Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (647. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Quad HD , Quad HD Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.925
Cevap
180
Favori
2.548.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam hanıma elde bulaşık yıkatmam bi sene. Bekonun da 9009 modelini önermişler. Mağazada yerinde gördüm dün. Bir de 6482ma modeline bakacağım. Aslında elektrolux 8635 modeli pahalanmasaydi onu alacaktım(şuan 2700 veya 2800 lira olması lazım). Anneme Profilo 6481mg alırken 8635 ile arasında kararsız kalmıştım ve 6481 mg nin performansını görünce 8635'i de denemek istedim. 6481mg pek yeterli gelmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daskadir D kullanıcısına yanıt
    Üst tarafta pervane veya fıskiye yokmuş hocam. Dün inceleyince soğudum makineden. İncelemesi de yok ki nasıl yikadigini anlayalim. Onu alana kadar lg1450 çok daha mantıklı geliyor.

• brktmr B kullanıcısına yanıt
    beko bm-6006'da fıskiye var, kazan komple çelik ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

beko bm-6006'da fıskiye var, kazan komple çelik ...

Sanki LG plastik oda çelik ayrıca 3 pervane vede çok sessiz

• beyretm B kullanıcısına yanıt
    doğuya tayini çıkarsa orada beko servisi daha yaygındır diye yazdım ...
  • LG pişmanlıktır.

Alan pişman , almayan bin pişman.

Alan : keşke daha önce alsaydım der pişman olur.

Almayan : neden LG almadım diye bin pişman olur.

LG kullanan bir daha hiçbir markaya bakmaz.

tv'leri hakkında iyi şeyler yazılmıyor ...
    doğuda servisi yaygın mı ...
  • Arçelik Beko Philips bu markalara panel üretiyor.

Sony bazı modelleri LG paneli dünyada ilk oled TV yi yapan firma. Renkleri en canlı TV Sony 4k , Sharp 4k ama bunlarda çok para .

Doğuda servisi varmı yokmu bilemem ama doğuya gidecekse Beko BM 6006 işini görür gayet güzel makine. 6 ayda bir numaralarla oynuyor Beko ve Arçelik .

Beko 6006 galiba 6016 oldu

6006-6016 sepetleri ve kapasiteleri farklı (12-14 kişilik) ...
  • Merhaba,

22 senedir 3 programlı Simens LADY makina kullanıyoruz (Alman malı) . Mmeuruyet nedeni ile 6 kez taşındık.

Çok kahrımızı çekti Simens sağolsun. Fakat son günlerde yıkama boyunca ara sıra ötmeye başladı.

Rahatsız edici bir ses. Makinayı değiştirmeye kıyamıyorum. Fakat sonunda değiştireceğiz sanırım.

Uygun fiyatlı INOX ne tavsiye edersiniz arkadaşlar. Asağıdaki makinalar nasıl ? Kullanan var mı ?
    PROFİLO BM4285EG,
    VESTEL BM-507X,
    Altus AL 435 XI,
    SAMSUNG DW60M5040FS
    Vestel BM-401 I
  • İçlerinde en iyisi BM4285EG, yalnız aldığınızda muhakkak ek garanti yaptırın.
  • Fikir vermesi açısından yazıyorum, yazdan beri kullanımda olan 6488 model bulaşık makinesini en son incelememde bardaklarda ve tabanında kireç izleri bıraktığını gördüm. Makine bittiğinde kapağında da aynı lekeler vardı. Açıkcası bu makineler kireçli suda çok başarısız kalıyorlar. Yıkama performansı çok çok iyi olmasına karşın bu kireç lekeleri bırakma olayı canımı çok sıktı. Üstelik tuz ayarı da ölçüm ile ayarlandı ve parlarıcı da en son ayarda, her zaman karma program kullanılıyor. Bundan önceki iade edilen 7 programlı bosch ve ondan önce ikinci el aldığım arçelik 3 programlıda da temiz yıkamama sorununa ek olarak bu kireç lekesi sorunu vardı. Ama bunlardan da önce kullanılan bosch 6 programlı makinede hiç kireç lekesi sorunu yaşadığımızı hatırlamıyorum. Kaldı ki o makine şuan sivasın suyundan kat kat daha kireçli suyun olduğu yerde hala tertemiz kireç ve su izi bırakmadan sorunsuz yıkıyor. Burdan da makine alacaklara önerim arçelik ve bosch türkiye üretimleri eski makineler gibi lekesiz temizliği kireçli suda sağlayamıyor. Bu arada kullanılan deterjan hiç değişmedi hep finish classic tablet ile alındı bu yazdığım sonuçlar. Umarım faydalı olur ilgilenenlere.

• quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Merhaba,

22 senedir 3 programlı Simens LADY makina kullanıyoruz (Alman malı) . Mmeuruyet nedeni ile 6 kez taşındık.

Çok kahrımızı çekti Simens sağolsun. Fakat son günlerde yıkama boyunca ara sıra ötmeye başladı.

Rahatsız edici bir ses. Makinayı değiştirmeye kıyamıyorum. Fakat sonunda değiştireceğiz sanırım.

Uygun fiyatlı INOX ne tavsiye edersiniz arkadaşlar. Asağıdaki makinalar nasıl ? Kullanan var mı ?
    PROFİLO BM4285EG,
    VESTEL BM-507X,
    Altus AL 435 XI,
    SAMSUNG DW60M5040FS
    Vestel BM-401 I

Hocam o ötme sesi bende de var.
    Makinamdam çok memnunum, değiştirmek de istemiyorum aslında.
    Ama servis geldiğinde, motorun ömrünün dolmak üzere olduğunu, tamirinin çok pahalı olacağını söyledi.
    Yeni makinaya yönlendirdi.
    Acaba klasik servisçi yalanları mı bilemedim.
    Siz tamirci çağırdınız mı?

• Yok hocam servis çağırmadım .

22 yıldır kullandığım için miyadı dolmuak üzeredir diye düşündüm. Ama ötsede hala güzel yıkıyor. Arasıra ötme sesleri geliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

İçlerinde en iyisi BM4285EG, yalnız aldığınızda muhakkak ek garanti yaptırın.

Sağol candogan hocam ... internette 1300 civarı satılıyor.

Simdiden alsam mı bilemedim . Makinama da kıyamıyorum. Malum memur maaşı ile hesap yapmak biraz güç...
  • Bence ses sorunu sizi rahatsız etmiyorsa tamamen bozulmadığı sürece değiştirmeyin. Eski makinelerin performansını yenilerde ararsınız.
  • cetera kullanıcısına yanıt
    acele etmeyin ama bir yandan model araştırmasına devam edin, bizde beko vardı ufak tefek sorunları oluyordu ama emsalsiz bir makineydi, onu birine hediye ettik biz siemens aldık, bir hayır işledik ama onun yıkamasını yeni makinede bulamadık ...
  • Sağolun Candogan62, Bayberty ...

Biraz idare edelim bu şekilde . Şimdilik çok güzel yıkıyor. Zaten maddi durumlar çok parlak değil...

Sesi şu şekilde tarif edebilirim . (iğ.... diye bir ses ) . Eski evlerde çeşmeyi açınca su borularından gelen sese de benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 13 Şubat 2018; 17:50:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Sağolun Candogan62, Bayberty ...

Biraz idare edelim bu şekilde . Şimdilik çok güzel yıkıyor. Zaten maddi durumlar çok parlak değil...

Sesi şu şekilde tarif edebilirim . (iğ.... diye bir ses ) . Eski evlerde çeşmeyi açınca su borularından gelen sese de benziyor.

Sirkülasyon motoru ile alakalı bir sorun var, o modellerde nadiren de olsa çıkabilen bir sorun, bahsettiğiniz sesi biliyorum.
    Belki eski makinelerden çıkma motor bulunsa bile çözülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bence ses sorunu sizi rahatsız etmiyorsa tamamen bozulmadığı sürece değiştirmeyin. Eski makinelerin performansını yenilerde ararsınız.

Sizden bunu duyunca hayretler içinde kaldım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.