Şimdi Ara

bulutlanma ve ışık sızmasına çözüm hadi geçmiş olsun (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
15
Favori
72.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yuxeses

Bazı onarım yöntemleri geçici ve lokal olarak fayda getirsede ileride büyük arızalara sebep verebilir bilniçli olmakta fayda var diye düşünüyorum albani hocayı konuya davet edin bence yaptığınız şey doğrumu yanlışmı söyler neyin ne olduğunu bilmeden yaptığınız onarımlar ileride tv lerinize zarar vermesin derim dikkatli olun

Not:Plazma tv kullanıyorum kafam rahat

kendi acimdan soyleyeyim. tv yi ne zaman bezle silsek o meshur bulutlanma ortaya cikiyor. bu yontemle sorun ortadan kalkiyor. ben de zaten demiyorum ki pat diye yapistirin, cart diye cekin... agir agir nazikce yapip cekerken hafif hafif esnete esnete cekin. su ana kadar bende sorun cikmadi. masallah nazar degmesin insallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Umarım sorunda olmaz Ben farklı bir noktaya dikkat çekmek istedim Ayrıca tv en az ayda bir kere silinen bir eşya olduğunu biliyorsak ve size göre bu sorunlar silmeden kaynaklanıyor ise her seferinde bantla düzeltmek kronik sorunlara neden olmazmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr.duman

quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Bazı onarım yöntemleri geçici ve lokal olarak fayda getirsede ileride büyük arızalara sebep verebilir bilniçli olmakta fayda var diye düşünüyorum albani hocayı konuya davet edin bence yaptığınız şey doğrumu yanlışmı söyler neyin ne olduğunu bilmeden yaptığınız onarımlar ileride tv lerinize zarar vermesin derim dikkatli olun

Not:Plazma tv kullanıyorum kafam rahat

kendi acimdan soyleyeyim. tv yi ne zaman bezle silsek o meshur bulutlanma ortaya cikiyor. bu yontemle sorun ortadan kalkiyor. ben de zaten demiyorum ki pat diye yapistirin, cart diye cekin... agir agir nazikce yapip cekerken hafif hafif esnete esnete cekin. su ana kadar bende sorun cikmadi. masallah nazar degmesin insallah

birader video çek anlatımlı youtube'ya koy

• Küçük vakumlar varya hani araba camlarina yapistirilanlardan onlarla deneyin bence hafif ice cektirip havasini alın sonra serbest birakip ekrana oturmasini saglayin ekrani esnetip çekin yavasca havasinda kurtulacaktir yapiskan izi oldu bende zor cikardim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engova

Küçük vakumlar varya hani araba camlarina yapistirilanlardan onlarla deneyin bence hafif ice cektirip havasini alın sonra serbest birakip ekrana oturmasini saglayin ekrani esnetip çekin yavasca havasinda kurtulacaktir yapiskan izi oldu bende zor cikardim

iz yapmasin diye ondan silikonlu banti tavsiye etmistim. ayrica sizin yontem vakumlu adi neyse o icat da olur yani mantik basit iz yapmayacak bir seyi yapistir esnete esnete cek gitsin

bazi arkadaslar video gibi ayrintili anlatim istiyor. onlara gerek yok. yap cekistir, cek yapistir islem bu kadar basit

dedigim gibi kronik bir sikintisi yok. evde ufak cocugu olanlar bilir el izinden gecilmez 2-3 gunde bir silmek gerekir.yux @yuxeses

• Yahu usta gel şu konuya bir el at da bilgilenelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr.duman

quote:

Küçük vakumlar varya hani araba camlarina yapistirilanlardan onlarla deneyin bence hafif ice cektirip havasini alın sonra serbest birakip ekrana oturmasini saglayin ekrani esnetip çekin yavasca havasinda kurtulacaktir yapiskan izi oldu bende zor cikardim

iz yapmasin diye ondan silikonlu banti tavsiye etmistim. ayrica sizin yontem vakumlu adi neyse o icat da olur yani mantik basit iz yapmayacak bir seyi yapistir esnete esnete cek gitsin

bazi arkadaslar video gibi ayrintili anlatim istiyor. onlara gerek yok. yap cekistir, cek yapistir islem bu kadar basit

dedigim gibi kronik bir sikintisi yok. evde ufak cocugu olanlar bilir el izinden gecilmez 2-3 gunde bir silmek gerekir.yux @yuxeses

bulutlanma ve ışık sızmasına çözüm hadi geçmiş olsun

• quote:

sonuç nedir
  • Arkadaşlar faydasını gören var mı ? Ona göre deneyeceğim.

• Hocam geldr bilimselliğini açikla

• İlginç bir yöntem :D mantıklı geldi :) ya bu bulutlanma sızma gerçekten öndeki panelin arkaya içe kavislenmesi gibi basit bir sebeptense üreticiler gerçekten bunu yaparlarken buna göre üretim tekniği gelitiremiyorlarsa yuh :D yalnız o küçük vakumlarla çok daha iyi olabilir ama onlarda baya sağlam çekiyo panel elinizde kalmasın :D

Bu arada albani siteden enson süresiz uzaklaştırma aldı diye biliyorum herkes çağırıyor ama..
  • Televizyonun garanti dışı kalmayacağını ve elimde kalmayacağını bilsem denerdim ama boşver.

Bendeki PUS6412 için böyle bir durum var ama zifiri siyah ekran yoksa sorun olmuyor izlerken. Bir de aşağıda Galaxy S4 ile çektiğim resimde gözüme çarpan sızıntıdan çok daha fazlası fotoğrafa yansıdığından yanıltıcı olabilir.

bulutlanma ve ışık sızmasına çözüm hadi geçmiş olsun

• Olabilir...! Uzmanların yorumu nedir?

• Konuyu acali iki yıl geçmiş :) son durum hakkında bilgi vereyim bari. Bizimkine silme şunu desem de aynı yöntemle halen sorunsuz bir şekilde kullanıyorum :)

• hocam çok ilginç oldu ben tv yi yeni aldım askı aparatı monte etmek için yatırdım kirlendi temizledim bir baktım sol altta el sallayan bir bulut kardeş. evet kesinlikle panelin geriye oynaması ile ilgili bir durum. deneyecem sanırsam bant ya da vakum ile bakalım nasıl olacak

• alpearl72 A kullanıcısına yanıt
    Sebebi aynen senin yaptığın gibi çözümü de basit ama yaparken çok yapışkanlı bir bant olmasın öyleyse bile yapistirmadan başka bir zeminde mesela buzdolabina yapıştırıp çekerek yapiskanligini azalt sonra panelde bulutlanmanin olduğu yere uygulayabilirsin. Vakum denemedim ama vakum kendini hemen bırakmaz zorlama yaparken sorun olabilir diye düşünüyorum. Yani hafif tutuş yapmasi lazım.

• hocam vakumlu askılar var askıyı aşağıya indirince yapışıyor kaldırınca vakum özelliği geçiyor onunla denemeyi düşünüyorum ama yavaşça ve nazikçe bant tek taraflı olabilir mi ki acaba
    Olur hocam dene bakalım

• hocam merak ettiğim şu panelin çekince öne gelme payı var mı
    panel yerinden oynamıyor hocam panelin en dışındaki yüzey var o esneyecek sadece hafiften
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.