Şimdi Ara

Düz Taban

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
6.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar düz taban olup olmadığımı evde test yaparak nasıl anlarım biraz araştırdımda su testi gibi bi test varmış

• Ayakta dik dururken ayağını içe basıyorsan ( benim gibi ) düz tabansın. Yok dışa basıyorsan ve ayakta dik dururken o herkeste bulunan ( ve bende bulunmayan) kavis varsa düztaban değilsin.

Askeri lise için soruyorsan doktorları o konuda kandırabilirsin. Sadece ayaklarını zorlaman lazım o kavisi yaratmak için. Ben geçmiştim ayaktan mülakatlarda düz taban olmama rağmen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaRTy_TiMe

Ayakta dik dururken ayağını içe basıyorsan ( benim gibi ) düz tabansın. Yok dışa basıyorsan ve ayakta dik dururken o herkeste bulunan ( ve bende bulunmayan) kavis varsa düztaban değilsin.

Askeri lise için soruyorsan doktorları o konuda kandırabilirsin. Sadece ayaklarını zorlaman lazım o kavisi yaratmak için. Ben geçmiştim ayaktan mülakatlarda düz taban olmama rağmen :)

kardeş bu sene hava harp okulundan bu sebep yüzünden elendim.Düz taban olmadığımı düşünüyorum ayağımda kavis var ama ayakta dururken belli oluyor fakat fazla değil gibi.Bir yerde su testini okudum ayağımı ıslatıp kuru zemine basarak test yaptım ve düz taban değilim kanısına vardım.Bu düz taban teşhisinde röntgen olayı falan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakobiyen_14 -- 22 Eylül 2011; 12:40:34 >

• Röntgen olayı yok bildiğim kadarıyla. Sonuçta düz tabanken kavis olması gereken yer ( kas kısmı ) yere değiyor.

En iyisi bir ortopediste görünmek düztaban mısın değil misin sormak.

Ayrıca askeriyede sudan sebeplerden eliyorlar genelde. Beni dişten elemişlerdi... Öyle çok bir bozukluk yoktu sadece alt çenem üste göre biraz gerideydi.

Peki askeri liseye geçerkenki sağlık elemelerinde doktorlar bir şey demedi mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaRTy_TiMe

Röntgen olayı yok bildiğim kadarıyla. Sonuçta düz tabanken kavis olması gereken yer ( kas kısmı ) yere değiyor.

En iyisi bir ortopediste görünmek düztaban mısın değil misin sormak.

Ayrıca askeriyede sudan sebeplerden eliyorlar genelde. Beni dişten elemişlerdi... Öyle çok bir bozukluk yoktu sadece alt çenem üste göre biraz gerideydi.

Peki askeri liseye geçerkenki sağlık elemelerinde doktorlar bir şey demedi mi ?

askeri liseler sınavını kazanamadım.Sen dişten nerden elendin askeri liseden mi harp okulundan mı.Benimde alt çenem geride ayrıca dişi ne bozuk adamlar geçti sonuç düz tabanlıktan elendim.Hocam sen doktoru nasıl kandırdın ya
  • Sınavlara gitmeden biraz çalıştım açıkçası Ayağımı normal bir ayakta olması gereken kavisli şekle sokmak cidden zorluyordu ayak kaslarımı ama 1 hafta sonunda gayet rahat bir şekilde yapıyordum.Kontrol zamanı parmaklarım biraz havaya kalkıyordu ama onuda heyecandan diyip kıvırtıverdim geçirdi

Liseden geçemedim bende daha ilk sağlık elemelerinde :(
  • düztaban arkadaşlar,
    ayakkabı olarak özel bir marka mı giyiyorsunuz? yoksa tabanlık mı kullanıyorsunuz?
    bu arada ben de düztabanım ve 2 dk ayakta kalsam fena halde ayaklarım ağrıyor ondan sordum
  • Normal ayakkabı giyiyorum. Küçüklüğümden beri hep ayakta durmaya alıştım pek sorun olmuyor ama 30dkdan sonra eğer sabit duruyorsam benimde ağrıyor :(

2dk fazla anormal gibi geldi bana?
  • silikon tabanlık, çelik tabanlık, yada mantar tabanlık kullanılabilir güzel destekleri olmakta.

çelik tabanlığın ark seviyesi mesela deforme olmuyor esniyor gerçek çelikten ;http://www.protezortez.com/CELIK-TABANLIK,PR-202.html çelik tabanlık ark seviyesini destekler ve esneme yapar en iyi destek budur bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.