Şimdi Ara

Bursa'ya Imax (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
2
Favori
9.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neyse yapacak bişey yok. IMAX gelsin de 70mm olmasa da olur. Zaten benim bildiğim bu format dünyada çok az sayıda salonda var. Artık tüm IMAX ler digital olarak gösterim yapıyor.

Türkiyede IMAX ler arasında fark var mı yok mu bilemiyorum. Teknik anlamda ne farklılıkları olur araştırmak lazım.
  • türkiye'dekilerin hepsi aslında birer liemax (yabancı forumlarda dandik olan ,yalancı imax diye tabir edilen bir laf bu)

asıl gerçek imax şu sitede ki ve altta hangi ülkelerde olduğu yazıyor zaten.
    https://www.imax.com/news/imax-laser-here

Bizim liemax'ler her türlü standart sinemaya göre kaliteli ama bir gerçek imax deneyimi olmadığını da bilmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackleads007 -- 27 Temmuz 2017; 11:42:56 >
  • Arkadaslar aklima bir fikir geldi tabiki isteyen varsa ilk imax in orjinal filminde bulusalim arkadas canlisi olarak soyluyorum buradan iletisim kurariz tarih saat salon vs saygilar....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackleads007 B kullanıcısına yanıt
    Bu listeye bakarsak dünyada sınırlı sayıda IMAX var. :)

Neyse yapacak birşey yok. En azından diğer salonlara göre bir iki tık daha kaliteli ses ve görüntüyle izlesek yeter. Tabi bu durumda IMAX bilet farkına değer mi o tartışılır.

Açılsın Bursada da bir test edelim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

Bu listeye bakarsak dünyada sınırlı sayıda IMAX var. :)

Neyse yapacak birşey yok. En azından diğer salonlara göre bir iki tık daha kaliteli ses ve görüntüyle izlesek yeter. Tabi bu durumda IMAX bilet farkına değer mi o tartışılır.

Açılsın Bursada da bir test edelim bakalım.

bu formda satan arkadaşlar var 3d film 12 tl bence bişi değil normalde 30 tl civarı hatta bağlantı kurduğum arkadaşın nosunu verebilirim 2d 9tl 3d 12 tl saygılar...
  • Orijinalden alıntı: devcitybg

Yahu ne cahiller var koskoca Avm nin sahibi bi tarafindan uyduruyor...neymis diger Imax ler standartin altindaymis

Standart imax'lerin bi ustu IMAX LASER

Bunun disinda hepsi ayni cift 2k projeksiyon sistemi.Laser 4k

Bursa'ya ilk kez IMAX sinema sistemini getirdik. Türkiye'de bu sistem gerçek anlamda sadece İstanbul'da var. Standart dışı birkaç tane daha var ama gerçek IMAX markası ile üretilen ikinci IMAX sistemli sinemayı burada hizmete sunacağız" dedi./quote]

Hocam kaynak gosterirmisiniz standartlarin altinda olan o konusma veya yazi neyse artik bilgi amacli soruyorum gerci ortada daha ne perde var nede salon vs zamani gelsin Zaten gorucez saygilar

• Bir gelişme var mı? Eylül ayı geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Bir gelişme var mı? Eylül ayı geldi.

Daha bi gelişme yok maalesef fakat yapım aşamasında

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bursa'daki de geldiğine göre sıra Adana'da olması lazım nüfusa göre ama Antalya'ya da gelebilir belki. Bursa İstanbul'a yakın değil mi ya günübirlik gidilebilirdi keşke önce Adana'ya gelseydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yilbasi demedi demeyin

• Büyük ihtimalle sıradaki şehir Antalya olur. Oraya da 2 yıldan önce geleceğini sanmam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakko_22

Yilbasi demedi demeyin

Öyle bir bilgi mi aldınız?
  • Geçen gün face den mesaj attım. Tarih vermediler. Açılınca sosyal medyadan duyuracağız falan dediler. Eylül ayı diyorlardı ama hala ses yok. Ama açılması bencede daha 1-2 ayı bulacak gibi. Biraz hayal kırıklığı oldu bende. justice league filmini imax olarak izleriz diyordum ama olmayacak galiba.
  • Var mı bir gelişme?

• quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Var mı bir gelişme?

Up

• arkadaşlar gidip sordum daha yapım aşamasında dediğim gibi en az 1 veya 1.5 ay sürer dediler yani dediğim gibi yılbaşı civarı anca zaten açıldığında gidip bıkana kadar istediğimiz filmi izlicez sabır...
  • Arkadaslar ust katta sinemada calusan birine sordum normalde fast food dim bekledim denk getirip sordum kasimin ilk haftasi dedi hadi hayirlisi

• quote:

Orijinalden alıntı: arnold3528

IMAX abartılan bir teknoloji. IMAX kalitesinin belli olması için filmin gerçekten IMAX kameralarıyla çekilmiş olması gerek. Öyle olan film de senede 1-2 tane. IMAX giren filmlerin %90'ı sonradan dönüştürülme. Geriye sadece büyük ekran kalıyor. Bence IMAX diye yorulmak yerine yeni yapılmış büyük bir sinema salonunda izleyin filminizi.

+1
  • Bu ulkede ne cok bilgi sahibi var ya. Imax abartilan teknolojiymis. 10 yildir imaxde film izlerim. Ulkenin ilk imax salonu ankamall da. 10 yil once filmler imax kameralarla cekilmiyordu buna ragmen daha fazla verip imaxde izlerdim. Goruntu netligi ses kalitesi farki bile yetiyordu. Bugun bir cok buyuk produksiyon imax kameralarla cekiliyor. Suan izmirdeyim ve yillarca imax eksikligi cektim. Her ankaraya gittigimde imaxde filmi izledim. Imax izmire acilinca en cok ben sevinmisimdir. Konuya donersek mesela imax kameralarla cekilen dunkirk filmini imaxde izleyip buyuk perdeli normal salondan farki yok diyene sadece gulunur. Batman dark night da belirli sahneler imax cekilmisti ve film icinde o sahneleri hissedebiliyordun. O derece fark yaratiyordu. Sesten falan bahsetmiyirum bile. Imaxde ki derinlik goruntu netligi renk canliligi baska salonlarda yok. Mesela mpx salondada film izledim iyi ama o kalitede degil. Adam gelmis buyuk perdeli salonla imax arasinda fark yok diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla ara ara bakıyorum sitelerine ama hala gelişme yok. Yakında diyorlar. Bi bitiremediler gitti. Şu Justice League filmine yetiştirsinler de. 17 Kasımda vizyonda. İnşallah düzgün büyük bir salon yaparlar. Beklediğimize değsin. 3 aylık enpara kampanyasında sinema kartını da aldım bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.