Şimdi Ara

burundan kemik eğriliği ameliyatı oldum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çarşamba günü devlet hastanesinde ameliyat oldum. Salı sabahı nöbetten çıkmış evde uyurken telefonum çaldı hastaneden arıyorlardı. Sıradaki hastanın enfeksiyon rahatsızlığı olması nedeni ile beni çağırdılar Tamam dedimo gün gün hastaneye yatırdılar saat gece 12 ye kadar yemek içmek serbest sonrasında su bile yasak sabah olunca saat 9 gibi görevli gelip bana ameliyat kıyafetini verdi saat 9:30 gibi de yatakla birlikte ameliyathaneye götürdüler ameliyata girmek için sıra sıra hastalar bekliyordu ben tam uyandırma ünitesinin önünde bekliyordum bir tane kadın hastalara fırça atar gibi uyan uyuma diye bağırıyordu. Bir saatte şimdi burada beklerim derken hop diye beni içeri aldılar. Yataktan ameliyat masasına geçtim görevli bildiğin iple masaya bağladı sonra açmısın ilaç alerjin varmı gibisinden birkaç soru sorup koluma damar yolunu açtılar. İlk ilacı verdiklerinde biraz mayıştım ikinciyi verilerken biraz sersemliceksin haberin olsun dediler ki ben o ara gitmişim. Daha sonra yine o uyan uyuma diye sesleri duyunca dedim ki tamam ameliyat bitmiş uyandırma odasındasın ölmeden kurtulmuşsun 5-10 dk sonra odaya alınmıştım odama geldiğimde saat 13:30 du tamamen kendime gelmem 15:00 buldu ama yinede ayağa kalktığımda başım dönüyordu. 5 saat boyunca yemek içmek yasak ilk gece hastanede kaldım ve ertesi sabah ayrıldım şu an ağrım sızım olmadı ama tek sıkıntım ara ara olan kanamalar ve arada sırada tamponların tıkanması şu an 2 saatte bir serum fizyolojik ile burun deliklerimi yıkıyorum. şu anda burun deliklerimin birinden şeffaf diğerinden ise kanlı bir akıntı geliyor. o uyuz tampon bir hafta burumda kalıcakmış ayrıca burnumda bir kist vardı burun kemiğinin altına doğru gittiğinden doktor tamamını almamış içini boşaltıp çıkan berrak sıvıyı patolojiye göndermiş.

• Geçmiş olsun hocam, ben de 8ay önce olmuştum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: primum non nocere

Geçmiş olsun hocam, ben de 8ay önce olmuştum.
    hocam nolursun bana tamponlar alınır alınmaz tıkanıklık geçiyor de 4. gündeyim kafayı yiyicem normalde dr 5 gün sonra tamponları alırız dedi ama asistan dr 7 gün sonraya randevu verdi.
  • executioner92 E kullanıcısına yanıt
    Hocam benim 3. gün tamponlarım alınmıştı. %100 tıkanıklık geçiyor diyemem ama 3. günden sonra bariz bir rahatlama olmuştu. Benim için en sıkıntılı zaman ilk 3 gündü. 1 hafta sonra zaten baya bir düzeliyor şişler vs.
    https://forum.donanimhaber.com/burun-ameliyati-oldum-03-11-18-septorinoplasti-rinoplasti-septoplasti-3-ay-doldu-04-02-19-guncel--135666473
    Burda da anlatmıştım süreci hocam, belki işinize yarar.

• quote:

Hocam benim 3. gün tamponlarım alınmıştı. %100 tıkanıklık geçiyor diyemem ama 3. günden sonra bariz bir rahatlama olmuştu. Benim için en sıkıntılı zaman ilk 3 gündü. 1 hafta sonra zaten baya bir düzeliyor şişler vs.
    https://forum.donanimhaber.com/burun-ameliyati-oldum-03-11-18-septorinoplasti-rinoplasti-septoplasti-3-ay-doldu-04-02-19-guncel--135666473
    Burda da anlatmıştım süreci hocam, belki işinize yarar.
    sağolun hocam teşekkür ederim o kanlı akıntı bende 4. günde olmama rağmen hala azalsada devam ediyor bu arada geçmiş olsun bu arada size

Sağolun hocam. Akıntı fazla değilse sıkıntı olacağını sanmıyorum. En zor günleri atlattınız, artık gittikçe her şey güzel olacak.

• primum non nocere P kullanıcısına yanıt
    hocam bu arada birşey sormak istiyorum sana ameliyattan sonra burun spreyi vs verdilermi bana sadece şırıngaya serum çektirip burnum sıktırarak onunula yıkama yaptırıyorlar 7 gün oldu bu gün tamponlar çıktı
    Evet bir sprey verdiler, illiadindi sanırım. Ondan sonra da okyanus suyu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet bir sprey verdiler, illiadindi sanırım. Ondan sonra da okyanus suyu.
    Anladım hocam ben dün gittiğimde bana nazalnem diye bir spreyi kullanaileceğimi söylediler. Şu an sol burun deliğimde kabuklanma ve hafif yıkanıklık var başka sorunum yok şükür
    Kabuklanma vs. çok normal hocam ilk dönemde. Gerekli bakımları vs. yaparsanız rahatlarsınız. Geçmiş olsun.

• aynı ameliyatı ben de 11 Eylül olayından bir gün önce 2001 yılında olmuştum. Şimdi hafif de olsa yine aynı yerde deviasyon var.
  • dün bir ağzıdan bir burundan nefes alayım derken hiperventilasyon dedikleri panik atak krizi geçirdim resmen yıllardır alışmışız ağızdan nefes almaya şimdi zorlayacak gibi biraz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.