Şimdi Ara

BURSA EMEK AĞIR KOKU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cellojn

Peki hocam açıklamaların için teşekkürler. Trakya'da sayabileceğim ilçeler Nilüfer den daha yasanabilirdir bence.

Trakya köy ben sehirlesmis ve yasanilabilirligi bir arada sunan ilçeden bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 17 Ağustos 2020; 16:35:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neden Emek? Bursa'da en nefret ettiğim 2. veya 3. yer olabilir. Bir kere yolum düştü, rahatsız oldum hemen kaçtım otobüsle. Güzel ve ucuz semtler dolu Bursa'da, ama şunu merak ettim cidden, neden Emek???

• Strawberry Fields Forever kullanıcısına yanıt
    Kira ucuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de Emek'teyim. Kasım ayında Bursa'ya tayin oldum. Aylarca Nilüfer'de vs. ev arayıp bulamadık.

Eşimin akrabaları Emek'te oturuyor. Güzel bir ev buldular biz de taşınalım dedik.

Tabi ne bilelim Emek kekolarını, her 3 dükkandan 7'sinin kahvehane olduğunu ve çöp kokusunu...

Ev bulup taşınmak istiyorum ama kiralar cidden 1600-1700'den aşağı değil. O da en aşağı fiyatlar.

• Beni en iyi anlayan sensin sanırım hocam şuan için.

• Nilüfer CHP zihniyeti yönettiği için ferah ferah gezebileceginiz yer çoktur insan yaşadığını hisseder. Geri kalan Bursa'daki Akepenin tüm yönettiği yerler üst üste sıfır belediyecilik anlayışıyla yönetilir ama %70 oyunu da alır, çünkü ergonomi coh eyi diyen dayılarla doludur.

• StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    + havaya alışırsın 3-4 saat oluyo günde diyen dayilarla dolu.

• Ataevlerde arkadaşım 900 liraya oturuyor, ondan önce de İhsaniye’de 500’e oturuyordu, Emekte bir başka arkadaşım 300’e oturuyor. Siz nasıl ev arıyorsunuz da bulamıyorsunuz hayret?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nilüferde yaşamak ayrıcalık derken şaka yapmıyorduk.
    Akp'nin kazandığı yerlerde yaşayan insanlar çok da umrumda değil,kendi kararlarını verdiler zamanında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellojn

Beni en iyi anlayan sensin sanırım hocam şuan için.

İzmir'den geldim. Orada da aynı şekilde çöp kokusu, her tarafın pis olmasından şikayet ediyordum.

Burası da farksız çıktı. Üstelik Bursa'da yaşayan insanların büyük çoğunluğu öküzün önde gideni. Ne sıra bilirler, ne görgü kuralı bilirler, ne temizlik adabı vardır... Valla bir ton laf söylediğim İzmir'i arattı.

Toplu ulaşım desen rezalet. 8L'ye biniyorsun girmediği delik yok. 10 dakikalık yol oluyor sana 1 saat.

• erakan kullanıcısına yanıt
    Bilinen siteye girip bakın isterseniz semtlerdeki kiralara

Şaka mı yapıyorsun? 300'e anca mağarada ya da zindanda oturursun

• Kiranız ne kadar bilmiyorum ama o fiyatlara daha güzel yerlerde vardır eminim. Ev almak için para biriktirirken Hürriyet'te oturmuştum 1.5 sene kadar. Bulgaristan göçmenlerinin yoğunlukta olduğu bir yer hem konumu güzel hem kültürel olarak zengin bir yer. Akşam maç izlemeye kahveye giden insanların çay değil espresso içtiği bir yer daha yoktur Türkiye' de.

• cellojn kullanıcısına yanıt
    Geldiğiniz zaman, Emek’e niye gittiniz diyorum. ataevlerdeki arkadaşım iki sene önce 700 lira ile girdiydi eve, zamlı hali 900. Üstelik site içi, otoparklı, merkezi ısıtmalı daire... Ha ev sahibi bugün çıkartırsa arkadaşımı 1200-1600 arasına kiraya verebilir evini, ona bir şey diyemem, fakat durum böyle.

Recep başgan kentsel dönüşümü Nilüfer’den başlatınca fırladı kiralar... Ev kalmadı, 20 yaşında hatta daha küçük binaları yıkınca müteahhitler, en kötü yerler bile 1000 lira üstüne çıktı....

İzmir’den gelip de Emek’e yerleşmek de ağır vizyonsuzluk hocam, kusura bakmayın yani...

İzmir'den gelmedim ben.

1 yıl önce geldim.
    Bahsettiğiniz yerlerdeki kiralar 1 yıl önce de 1300/1400 civarıydı.

• cellojn kullanıcısına yanıt
    Pardon hocam, öbür arkadaş İzmir’den gelmiş. Siz sandım.

• Ortaokulu erman aydında okumuştum 1 sene.Okula bir koku gelirdi leş gibi.Berbattır

• linkorn L kullanıcısına yanıt
    Vay canına çay yerine espresso içtiler demek ha ne kadar avrupai,elit,çağdaş,modern,kültürlü bir haraket o my godness

• şehir çöplüğü oraya taşınalı 20 seneyi geçti herhalde,

Orası da Emek mahallesi değil Emekköydü bundan öncesi.

İnsanlar çöplüğün dibine kadar bina inşa ettiler, doymadılar halen site tarzı binalar inşa ediyorlar.

Aynı sorun Hamitler - Bağlarbaşı içinde söz konusu.

Suç konusunda belediye başı çekiyor, madem çöp yakını ne demeye imar izni veriyorsun.

Vatandaşta ev yapıp sonra vay efendim burası kokuyor diye söyleniyor.

Hamitler mezarlığının duvar dibine ev yapanlardan mezardan şikayetçi olanlarda vardır kesin...

Belediye vs. kimse birşey yapamaz, eski çöplüğün kokusunu yıllarca çektik, kapandı kurtulduk.

Yanlış hatırlamıyorsam 5 sene gibi bir kullanım zamanı kalmıştı, muhtemel o zamandan sonra uzak başka bir noktaya taşınır, koku sorunuda biter.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.