Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (683. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu konuya bakıp polinox tabanlı siemens bulaşık makinesi aldım. zamanında bu konuda polinoxun koku yaptığına dair şeyler okudukç makineyi 2012 de aldık 7yıl oldu
    bir kullanıcı olarak söylüyorum koku moku yok hepsi hikaye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

bu konuya bakıp polinox tabanlı siemens bulaşık makinesi aldım. zamanında bu konuda polinoxun koku yaptığına dair şeyler okudukç makineyi 2012 de aldık 7yıl oldu
    bir kullanıcı olarak söylüyorum koku moku yok hepsi hikaye
    Doğru kullandığınız içindir. Bizimki de polinox. Zerre koku yok. Hoyrat kullanımlarda bu sorunla çokça karşılaşılıyor.
  • Cirrus- kullanıcısına yanıt
    hoyrat kullanmaya birşey diyemem ama normal kullansan bile koku yapar diye buralarda çok masallar okundu. 7 yıl oldu koku yok

• Genelde çoğu paldır küldür kullanıyor. Raydan çıkarıyor, alt sepete baş aşağı sivri cisim koyuyor vs. Bir de bunun üzerine elektrik yakmasın diye yılın her günü eco program kullanıldı mı koku sorunları kaçınılmaz oluyor.
  • Cirrus- kullanıcısına yanıt
    hocam öyle bir kullanım tarzına çelik tabanlı bile dayanmaz

• manyax M kullanıcısına yanıt
    bosch SMS45JI00 makine yıkama konusunda tablet deterjanla kullanımda pek iyi yıkamıyordu. gecen hafta e09 kodlu arızayı verdi.(öncesindede bir kere arıza verdi fakat ben hallettim) yetkili servis 760 tl pompa arızası ve su kaçağı için fiyat verdi. bende yaptırmadım. şu an yeni makina bakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girion -- 25 Şubat 2019; 13:7:52 >
  • 2.000 liraya öneriniz nedir arkadaslar
  • ÖTV İndirimi bitmeden bir Bulaşık makinası almak istiyorum. Tercihim buzdolabı ve çamaşır makinamın markası olan Profilo almak ama Grundik marka bir model dikkatimi çekti. Tavsiyelerinizi istiyorum.

1- Grundig GNF 4193 T Deluxe A+++ 9 Programlı Bulaşık Makinesi 1.700 TL

2-Profilo BM4226EG A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi 1.463 TL

3-Profilo Bm4260Eg A+ 4 Programlı Bulaşık Makinası 1.761 TL

• Linkini verdiğiniz Grundig modelinin pek yaygın satışı yok. Ya yeni çıkan ya da eskimiş olan bir model sanırım. Gayet donanımlı bir makine olarak görünüyor. Arçelik himayesinde olması da servis yaygınlığı açısından bir avantaj. Lakin benim bu modelin kalitesiyle alakalı gözlemlerim yok. O yüzden bu model için bir pek bir yorum yapmayacağım. Ama verdiğiniz linkteki fiyatın başka satıcılardaki fiyatlara göre 1000 liradan fazla ucuz olması sayesinde iyi bir fırsat olarak görebiliriz. Yoksa diğer satıcılardaki 2800-3000 liralık fiyatı hak edecek bir makine olduğunu sanmıyorum.

Prifolo olarak da BM4226EG yerine yakın fiyatta olan BM4225EG'i önerebilirim; zira tamamen aynı özelliklere sahip olmasına rağmen polinox taban yerine çelik tabanlı olmasıyla daha cazip duruyor (Not: Polinox tabanlı makinelere soğuk bakanlar tarafında değilim; lakin benzer özelliklerde ve yakın fiyatta olan modeller arasında çelik tabanlı ürünün tercih edilmesi mantıklı olmaktadır).

• Fenman kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Grunding kendi sitesinde ve Teknosa'da var ikiside 3 bin lira Grundink LİNKİ Fiyat bugün son satıcı hepsiburada , aynı makinayı Grunding hepsiburada da 2.900 TL ye satıyor. Bende bu fiyat farkı ve Tabiki A+++ Olması nedeniyle listeye aldım. Aklım bu fiyat farkına takılıyor.

Evet bir yorumda okumuştum bu çelik olayını ama çok makina inceleyince akıldan gitmiş.
    Profilo BM4225EG A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi 1.592 TL

KARŞILAŞTIRMA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Köroğlu_ -- 10 Mart 2019; 20:7:48 >

• Rica ederim

Evet, Grundig'de fiyatın çok avantajlı olması oldukça cezbedici duruyor. Yine de Arçelik'in alt markası olduğu için indirimine rağmen az sayılmayacak fiyatıyla "Bolca özellik ve fonksiyon barındırdığı için üst segment bir makine gibi duruyor ama kalitesi nasıldır?" sorusunu iyice düşünmek lazım.

BM4225EG için de Hepsiburada'dan verdiğiniz fiyat biraz pahalı; zira neredeyse 200 lira daha ucuza alabilirsiniz:

Şuradan bakabilirsiniz: https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-profilo-bm4225eg-a-4-programli-fiyati,108403137.html

• Fenman kullanıcısına yanıt
    Grundig özelliklerinde Profilonunda Profilo BM6482MA A+++ 6 Programlı Inox Bulaşık Makinesi var Profiloda 3.350 TL. n11 de sepette 2.612 TL ye kadar var. Grundig işi abarttırdı bana. son saatleri sabah fiyat muhtemelen 2 binin üzerine atacak çünkü günün indirimine girmiş, bayağıda sattı öğlen 65 tane kalmıştı şimdi 52 tane var, son 12 saat...

BM4225EG ise n11 de 1.362 TL ye alınıyor.

Edit : 02:00 da Grundig GNF 4193 T Deluxe A+++ 9 Programlı Bulaşık Makinesi 1.700 TL ye peşin fiyatına 9 taksit ile aldım. Hayırlı olur İnşallah.

Edit 2 : Son 40 dk. Kalan Ürün 28 adet.. İyi satmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Köroğlu_ -- 11 Mart 2019; 10:23:39 >

• Vestel BM 401 ile, Beko BM 4004 arasında kaldım. Fiyatlar neredeyse aynı, karar vermem için yardım rica ediyorum.

• Hayırlı olsun

Makinenizi bir süre kullandıktan sonra izlenimlerinizi burada paylaşırsanız, alacak kişilere fikir vermiş olursunuz.
  • 6 yıl önce almış olduğum profilo bm 6481 mg bulaşık makinem bozuldu. Önce e15 hata kodu verdi ve tahliye pompası servisten 270 tl ye değişti. 2 ay sonra e9 hata kodu verdi ve servis ısıtıcı arızalı dedi 670 tl istedi. Bu modellerin pompası ısıtıcı ile birlikte geçtiğinden komple değişiyormuş. Ayrıca servis onarım yapmıyor. Bende galiba makineyi değiştireceğim. 1200 1500 tl aradı bir makine bakıyorum. Normalde bosch, profilo, siemens gurubunu seviyorum. Ancak bunlarda da maalesef böyle bir durum var. Bilginiz olsun.
     BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

• sakaryavib kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tip ürünlerin onarımını yapan yerler olabiliyor. Biraz araştırın bence

• Grundig GNF 4193 T Deluxe modeli şu aralar Hepsiburada'da çok iyi bir fiyata satılıyor. Bu fiyata daha donanımlı bir makine bulmak imkansız. İhtiyacı olanlar bir incelesinler derim kampanya bitmeden.
  • Özellikle bosch isteniyorsa ne tavsiye edilir arkadaşlar?

SMS45JI00T iyi demiş bir arkadaş ama genelde forumda bosch tavsiye edilmiyor...

• Temmuz'da düğün yapacağım arkadaşlar, biraz araştırma yaptım fakat her markanın belli problemleri olabiliyor.

Araştırmalarım sonucunda Arçelik 6343 ile 6555 arasında kalmıştım, yükse ihtimalle 6555'i tercih edeceğim bu ay ÖTV indirimleri bitmeden almamız gerekiyor.

EVKUR'da Samsung DW60M5052FS/TR modelini beğendim ama yorum bulamadım pek ürün ile alakalı.
  • serkanbektas kullanıcısına yanıt
    Naçizane bir karışmada bulunacağım; eğer "Taksitle almak durumundayım ve kredi kartım yok. Dolayısıyla Evkur gibi bir yerden senetle almak zorundayım" demiyorsanız Evkur'dan bir şey almayın; zira senet sepet derken acayip pahalı fiyatlara satıyorlar.

Samsung bulaşık makinelerini de pek tercih etmemenizi öneririm; çünkü Samsung bulaşık ve çamaşır makinelerinin fiyatlarını hak eden kalitede olmaması durumu var. Ayrıca teknik servis konusu da bir hayli sıkıntılı olabiliyor (özellikle küçük bir şehirde ve ilçede oturuyorsanız).

Velhasıl, bütçeniz elveriyorsa ve inox istiyorsanız Arçelik 6555 X daha iyi bir seçim olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.