Şimdi Ara

*Bulaşık makinesi: Deterjan yerine 'ARAP SABUNU' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
5
Favori
58.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bluelizard17

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Real'de Tesco marka vardı. 3kg yoğurt kovasına benzer bir kovada Nazar'ın üretimi, fiyatı uygundu. Tam olarak hatırlamıyorum ama 5TL civarıydı galiba.

ya hu biz yabancı firma bağımlılığında kurtulmak istiyoruz siz tesco diyorsunuz

İsmi Tesco ama Nazar markasının üretimi. Yerli yani Real kendi marketi için üretilen fason ürünlere Tesco markasını basıyor.

• Bu arada bahsettiğim marka Tesco değil, Tip'miş arkadaşlar. Ben Real'i Kipa ile karıştırdım :D
  • Bir sorum olacak bir arkadaşımdan bulaşıkta kullanılar tabletlerin içindeki maddelerin insan sağlığını az etkileyecek şekilde seçildiğini duymuştum. Arap sabunu kullandığımızda bunun bir zararı olmaz mı?
  • takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde 3 adet 1 lt pril parlatici 1 bucuk buyuk paket pril finish hepsi bor karisimi var 1 sene konuya katki saglayamicam demektir buda.ama aklimda deniyicem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vestelden mesaj atan dayı piyasayı bulandırmamak için yazmış onu. sonuçta makineler eve geldiğinde içinden çıkan kitapçıklarda vestel bilmem ne marka bulaşık deterjanlarını önerir diye broşür çıkıyor.

düşünsene içinden kağıt çıkacak markamız en iyi sonucun herhangi bir marka ARAP SABUNU ile alındığını kanıtlamıştır diye
  • Ben arap sabununu denedim ve sonuçtan inanılmaz memnun kaldım ayrıca parlatıcı olarak da sirke kullanıyorum. Mutlaka deneyin en azından aklınızda soru işareti kalmasın.
  • Arkadaşlar bende makinemde sirke kullandığımda maalesef koku yaptı, makinesinde parlatıcı yerine sürekli elma sirkesi kullanan ve koku sorunu olmayanlar hangi marka sirkeyi kullandıklarını paylaşabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

Real'de Tesco marka vardı. 3kg yoğurt kovasına benzer bir kovada Nazar'ın üretimi, fiyatı uygundu. Tam olarak hatırlamıyorum ama 5TL civarıydı galiba.

az önce çağrı markete girdim, ABC jel 2.250'lik kova 7.95...

8.45 olmuş, bir tane aldım...bu gidişle fiyatı artacak gibi...
  • Marketçiler bu konuyu farketti galiba
  • ARKADAŞLAR,
    İLK DENEMEYİ YAPTIK, HABERLER KÖTÜ...

1 YEMEK KAŞIĞINA YAKIN (TEPELEME DEĞİL, DAHA AZ) ABC JEL VE ELMA SİRKESİ...

SONUÇ: BULAŞIKLARIN BİR KISMININ YAĞI ÜZERİNDE, VICIK VICIK...
    BAZILARINDA ÖZELLİKLE DE METALLERDE, BIÇAKLARDA SİLİNCE ELİNİZE BEYAZ BİR KATMAN ÇIKIYOR...BARDAKLARDA DA VAR...

HANIM TEK TEK DURULADI HEPSİNİ, SURATI SİRKE SATIYOR...

"NERDEN ÇIKTI BU İCAT" DİYOR...

KİM CEVAP VERİR?..
  • Hangi programda yıkadınız? Tahminimce en yüksek ısılı ve süreli program gerekiyor. Ben henüz denemediğimden bilmiyorum :)
  • quote:

Hangi programda yıkadınız? Tahminimce en yüksek ısılı ve süreli program gerekiyor. Ben henüz denemediğimden bilmiyorum :)

65* süperde yıkadık, bizim makina 2 prog. beko, daha üstü yok yani...ama candoğan usta, hakkaten berbat ötesi...

aklıma takıldı, o beyaz tabaka derken, acaba jel+sirke ikilisi makina iç aksamında biriken kireç kalıntılarını söküp bulaşıklara yapıştırmış olmasın...

emin olmak için şimdi tam dolu bir kaşık koyup birkaç parça bulaşıkla (hani boşta çalıştırıyorum ama boşa da gitmesin misali) tekrar çalıştırdım...ne de olsa parayı verdik, bari test yapalım...

sonuçlar geç vakit, yada yarın çıkar...

• takipteyim ama bunu candoğan62 kullanması ve ve tavsiye etmesi gerekiyor bekliyoruz...
  • quote:

quote:

Hangi programda yıkadınız? Tahminimce en yüksek ısılı ve süreli program gerekiyor. Ben henüz denemediğimden bilmiyorum :)

65* süperde yıkadık, bizim makina 2 prog. beko, daha üstü yok yani...ama candoğan usta, hakkaten berbat ötesi...

aklıma takıldı, o beyaz tabaka derken, acaba jel+sirke ikilisi makina iç aksamında biriken kireç kalıntılarını söküp bulaşıklara yapıştırmış olmasın...

emin olmak için şimdi tam dolu bir kaşık koyup birkaç parça bulaşıkla (hani boşta çalıştırıyorum ama boşa da gitmesin misali) tekrar çalıştırdım...ne de olsa parayı verdik, bari test yapalım...

sonuçlar geldi...

gece makina bitmiş, sabah namazına kalkınca baktım manzara aynı...bi kaypaklık var bulaşıklarda yağlı gibi, yine üzerinde beyaz bir tabaka...

hızımı alamadım durmadım, bu sefer bingo tablet koyup tekrar çalıştırdım, saat 10'da baktım, yine beyaz tabaka...ama kaypaklık yok, yani fark var...

beyazlığı tahminimce çözdüm, suyla temas eden sirke bunu yapıyor gibi geldi bana, hani turşuların üzerinde biriken bi tabaka vardır ya işte öyle...

yani suçlu bulundu gibi: sirkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!............................................................

ama suç ortağı var; arap sabunu...bence bu iş için yetersiz, takviyeye veya özel bir formüle ihtiyacı var...

netice: benim için arap sabunu+sirke macerası bitmiştir...

• quote:

quote:

quote:

sonuçlar geldi...

gece makina bitmiş, sabah namazına kalkınca baktım manzara aynı...bi kaypaklık var bulaşıklarda yağlı gibi, yine üzerinde beyaz bir tabaka...

hızımı alamadım durmadım, bu sefer bingo tablet koyup tekrar çalıştırdım, saat 10'da baktım, yine beyaz tabaka...ama kaypaklık yok, yani fark var...

beyazlığı tahminimce çözdüm, suyla temas eden sirke bunu yapıyor gibi geldi bana, hani turşuların üzerinde biriken bi tabaka vardır ya işte öyle...

yani suçlu bulundu gibi: sirkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!............................................................

ama suç ortağı var; arap sabunu...bence bu iş için yetersiz, takviyeye veya özel bir formüle ihtiyacı var...

netice: benim için arap sabunu+sirke macerası bitmiştir...

bu arada unutmadan ekleyeyim, makina iyi kurutmamış sulu bırakmış...

daha da önemlisi, o beyaz kalıntılar sadece bulaşıklarda değil, makinanın her yerinde...

• @baberti

Mesajınızı okumam iyi oldu arap sabununu bulaşık makinesinde kullanma macerasına girmeye gerek yokmuş demek ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@baberti

Mesajınızı okumam iyi oldu arap sabununu bulaşık makinesinde kullanma macerasına girmeye gerek yokmuş demek ki

OVERCLOCKM@NI@,

bugün kendimi insanlığa adadım, toplamda 4, arap sabunu ile 3. kez makinayı çalıştırdım...

bakalım ne olacak, "ya arap sabunu beni alacak, yada ben onu"...

ben onu zaten satın almıştım yaw...

sonuçlar için bekleyin, evden çıkıyorum, ikindiye yada en geç akşama dönerim...

• quote:

quote:

@baberti

OVERCLOCKM@NI@,

bugün kendimi insanlığa adadım, toplamda 4, arap sabunu ile 3. kez makinayı çalıştırdım...

geldim, gördüm, beğenmedim...yine puslu beyaz bir tabaka var, tek tek elle duruladıktan sonra ne anlamı kaldı makinanın...

5. kez yıkıyorum millet...fena takıldım bu beyaz tabakaya, onu çözmeye çalışıyorum...

bekleyin efendim, azzzz sonraaa...

• quote:

quote:

quote:

@baberti

OVERCLOCKM@NI@,

geldim, gördüm, beğenmedim...yine puslu beyaz bir tabaka var, tek tek elle duruladıktan sonra ne anlamı kaldı makinanın...

5. kez yıkıyorum millet...fena takıldım bu beyaz tabakaya, onu çözmeye çalışıyorum...

bekleyin efendim, azzzz sonraaa...

5. yıkama bitti, beğenmedim...makinanın filtresini söktüm ki ne göreyim, topak topak beyaz çökelti...

6. seferde deterjan koymadan ve makina tamamen boşken çalıştırdım...

çalışırken ara ara baktım, içi köpük köpük...sanırım yılların deterjan kalıntıları hayli birikim yapmışlar...

makina bitti, içine baktım pırıl pırıl, ama bulaşık bulunmadığı için yorum yapamam...

asıl yorumu tam dolu yıkama sonrasına bıraktım, son kez arap sabunu ile denemeye karar verdim...

bütün mesele doğruyu bulmak ve bilime katkı olsun...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.