlilik yıl dönümüne yetiştirelim.

HUAWEI MATE 10 LITE denginde kamera performansı güzel telefon öneriniz.
    oyun falan oynamaz. kamera, hafıza ve sarj önemli kriterler bunlar
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.