Şimdi Ara

Bursa internet servis sağlayıcı seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben şuan Bursa Nilüfer'de oturuyorum. Yakın zamanda ev taşıyacağım için servis sağlayıcımı değiştirmem gerekiyor. Şuna superonline fiber kullanıyorum, ancak yeni taşınacağım evde superonline fiber çekildi değilmiş. Bende diğerlerinden birini seçmek durumundayım. Bursa nilüfer bölgesinde hangisini tercih etmek gerek acaba? Ttnet fiber bağlatırsam, internetten izlenen film videolarını ttnet blokluyor mu acaba? . Uydunet bağlatılırsa çanak mı takmak gerekiyor? Kablonet durumu nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• TTnet kullanın hocam. Kablonetten hız olarak memnun kalmazsınız. Diğer adsl servis sağlayıcılarıda ttnet ile aynı alt yapıyı sunuyorlar. TTnetin mh diğerlerine göre daha iyi durumda. Tabi taşıncağınız binada ttnet fiber desteği varsa ttnet fiberi kullanmakta fayda var hız açısından.
  • ersinbektas kullanıcısına yanıt
    Peki ttnet ile internetten online dizi veya film izlemekte ( indirmeden) dns ayarları değiştirmeden mümkün oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: corde

Peki ttnet ile internetten online dizi veya film izlemekte ( indirmeden) dns ayarları değiştirmeden mümkün oluyor mu?

O konuda birşey diyemem farklı dns kullandım internete girdim ancak dizi/film izlemek için denemedim.
  • corde C kullanıcısına yanıt
    Ben de nilüferdeyim, şu an için eğer bulunduğunuz binada SOL Fiber ya da Uydunet yoksa TTNET'ten başka ISS'ye yönelmeyin derim.
    :D Hocam uydunet için çanağa falan gerek yok, Kablo TV şebekesi üzerinden Docsis modemlerle internet hizmeti veriyor Turksat. Eğer binanızda Uydunet varsa komşularınıza sorun derim. Zira bölgeden bölgeye bir kalite farkı söz konusu. Mahalleyi yazarsanız detaylı bilgi verebilirim altyapılarla ilgili .
  • quote:

Orijinalden alıntı: corde

Merhaba arkadaşlar.
    Ben şuan Bursa Nilüfer'de oturuyorum. Yakın zamanda ev taşıyacağım için servis sağlayıcımı değiştirmem gerekiyor. Şuna superonline fiber kullanıyorum, ancak yeni taşınacağım evde superonline fiber çekildi değilmiş. Bende diğerlerinden birini seçmek durumundayım. Bursa nilüfer bölgesinde hangisini tercih etmek gerek acaba? Ttnet fiber bağlatırsam, internetten izlenen film videolarını ttnet blokluyor mu acaba? . Uydunet bağlatılırsa çanak mı takmak gerekiyor? Kablonet durumu nedir?

Bende Nilüfer'deyim. TTNET inan berbat. Lakin dolaba yakınsanız ve bina genelindeki TTNET abonesi fazla değilse son çare olarak düşünün. Genelde kablonet ve Sol Fiber kullanılıyor bizim mahallede.
  • Fazla bekleyemedim. Kablonet sordum binaya gelmiyormuş gelmesinin çalışma yapmaları gerekiyormuş, zaten sol fiber de hat çekmeleri kazımış 1-2 aya ancak dediler. Sonra ttnet fiber için başvurdum ancak binaya fiber değil ADSL mevcut olduğu için ADSL bağlanmak zorunda kaldım 24 ay taahhütlü.49 tl. 24 mit e kadar dediler ama genelde hız testinde 6 mb i pek geçmiyor. Fiber hattı gelince başvurabilirsin dediler, bakalım nasıl olacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.