Şimdi Ara

Bulutsuzluk Özlemi Topluluğu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bulutsuzluk Özlemi, 1980'li yıllarda kurulmuş Türk alternatif rock grubudur.

Grup adını Mümtaz Soysal'ın bir makalesinin başlığından almıştır. Türkiye'nin ilk Türkçe sözlü alternatif rock yapan grubudur. Tarzları, Anadolu Rock'ın dışında, "Türkçe sözlü rock yapılabilir mi" sorusuna karşı tepki olarak gelişmiş, Batı kaynaklı rock melodi ve ritimleriyle Anadolu melodilerinin bütünleştirilmesinden oluşmuştur.

Grup, şarkı sözlerinde özellikle sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve politik konuları işlemiştir. Grubun değişmeyen üyeleri; Nejat Yavaşoğulları ve Sina Koloğlu'dur.

Grup 1980li yıllarda kurulmuş ve 1986 yılında ilk albümünü çıkarmıştır. Türkiye'nin önde gelen rock grubudur. Genellikle "protest müzik" yapmaktadır. 1990'lardaki çalışmaları ile Türkiye'deki rock müziğin gelişimine olanak sağlayan Bulutsuzluk Özlemi, kendi türlerinin de ilklerinden biridir.

Grup şarkı sözlerinde sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve politik konuları dikkate almıştır. Grupta Nejat Yavaşoğulları, Sina Koloğlu, Akın Eldes, Sunay Özgür, Utku Ünal, Deniz Demiröz, Berke Özgümüş, Burak Güven, Serdar Öztop gibi müzisyenler yer almıştır.

Alıntıdır.

Bulutsuzluk Özlemini çok yakından takip ederim ve tüm şarkıları benim için çok önemlidir.Grup en son Senfoni orkestrası ile yaptığı konserin DVD sini çıkardı ve yakın zamand Zamska adında yeni bir albümü çıkacak.
    Bulutsuzluk Özlemi dinliyen var mı burada?

• Uçtu Uçtu albümünden beri dinlerim. Benim için yeri çok ayrı ve doldurulamaz bir gruptur.

Bu arada Zamska albümü tam olarak ne zaman çıkacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: İlahi Morluk

Uçtu Uçtu albümünden beri dinlerim. Benim için yeri çok ayrı ve doldurulamaz bir gruptur.

Bu arada Zamska albümü tam olarak ne zaman çıkacak?

Tam olarak belli değil.Zaten albüm hep ertelendi.1 Yıldan fazladır albüm çıkacaktı fakat halan çıkmadı.Ama yakın bir zamanda çıkacaktır.Senfoni dvd sinden sonra çıkaracaklardı ve dvd çıktı.DVD çok harika almanı tavsiye ederim ve sahne arkası süper.Nejat aynen soyle diyo : Ses çalışıyo viski yok mu? öldüm ya , muhteşem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hercule Poirot -- 16 Eylül 2008; 12:31:26 >
  • Ben de bir Akın Eldes hayranı olarak çok severim Bulutsuzluk Özlemi'ni

Sözlerimi Geri Alamam ve Yine Düştük yollara en sevdiğim parçalarındandır.Özellikle Sözlerimi Geri Alamam'ın gitar solosu , çalmaktan en çok zevk aldığım gitar sololarının başında gelir.
  • Her anlamıyla ayrı bir grup..
    bendeki yeride ayrı..

Edit:En sevdiğim şarkıları(hepsini severimde:)):Hasret..ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İ.x.İ.r -- 16 Eylül 2008; 16:58:45 >
  • Yeni albümde lead gitar kim olacak? Serdar Öztop ya da Akın Eldes olmaz sanırım.
  • 'hasret' parçası favorilerimdendir. :)

diğerleri de birbirinden güzel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: İlahi Morluk

Yeni albümde lead gitar kim olacak? Serdar Öztop ya da Akın Eldes olmaz sanırım.

Şuan Grupta Deniz Demiröz var
  • Yeni albümde yer alan Bıktım Be! parçası çok iyi ,www.bulut-suzluk.net de yer alıyor.Dinlemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hercule Poirot -- 17 Eylül 2008; 9:08:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TroopeR

"dave murray-john petrucci- clive burr-steve harris-nejat" olsa bile bu sözlerle, ve bu vokalle dinlemem.

Dave Murray olsa sırf sololar için dinlenir hacu

• Yaşamaya Mecbursun

bugün canın çok sıkkın,
    hersey sana zor geliyor
    olabilir.
    bugün aşkın bitmiş,
    o seni terkedip gitmiş
    olabilir.
    sanki sen hiç bilmediğin
    bir kaos içindesin,
    kimbilir.

günlerin getirdiği,
    senin yitirdiklerin.
    sanki hiç umut yok.
    çok yorgunsun.

ne olursa olsun,
    yaşamaya mecbursun.
    ne olursa olsun,
    yaşamaya mecbursun.

bugün duyduğun haberler
    sana utanç veriyor
    olabilir.
    bugün din ve ırk uğruna
    cinayet işleniyor
    olabilir.
    mostar köprüsü çökmüş,
    neretva ne kadar üzgün
    kimbilir.

günlerin getirdiği,
    açlık ve gözyaşı.
    insan hep umut eder,
    biliyorsun bunu.

ne olursa olsun,
    yaşamaya mecbursun.
    ne olursa olsun,
    yaşamaya mecbursun.

Başka bi vokal olsa dinlemezdim...

• hayrola neden mesajım silindi ?

bak en gıcık oldugum şey işte, yorumun silinmesi. bulutsuzluk ozlemi kotu dedik diye, bravo silenlere.
  • Nejat'ın sesi , rock camiasında hep tartışma konusu oldu.Bulutsuzluk Özlemi dinleyenler şunu kabul etmelidir ki , Nejat'ın sesi güzel değil...

Ama bence dinlenmesinin nedeni , o adamın sesindeki ''yaşama sevgisi'' olabilir...

Çünkü adamın sesi her ne kadar kötü olsa da adamın sesinde , insanın ruhuna güç katan birşey var.

Bana sorarsanız , ben bu grubu Akın Eldes için dinliyorum...O da 2000'de gruptan ayrılınca bence grubun var olan herşeyi gitti.
  • En sevdiğim Türk rock gruplarından,öyle de kalacak.Şarkılarıda bir ayrı güzel tabi,bu olaylara rağmen duruşunu bozmayan ender gruplardan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TroopeR

hayrola neden mesajım silindi ?

bak en gıcık oldugum şey işte, yorumun silinmesi. bulutsuzluk ozlemi kotu dedik diye, bravo silenlere.

Sizin gibilerini hiç anlamıyorum , tarışma ortamı yaratmak için mesaj atıyorsun ve daha sonra yazdığın yazıya nasıl bir yorum yapılmış diye konuyu yakından takip ediyorsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

Nejat'ın sesi , rock camiasında hep tartışma konusu oldu.Bulutsuzluk Özlemi dinleyenler şunu kabul etmelidir ki , Nejat'ın sesi güzel değil...

Ama bence dinlenmesinin nedeni , o adamın sesindeki ''yaşama sevgisi'' olabilir...

Çünkü adamın sesi her ne kadar kötü olsa da adamın sesinde , insanın ruhuna güç katan birşey var.

Bana sorarsanız , ben bu grubu Akın Eldes için dinliyorum...O da 2000'de gruptan ayrılınca bence grubun var olan herşeyi gitti.

Evet nejatın sesi hep tartışıldı fakat benim düşümcem yaptığı müzikle sesi çok iyi bütünleşiyor.Mor ve ötesi Güneye Giderken parçasını cover ladılar fakat ben bulutsuzluk özlemini yaptığını daha çok beğeniyorum.

Başka şu baştan çıkan deli gönlüm bakşu hep baştan çıkan aşk hayatımız hele şu raydan çıkan hızlandırılan tren Bıktım Beee !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hercule Poirot -- 19 Eylül 2008; 9:14:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Hercule Poirot
    Sizin gibilerini hiç anlamıyorum , tarışma ortamı yaratmak için mesaj atıyorsun ve daha sonra yazdığın yazıya nasıl bir yorum yapılmış diye konuyu yakından takip ediyorsun.

ah azizim tabi ki siz bizim gibi serseri takımını anlayamazsınız. pis insanlarız çünkü biz, pusuya yatmıs acaba bulutsuzluk ozlemine nasıl laf atsak diye bekliyoruz, hayat tarzımız bu çünkü ne yapalım böyleyiz biz.

sizin gibi üst seviye insanlarsa eleştiriyi kaldıramaz, tabi ki haklısınız eleştri ne demek ? rock ta eleştrimi olurmus ? herkes sizin sevdiginize eyvallah demek zorunda ama biz bunu daha ogrenemedik, bagıslayın bizi

• twitter.com
    Nejat Yavaşoğulları (@nejatyavas) | Twitter
    https://twitter.com/nejatyavas
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.