Şimdi Ara

Bursalı Renault Clio 4 bantlara veda etti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
7.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.80 boy var, dikiz aynası önümde, sola doğru saparken sağı kontrol etmek için arka cama bakarak kontrol ediyorum.
    Arabanın tasarımı iyi hoş da kör noktası bol gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcpcpcpc -- 16 Mayıs 2021; 8:58:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben daha logan 1 deyim zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence Clio 4 bu güne kadar üretilmiş en güzel Clio oldu. Hem şıklık hem teknolojik açıdan. Bir dönem kullandığım için biliyorum gerçekten yakıtı çok düşük bir araç.

• 2015 clio 4 1.2 kırmızı icon kullanıyorum çok memnunum.Büyük problem çıkarmazsa 10 yıl daha kullanırım gibi.

• Sene başında sıfır 0.9 tce almak için 40 tane bay, arayıp bulamadığım araç.

Sonra reno bayinde içine bi oturdum iyi ki de almamışım dedim. Bu kadar kaliteden ödün verilmiş ve klostrofobik bir araç olamaz.

Sonra cliodan indim poloya oturdum bayide kesinlikle polo daha başarılı.

En azından boşline da bile 4 cam otomatik.

• quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Tasarımı yüzü ilk çıktığı günden bu yana beğeniliyor ve tutuluyor...

2012 yılında en baz versiyonunda bile tüm güvenlik donanımları standart verilmişti... Hatırlanırsa EuroNcap testinden de yüksek puanlarla 5 yıldızı almıştı... (baz versiyonla teste girmiş)

Bir önceki nesline göre oldukça albenili farklı bir tasarımla sunulmuş, özellikle alev kırmızı rengi büyük beğeni toplamıştı... (kelebekten açılan kapıları, kalçalı yapısı vs.)

Bana göre Clio4 bugün piyasaya ilk defa sürülmüş olsa yine büyük bir beğeni ile karşılaşırdı... İlk üretildiği yıldan bugüne yaklaşık 9 senenin sonunda hala eskimeyen, modern bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyorum...

Bugün çıksa o araç 1 yıldız ancak alır o baz model, zaman hızlı geçiyor. 4-5 seneden eski NCAP testleri geçersiz sayılır

• quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Bugün çıksa o araç 1 yıldız ancak alır o baz model, zaman hızlı geçiyor. 4-5 seneden eski NCAP testleri geçersiz sayılır

Alıntıları Göster
    Bugün çıksa, Renault yine dersine çalışmış şekilde bugünün gerektirdiği güvenlik donanımları donatır o şekilde satışa sunar, 5 yıldızı alırdı... (Bknz; Clio5 Güvenlik Ekipmanları - Yenilenen Ncap kriterleri - Yine 5 yıldız)

Zaman içerisinde araçlar, kullanılan teknolojiler elbette değişip, gelişiyor...

Ncap kriterleri o gün (2012) geçmiştekinden zorluydu, bugün ise Clio4 ün üretildiği yıla göre çok daha kapsamlı ve yenilenen kriterler üzerinden puanlama yapılıyor...

Yeni kriterler ile teste girecek eski araçlar (2010 sonrası birçok model) sadece "güvenlik yardımcıları" kategorisinden bile büyük puanlar kaybedip sınıfta kalabilirler, bu çok normal...

• https://forum.donanimhaber.com/clio-4-uretimi-bitti--149120830

La ben sabahın köründe konu açmıştım üstlere girmedi. Haksızlık. Helal etmiyem

• Yeni Renault CLIO

başlangıç fiyatı₺171.900

• K U N kullanıcısına yanıt

1.2 turbo olan mı? turbo olmayanın performansı nasıl

• hanıncipsi kullanıcısına yanıt
    1.2 turbo. Eco mod kapatılırsa baya atik bir araç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eldeki Clio 4'lere iyi bakmak lazım. Euro5 dizel candır.

• Clio 4 ü yarın satıyorum 2016 joy :D güle güle

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Sene başında sıfır 0.9 tce almak için 40 tane bay, arayıp bulamadığım araç.

Sonra reno bayinde içine bi oturdum iyi ki de almamışım dedim. Bu kadar kaliteden ödün verilmiş ve klostrofobik bir araç olamaz.

Sonra cliodan indim poloya oturdum bayide kesinlikle polo daha başarılı.

En azından boşline da bile 4 cam otomatik.

Clio boş pakette arka camlar manuel evet

Lakin,

Hiz sabitleyici, hiz limitleyici, start@stop, yokus kalkis destegi de var

Kucuk bi ayrinti ama kaput amortisörü de var benim Focusta yok mesela.

Ilgincsin Reno.

• Yıl 2012 Ekim ayları.. Elimde 2006 model Clio Symbol Alize var.. Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Aklımda da B segmenti, biraz sportif görünecek araçlar var. Punto, Fiesta, Corsa aklımdan geçiyor. Renault istemiyorum, değişiklik olsun diye. O zaman da Clio 3 Faz 2 satılmakta. Neyse Clio 4'ün ilk gizemli reklamları televizyonlarda görünmeye başlıyor. Gece çekimi, alev kırmızı renkli araç, hayranlık dolu bakışlar.. Acaba derken, 2013 yılı mart ayında aracımı satıyorum. Otoparklarda gözüm Clio 4'leri arıyor yakından görmek için. Nihayet kesin kararımı verip bayinin yolunu tutuyorum. Minimalist bir insan olduğum için Joy paket hoşuma gidiyor. Zaten en boş paket Clio 4 bile harika görünüyor. Özellikle piyasaya çıktığı dönem için.. Nihayet 2013 haziran ayında beyaz renk aracımı teslim alıyorum. Hayatımda aldığım ilk 0 km araç oluyor. İlk yıl bolca geziyoruz tabi. Fethiye, Kuşadası, Eski Foça vs... Bana göre hala segmentinin en iyilerinden... Şöyle yıkatıp kaliteli bir hızlı cila uyguladığınızda hala baktıkça bakasınız geliyor. Elbette kronik sayılabilecek sorunları var, döneminde çokça konuşuldu zaten. Ama sizi yolda bırakmaz ve genel olarak üzmez. Yıldan yıla periyodik bakımlarını yaptırıyorum yalnızca. Ve tahmin edebileceğiniz gibi yakında 8 yaşını dolduracak olan aracımla hala beraberiz   Ara sıra 1.2 atmosferik olmasından dolayı yetersiz hissettirse de ağırlıklı olarak şehir içi kullandığım ve kimseyle yarışmadığım için yeterli geliyor. Kendi aracıma değil ama genel olarak Clio 4 serisine benden de güle güle  

• 2013 model touch 1.5dci 90hp olanını 5 sene kullandım. Sıfır almıştım. Tasarımı harikaydı. Araç epey kaslı duruyordu. Gittiğim yerde de epey dikkat topluyordu. O dönem için çok fazla donanım yoktu fakat keyifli ve seri bir araçtı. En beğendiğim olay asla arıza yapmadı. Asla yolda bırakmadı. Tek arızası arka sağ hoparlör kendi kendine bozuldu ama 90 liraya halledildi.

• polo ve clio sahibi değilim.önlerindeki amblemleri değiştirsek clio yu görenler abi vw yapmış yaa denir polo ya da fransız zaten alınmaz birde çok tipsiz falan yaftası yer.

hem motor (dci) hem dış görünüş olarak markadan bağımsız clio daha alınası bence.

• benim gözümde renonun son güzel tasarımı. ondan sonra gelen seriler bende aynı hissi uyandırmadı.

sokaklarda genel görüş keyfini arttıran bir tasarımı var.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.