Şimdi Ara

Bursa'ya Imax (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
2
Favori
9.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sinema bölümünü gezerken bu konuyu gördüm cinemaximum sitesine baktım sonunda bursaya da IMAX gelmiş

yavaş yavaş diğer şehirlerede yatırım yapacaklar
  • Sinemia kartı kullanıyorum. Onda da bir imax filme gittikten 1 ay sonra bir filme gidilebiliyor. 26 ocak ta gitmiştim imax'e. Şimdi 27 şubat ta imax bileti alabilirsin diyor sistem. Bu film şubat sonuna kadar vizyonda kalır mı acaba?
  • Arkadaşlar, cinemaximum da ki imax sinemaları hakkında teknik bilgi istemiştim. Bana geri dönüş yaptılar.

Paylaşılan bilgi şöyle:

Tüm IMAX salonlarımız 2K çözünürlüğünde ve dijitaldir. 
    Dijital IMAX salonlarının aspect ratioları 1:1.90' dır.
    Filmleri çekildikleri formata göre Flat yada Scope 2D/3D olarak gösterilebilmektedir.

Perde ölçüleri aşağıdaki gibidir.

Ankamall 21,00 x 17,00 (Dijitale döndükten sonra 21,00 x 12,50’ü kullanılıyor)
    İstinye Park 21,30 x 12,62
    Marmara Park 22,00 x 12,60
    Akasya 22,11 x 12,43
    Mavibahçe 22,47 x 13,22
    Hilltown 17,92 x 9,63
    Marka 21,85 x 12,91

Yani Türkiyedeki tüm imax salonları hemen hemen aynı büyüklükte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MavericKFive -- 14 Şubat 2018; 12:7:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

Arkadaşlar, cinemaximum da ki imax sinemaları hakkında teknik bilgi istemiştim. Bana geri dönüş yaptılar.

Paylaşılan bilgi şöyle:

Tüm IMAX salonlarımız 2K çözünürlüğünde ve dijitaldir. 
    Dijital IMAX salonlarının aspect ratioları 1:1.90' dır.
    Filmleri çekildikleri formata göre Flat yada Scope 2D/3D olarak gösterilebilmektedir.

Perde ölçüleri aşağıdaki gibidir.

Ankamall 21,00 x 17,00 (Dijitale döndükten sonra 21,00 x 12,50’ü kullanılıyor)
    İstinye Park 21,30 x 12,62
    Marmara Park 22,00 x 12,60
    Akasya 22,11 x 12,43
    Mavibahçe 22,47 x 13,22
    Hilltown 17,92 x 9,63
    Marka 21,85 x 12,91

Yani Türkiyedeki tüm imax salonları hemen hemen aynı büyüklükte.

evet AnkaMall yenilenmeden once en buyuk IMAX perdesi Ankaradaydi. asagi yukari Perdeler ayni.

Zaten 3D gozlukleri takinca buyuk perdeden eser kalmiyor.

• Tavandaki hoparlörler boyle mi ? gidenler soyleyebilir mi

Bursa'ya Imax
  • Köşelerdekini diyorsan evet öyle. Zaten standart ta böyle değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Köşelerdekini diyorsan evet öyle. Zaten standart ta böyle değil mi?

yok bazi salonlarda boyle.

Bursa'ya Imax
  • Ne yazık ki bizde böyle değil. Türkiyedeki hiçbir salon böyle değil sanırım. Fotoğrafını attığınız salon süpermiş. Koltuklar, yerleşim, ayak mesafesi falan harika. Neresi burası bilginiz var mı?
  • quote:

Ne yazık ki bizde böyle değil. Türkiyedeki hiçbir salon böyle değil sanırım. Fotoğrafını attığınız salon süpermiş. Koltuklar, yerleşim, ayak mesafesi falan harika. Neresi burası bilginiz var mı?

Resimdeki yeni 4K IMAX Laser BRANSON IMAX Amerika.
    Dunya da cok az yerde 4K Laser var.

Turkiye deki IMAX salonlarida cok iyi.Projeksiyon ve ses sistemini direkt IMAX Corporation. veriyor. Kalite heryerde ayni

gerci ben IMAX'e film izlemeye dev Perdeler icin degil SES icin gidiyorum. IMAX'in verdigi o Sesi hicbir sinema salonu veremiyor

bu arada dunyadaki en buyuk Sinema Perdesi Sydney'de boyutlari 35.72 m × 29.57 m
    Bursa'ya Imax

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 22 Şubat 2018; 17:4:13 >

• Aynen ben de daha çok ses için gidiyorum. Muazzam bir ses var. Görüntü de büyük ve canlı tabi o da zevkli oluyor. Fakat 3D olayı perde boyutu algısını düşürüyor. Perde büyüklüğünü hissedemiyorsunuz.
  • Blac Panther filmine imax e gidecektim bu hafta, bir baktım gösterimden kalkmış. Kızıl serçe filmini koymuşlar. Ulan kızılserçe ne ya imax e koymuşlar bide. Çok sinir oldum. Gidemedim 2 haftadır işim vardı. Tekrardan imax e gelmez herhalde değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Blac Panther filmine imax e gidecektim bu hafta, bir baktım gösterimden kalkmış. Kızıl serçe filmini koymuşlar. Ulan kızılserçe ne ya imax e koymuşlar bide. Çok sinir oldum. Gidemedim 2 haftadır işim vardı. Tekrardan imax e gelmez herhalde değil mi?

gelmez. IMAX salonda sadece 1 film gosteriliyor
  • Gözlük nasıl oluyor aynı paraya mı satıyolar ? Birde e sırasından aldık bileti çok mu yakın acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür1616 -- 10 Nisan 2018; 3:9:38 >
  • Özgür1616 kullanıcısına yanıt
    Gözlük parası dahil bilete. Çok yakın almışsınız. :) H sırası ve yukarısı daha güzel oluyor. Perde çok büyük olduğundan E sırası yakın gelir.
  • Bende avengers infinity war a imaxe gidecegim markaya gozlugu gişeden mi verdiler yoksa salona girerken mi?

• Bursa'da hala yok mu? Korupark, Anatolium gibi AVM'ler sürekli dolu aslında. Yapsalar boş kalmaz salonlar.
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyu okumadan mesaj attınız heralde? Şöyle sonlardan birkaç mesaj okusaydınız çoktan açıldığını anlardınız.
  • MavericKFive M kullanıcısına yanıt
    Görmemişim
  • quote:

Orijinalden alıntı: devmanetihad

Tavandaki hoparlörler boyle mi ? gidenler soyleyebilir mi

Hocam ben geçen haftasonu Avangers infinity war'a gittim suryapı markada özellikle baktım sadece iki tane vardı amfi bi sağda bi solda bunların aynısıydı dik yerleştirilmişti ses sistemi bayaa iyiydi ama ben daha önceden akasya acıbademdekine gitmiştim onda da arkada 2 tane mi vardı hatırlamıyorum ama onda daha çok 3d geliyodu ses sanki hoparlör salonun heryerinde gibiydi burda ses daha çok arkadan geliyodu ama yaşadığım deneyim cidden mükemmeldi daha önce yine markada labirente gitmiştim imaxte ama avangers muazzamdı gerçekten ımax cameralarıyla çekilmesinden ötürü perdenin her zerresi görüntü doluydu kırpma yoktu ses sistemi filan daha bi bombastik geliyodu fiyatı yüksek olmasa bidaha giderim sinemia kartın imax hakkı dolmasa gitcem ama 29 tl vermeye acıyorum

Bu arada suryapı imaxde çektiğim fotolarıda ekledim

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1800350/e0f01364-f4a7-43ef-9ccb-93fe1040bc78.jpg[/simag

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.