Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • değerli arkadaşlar beko 2 programlı bulaşık makinesi düşünüyoruz mahallede bir teyzemiz için, şuan n11 de kampanyaya girmiş, 600 lira normalde ama çek kupon derken bayağı bir uyguna alacağız teyzeye, beko d3 2001 t diye modeli bir de profio var 4 programlı o da 800 lira, acaba hangisi alsak daha iyi olur, 200 lira fark vermeye değer mi? teyzemiz genelde yalnız ara sıra işte oğullar kızlar geliyo
  • Beko yerine Profilo al dua eder omur boyu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR VESTEL MARKA BULAŞIK MAKİNNEM VAR AMA HİÇMEMNUN DEĞİLİM DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM 1000 TL BÜTÇEM VAR VE
    AŞAĞIDAKİ MEKİNELERİ DÜŞÜNÜYORUM KULLANAN ARKADAŞLARDAN ÖNERİLER VEYA ÖNERDİĞİNİZ BİR MARKA VARMI AMAN ÖZELLİKLE VES TEEL OLMASIN ÖRÜMÜ YEDİ
    HOTPOINT ARISTON LBF 520 X TK/HA 5 PRG
    SAMSUNG DW-FN320T 6 PROGRAMLI
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEL-O

ARKADAŞLAR VESTEL MARKA BULAŞIK MAKİNNEM VAR AMA HİÇMEMNUN DEĞİLİM DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM 1000 TL BÜTÇEM VAR VE
    AŞAĞIDAKİ MEKİNELERİ DÜŞÜNÜYORUM KULLANAN ARKADAŞLARDAN ÖNERİLER VEYA ÖNERDİĞİNİZ BİR MARKA VARMI AMAN ÖZELLİKLE VES TEEL OLMASIN ÖRÜMÜ YEDİ
    HOTPOINT ARISTON LBF 520 X TK/HA 5 PRG
    SAMSUNG DW-FN320T 6 PROGRAMLI

Hotpoint vesteldende lanetli en iyi makineleri her zaman almanlar üretir bosch siemes Profilo AEG

• Merhabalar herkese forumu takip ediyorum bir süredir bende bu aralar bulaşık makinesi almaya karar verdim ama işin içinden pek çıkamıyorum şu makine indirmide bu aralar fiyatta düşüş var nedersiniz nasıl bilirsiniz tavsiye edermisiniz arkadaşlar Siemens SN25E230TR iQ300 Jetmatic eğer bunu önemezseniz şu sıralar 1000 lira civarı ne önerirsiniz saygılarımla iyi günler.
  • sa herkese şuanda evımde altus bulaşık makinası var bıktım artık bu makinadan sureklı bardaklar sütü bulanmıs gıbı cıkartıyor özellıkle yuksek ısıda yıkadıgında makınayı degıstırmek ıstıyorum bu yuzden gercı suyumuz kıreclı bıraz geldıgım yerde boyle sorumnu yoktu

tavısyenız nedır Siemens SN22E200TR Jetmatic A Enerji 2 Programlı Bulaşık Makinesi

Siemens SN23E200TR Jetmatic A+ Enerji Sınıfı 3 Programlı Bulaşık Makinesi

hangısını alayım sımdıden tesekkurler herkese
  • quote:

Orijinalden alıntı: Han_09

leydi 170'in içinde simens lisansıyla üretilmiştir yazıyor büyük ihtimlal kasa aynı marka farklı aklım karışdı açıkcası bizim emektarada müsteri çıktı kızım üniversitede baba yaptıralım bizim evde kullanalım diye atladı hemen o tarafa giden bi araba bulursam göndercem ona yoksa astarı yüzünü geçer gibi geliyor

Bosch 58N02 makinayı iki sefer kullandık, gayet güzel. Bulaşıklar pırıl pırıl yıkanıyor, her türlü fonksiyonu var .

Benim mesajımdan sonra yine Vestel, Hotpoint mağduru arkadaşların mesajları gelmiş...

Aslında bulaşık makinalarının hepsinin yaptığı iş aynı, suyu alıp tuzla kirecini yumuşatıp ısıtıp bulaşıkları önce yıkamak sonra durulamakve ısıtarak kurutmak.
    Ancak Vestel gibi firmalar, başka büyük firmaların kırpılmış markaları olan ö(Arçelik için Altus örneği) firmalar gibi firmalar, bu işlemlerin yapılması esnasında
    hangi aşamada ne kadar kalması gerektiğine fazla dikkat etmedikleri için özellikle cam eşyanın temizlenmesinde sınıfta kalıyor. Belki durularken 1 litre su
    fazla kullansa o puslu camları hiç görmeyeceğiz. 20-25 sene önceki cihazlarda böyle şeyler yoktu, çünkü su tüketimini sınırlamak gibi bir fikir yoktu ve suyu
    bol bol kullanınca bulaşıklar pırıl pırıl temizleniyordu. Ancak günümüzde hepsi kendilerini su ve enerji tasarrufu yapmak zorunda hissettikleri için, bu süre ve
    su kullanımını aşamalar arasında iyi dengelemeyen markalar insanı çileden çıkarıyor. Ben de elimdeki Vesteli başka hiçbir sorunu olmadığı halde elden
    çıkardım. İzmit tarafında sular oldukça yumuşak olduğu için tuz bile kullanmıyorduk, ama yine de pusluydu bardaklar. Pus olayı deterjanın tamamen
    durulanmamasından oluşuyor. Ancak dandik markalar için nasıl olsa önemi yok, servislerin zaten umurunda değil çünkü her gidiş gelişleri para yazıyor.
    Herkes birbirine bu durumu anlatıp bu firmaların adam gibi mal yapmalarını sağlaması lazım.

• bu aralar samsunglar çok ucuz. alınabilir mi ne dersiniz?
  • Seçenek-1: Profilo BM4221EG 4 Programlı Bulaşık Makinesi- N11 de kampanyalarla birlikte 599 liraya gelecek (Cek+kupon+enpara)

seçenek-2: AEG F55022W0 5 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ kliksa veya teknosada 699 liraya gelecek (enparayla)

Seçenek-3: ELECTROLUX ESF6200LOW 5 Programlı Bulaşık Makinesi darty den 599 liraya gelecek (enparayla)

bu üçünden hangisini seçmem sizce daha mantıklı anneme alacağım ilk defa kullanacak ıspartada kullanılacak. tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler.
  • Bugün Profilo bm6480 gördüm canlı olarak. Gayet şık ve sağlam duruyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erergin

bu aralar samsunglar çok ucuz. alınabilir mi ne dersiniz?

Kesinlikle uzak durun. Samsung'un bulaşık makineleri her yönden sıkıntılı, kendisi üretmeyip Çin'de fason yaptırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scanboys

Seçenek-1: Profilo BM4221EG 4 Programlı Bulaşık Makinesi- N11 de kampanyalarla birlikte 599 liraya gelecek (Cek+kupon+enpara)

seçenek-2: AEG F55022W0 5 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ kliksa veya teknosada 699 liraya gelecek (enparayla)

Seçenek-3: ELECTROLUX ESF6200LOW 5 Programlı Bulaşık Makinesi darty den 599 liraya gelecek (enparayla)

bu üçünden hangisini seçmem sizce daha mantıklı anneme alacağım ilk defa kullanacak ıspartada kullanılacak. tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler.

En mantıklısı ilk seçenek. Bir de BM5221EG var, onu da araştırın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: banzar

Bugün Profilo bm6480 gördüm canlı olarak. Gayet şık ve sağlam duruyordu.

Profilo'nun gelmiş geçmiş en mükemmel donanımlı makinesi

Bu arada Siemens ve Bosch'un 6 programlı serisi yine değişiyor. Power 55' programı yerine Hassas 40'C koymuşlar. Bilgilerinize.

BM6480MG varken Bosch SMS58N08TR ve Siemens SN26M283TR'ye 100TL'den daha fazla para vermeye kesinlikle değmez bence.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    bosch aldik demek icin o parayi verir yurdum insani

• quote:

Orijinalden alıntı: lionheart1905

Merhabalar herkese forumu takip ediyorum bir süredir bende bu aralar bulaşık makinesi almaya karar verdim ama işin içinden pek çıkamıyorum şu makine indirmide bu aralar fiyatta düşüş var nedersiniz nasıl bilirsiniz tavsiye edermisiniz arkadaşlar Siemens SN25E230TR iQ300 Jetmatic eğer bunu önemezseniz şu sıralar 1000 lira civarı ne önerirsiniz saygılarımla iyi günler.

siemens alınacaksa iQ300 SERİSİ yerine İQ 500-700 serilerini değerlendirmek lazım.
    http://www.beyazesyam.com/SN25L230TR-Siemens-Bulasik-Makinesi-Siemens-Garantili-_137786.html
    .
    aynı makinelerin profilo versiyonları 100-200 tl daha ucuza alınabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: scanboys

Seçenek-1: Profilo BM4221EG 4 Programlı Bulaşık Makinesi- N11 de kampanyalarla birlikte 599 liraya gelecek (Cek+kupon+enpara)

En mantıklısı ilk seçenek. Bir de BM5221EG var, onu da araştırın derim.

teşekkür ederim. yarın profilo 4221 i alıyorum. inşallah memnun kalırlar. dediğiniz modelin bana maliyeti 750 tl olacak aradaki farka değer mi? aradaki fark program+otomatik yıkama seçeneği galiba cok anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: yağmur34

biz de en sonunda SN26M882 bulaşık makinası aldık 12 taksit 1.200, on gün sonra gelecek çok mutluyum, inşallah memnun kalırız darısı isteyenlerin başına bir de çamaşır makinası 1000 devir 8 kg o da sıemens 1.540 izlenimlerimi yazarım inşallah daha iyileri sizin olsun forumdaki arkadaşlara teşekkürler

uzun bir aradan sonra merhaba...SN26M882 SIEMENS bulaşık makinamı 2.5 seneye yakındır kullanıyordum açıkçası aman aman bir yıkamasını göremedim,arkadaşın profilosu nerdeyse yarı fiyat benden ucuz aldı daha güzel yıkıyordu,benim makina bir kaç ay önce su kesik sinyal lambası ve E 15 hatası vermeye ve yıkama sonunda kurutmaya geçince durmaya başladı servis geldi bir şey bulamadı 3 defa aynı arızayı verince eşimin zoruyla servise bakıma götürdüler ve 10 gün sonra yeni bir makinayla hemde bir üst model SN26M883 SIFIR bir makinayla geri geldiler ,önceki makinamda fabrika hatası varmış bizi hiç uğraştırmadan yenisini hatta bir üst modeli ile değiştirdiler.bir kaç gündür kullanıyorum şimdilik gayet memnunum demek diğer makinada bir tuhaflık varmış bende böyle yıkıyor diyerek kabullenmiştim artık...inşallah artık bir sorun yaşamam,ne zormuş 10 gün makinasız kalmak...

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    İQ 500 nerde yazıyor ben göremedim? NAsıl anlıyoruz acaba iq500 olduğunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lamettrie

http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri.html?filter=iq500~1246647,solo~1244047&min=754&max=3051

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 27 Kasım 2013; 10:03:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: lamettrie

http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri.html?filter=iq500~1246647,solo~1244047&min=754&max=3051

Teşekkürler. Siemens SN26M283TR modelini almayı düşünüyorum. Sanırım bu model yurtdışında üretiliyor. Ama A++ olduğu için iyi durulamadığı söyleniyor. NE dersiniz A+ olan bir model mi alalıım?

• 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.