Şimdi Ara

Bursa Kombi Yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bursa Nilüfer İhsaniyede oturuyorum.eve daha yeni taşındım.Ev yaklaşık 140 m2. ince uzun koridor şeklinde.kombi ön balkonda diğer odalarda sıra sıra.kombiye en yakın oda ısınıyor.onun yanındaki az.onun yanındaki çok az.onun yanındaki çok çok az.ve en son oda ile en arkadaki banyo hiç ısınmıyor.Normalde hiç ısınmayan banyoya sıcak suyu açtığımızda anında sıcak su geliyor. Kombi markası Bosch ZWC 24-3 MFA P 23 s6400 diye bir model. Arka odalar ancak ve ancak max. konumunda açtığımda düzgün bir ısınma var.Kombi ile ısınmayan odalar arası uzaklık yaklaşık 20m civarında. Yeni yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum ama sorunun çözülüp çözülmeyeceğinden emin değilim? Acaba kombi ve petekler arası bu kadar uzaklıkta normal bir durum mu? yoksa kombi mi yetersiz veya sistemde bir sorun mu var?
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederi...

• o cihaz bosch exculisive yani kapasiteli cihaz sorun sizin tesisatta
  • tesisatta ne gibi bir problem olabilir ustam? kombiyi değiştirmek uygun olur mu? bu kombi iyimidir 140 m2 evi ısıtmaya yetermi? birde bursada gerçekten bu işten anlayan tavsiye edebileceğiniz bir isim var mı?küçük bebekte var kaç gündür bir annemlerde bir kayınpederlerde rezil olduk resmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailmar86

Bursa Nilüfer İhsaniyede oturuyorum.eve daha yeni taşındım.Ev yaklaşık 140 m2. ince uzun koridor şeklinde.kombi ön balkonda diğer odalarda sıra sıra.kombiye en yakın oda ısınıyor.onun yanındaki az.onun yanındaki çok az.onun yanındaki çok çok az.ve en son oda ile en arkadaki banyo hiç ısınmıyor.Normalde hiç ısınmayan banyoya sıcak suyu açtığımızda anında sıcak su geliyor. Kombi markası Bosch ZWC 24-3 MFA P 23 s6400 diye bir model. Arka odalar ancak ve ancak max. konumunda açtığımda düzgün bir ısınma var.Kombi ile ısınmayan odalar arası uzaklık yaklaşık 20m civarında. Yeni yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum ama sorunun çözülüp çözülmeyeceğinden emin değilim? Acaba kombi ve petekler arası bu kadar uzaklıkta normal bir durum mu? yoksa kombi mi yetersiz veya sistemde bir sorun mu var?

Ayni cihazdan ben de kullaniyorum bende petekleri isitmama gibi bir durum yok.kombimden memnun muyum dersen asla...firsat kolluyorum bir yillik bile degil ilk firsatta degiscem.ama senin tesisatta sikinti olabilir soyle bir sey yap kademeyi 2 ye getir ve kombiye en yakin peteginin alt vanasini tam kapat ve onu daha sonra yarim tur ac digerini 1 tur ac bir sonrakini 1 bucuk tur ac bule git taaa banyoya kadar byle ayarla ve sonucu burdan yaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bursa Nilüfer İhsaniyede oturuyorum.eve daha yeni taşındım.Ev yaklaşık 140 m2. ince uzun koridor şeklinde.kombi ön balkonda diğer odalarda sıra sıra.kombiye en yakın oda ısınıyor.onun yanındaki az.onun yanındaki çok az.onun yanındaki çok çok az.ve en son oda ile en arkadaki banyo hiç ısınmıyor.Normalde hiç ısınmayan banyoya sıcak suyu açtığımızda anında sıcak su geliyor. Kombi markası Bosch ZWC 24-3 MFA P 23 s6400 diye bir model. Arka odalar ancak ve ancak max. konumunda açtığımda düzgün bir ısınma var.Kombi ile ısınmayan odalar arası uzaklık yaklaşık 20m civarında. Yeni yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum ama sorunun çözülüp çözülmeyeceğinden emin değilim? Acaba kombi ve petekler arası bu kadar uzaklıkta normal bir durum mu? yoksa kombi mi yetersiz veya sistemde bir sorun mu var?

Reglaj yapmayı denediniz mi? Alt kattaki komşumda aynı sorun vardı, reglaj yaparak düzelttik.

Reglaj ayarı nasıl yapılır: Bütün peteklerin dönüş vanalarını kapatın daha sonra ilk petekten başlayarak birinci petek bir tur ikinci petek iki tur şeklinde arttırarak açın son petekler ısınacaktır. Eğer ki yinede ısınma yoksa dönüş hattında tıkanma olabilir. ALINTIDIR

Not: birer tur yerine yarım tur da deneyebilirsiniz. Komşunun peteklerini şu şekilde yapmıştık:

1. Petek - yarım tur açık
    2. Petek - bir tur açık
    3. Petek - birbuçuk tur açık
    4. Petek - iki tur açık
    5. Petek - ikibuçuk tur açık
    6. Petek - son petek dokunmadık
  • sorunu çözdüm arkadaşlar.filtre tıkalıymış o yüzden sıcak su en sondaki peteklere ulaşmadan en kısa yoldan geri dönüyormuş.2 gündür kullanıyorum en ufak bir sorun yok.birde gazı bitmiş gaz tamamladılar birde su eksiltme yapıyordu onunla alakalı bir parçayı değiştirdiler canavar gibi çalışıyor.reglaj ayarını da sordum yaparsam iyi olacağını söyledi onuda yaptım.en sondaki petekler 2. kademede el değdirmiyor.filtreyi ara ara temizlemem gerektiğini söyledi.teşekkürler cevaplar için.
  • quote:

sorunu çözdüm arkadaşlar.filtre tıkalıymış o yüzden sıcak su en sondaki peteklere ulaşmadan en kısa yoldan geri dönüyormuş.2 gündür kullanıyorum en ufak bir sorun yok.birde gazı bitmiş gaz tamamladılar birde su eksiltme yapıyordu onunla alakalı bir parçayı değiştirdiler canavar gibi çalışıyor.reglaj ayarını da sordum yaparsam iyi olacağını söyledi onuda yaptım.en sondaki petekler 2. kademede el değdirmiyor.filtreyi ara ara temizlemem gerektiğini söyledi.teşekkürler cevaplar için.

sevindim sorunu çözmenize.aynı kombiden ben de kullanıyorum.kombiyi 2 ye aldıgımda derece 50 ye ayarlanmıs oluyor.kombi 55 te sönüyor ve söner sönmez 7 derece bşrden düşüyor.48 e yani.sonra ise 45 te tekrar alev alıyor.yani kombim sık devreye giriyor calısma seklini bir kez gözlemleyebilir msiniz.
  • benimde 2. kademede yanıyor evde çocuk olduğundan.benim düşme olayı o kadar çabuk değil. 55-56 dereceden sonra 7 derece birden düşme olmadı hiç.akşam sizin için kaç saniyede bir devreye giriyor bir denerim.
  • quote:

benimde 2. kademede yanıyor evde çocuk olduğundan.benim düşme olayı o kadar çabuk değil. 55-56 dereceden sonra 7 derece birden düşme olmadı hiç.akşam sizin için kaç saniyede bir devreye giriyor bir denerim.

Tesekkur ederim .yanma sonme seklini gozlemleyip paylasirsaniz sevinirim

• evde olmadığım için ancak bugün kontrol edebildim.2. kademede 56 dereceye çıktıktan sonra 38 derece inip tekrar devreye girme süresi 3 dakika 6 saniye sonra tekrar devreye giriyor.
  • Arkadaşlar Bendede benzer sorunlar vardı uzaktakı petek ısınmıyordu 3 kademede bile ılık bile değildi kombi bosch 6 yıllık yeni sayılır ..

youtbe videolardan inceledim geri dönüşte filtre varmış açtım o ne filtre pas yumağı olmuş tel fırça ile temizledim taktım az birşey fark ettti dedim bide sistem suyunu boşaltayım vanadan kovaya su doldurdum ilk doluma katran gibiydi 7 kova pis paslı su döktüm sonrasında kademe 1 de bile ev ısınıyor..

Kısacası petek suyunu senede bir komple temizleyin filtresinide tabi ..

Yaktığımız yakıta yazık 2-3 sene adam gibi ısıtmamış evi

Servisi çağırmadan en azından bunu yapın sorun devam ederse tabiki servise ihtiyaç duyulacak..
  • Konuyu hortlatayım. C1 arızası vermeye başladı. Servis çağırmadan kendimizin yapabileceği bir kontrol var mı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.