Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim bulaşık makinem eski bol su tüketiyor az su tüketen yeni nesil bulaşık makinelerine bence Fairy uygun değil Pril Gold denemenizi tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    bence tambur içindeki su seviye şalterinden anlıyor.

Keşke sizinki gibi sıkma yapmadan algılasaymış.

bu arada yarın şok markete uygun fiyatlı bulaşık makinesi detarjanları tuz ve parlatıcı geliyor.

Eşim bitti alsan iyi olur dedi.

İlk finish klasik kullandı eşim zerre beyaz leke , ıslak çıkma sorunu yaşamadık .Ne zaman bu quantum , pril falan geçtik hep beyaz leke ıslak çıkmdan şikayet etti eşim.

Yarın 90 lı klasik tablet 34 lira .tuz ve parlatıcı var zaten eskisi gibi 3. kademeye alacağım umarım çözüm olur.

Bir yandan da şok un kendi markası mintax fosfatsız 100 lüsü 26 lira acaba ondan mı alsam diyorum ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Belki gizli kameralar vardır onlardan algılıyordur . Olabilir o konuda pek bilgim yok.

Valla çok da önemli değil bence o kadar:).

Tuz parlatıcı marka fark etmeksizin alabilirsiniz ama aynı şeyi deterjanlar için söyleyemem.

Bence Mintax ya da bilmediğiniz markalara pek bulaşmayın beğenmezseniz 100 tableti nasıl bitireceksiniz?

Parlatıcı aslında çok zararlı elma sirkesi kullanıp parlatıcı kademesini en sona almanızı öneririm ben öyle kullanıyorum hafif su lekeleri bardaklarda var ama o kadarı da benim için önemli değil o yüzden ekstra kimyasal,daha kullanamam

ne zaman sirke kullandık biraz ondan sonra da başladı gibi sorunlar.Gerçi evde kokusuz şu beyaz sirke den almış eşim.tekrar denesek mi?😀

siz nasıl sirke kullanıyorsunuz?sulandırıp mı koyuyorsunuz?

• Yeni Fairy Platinum Plus için yorum yapmak isterim. Fiyat olarak piyasa markaları arasında tablet başına en pahalı olan ürün. Genellikle kurumuş zorlu kirlere sahip bulaşıklar yıkandı. Hatta en son aynı şekilde zorlu lekeli ve oldukça dolu bir yıkama gerçekleşti. Sonuç tatmin edici kesinlikle. 70 ve 50 derecelik programlarda kullandık, gayet iyiydi sonuçlar. Ekstra parlatıcı ve tuz kullanmıyoruz. Normal Platinum versiyonundan bir tık daha iyi. Bir de fiyatı daha uygun olsa çok iyi olur.
  • @CAN@ kullanıcısına yanıt
    bu tip tabletler kullanildiginda tuz ve parlaticiya gerek kalmiyor mu ?

• Carrefour'da Finish Quantum Ultimate gördüm yeni çıkmış. Önceki versiyonlarından daha mı iyi acaba? Henüz yeni olduğundan kullanıcı yorumu yoktur sanırım. 30 adedi 36,9 liradan satılıyor. Quantum Power&Free kullanıyorum geçenlerde 50 derecede bir kısmı erimemişti. Normal quantum da eco 50'de porselen tabaklardaki meyve lekelerini bazen çıkarmıyordu. Ultimate serisi umarım iyidir elimdekiler bitince onu deneyeceğim.
  • nc39 kullanıcısına yanıt
    Tuz kullanma konusu aslında tamamen kullandığınız su içindeki kireç miktarına bağlı. Genelde bu tarz hepsi bir arada tablet üreticileri orta sertlikteki sulara kadar ekstra tuz ve parlatıcı kullanmanıza gerek yok diye söylerler. Yüksek sertlikteki sularda tuzu kesinlikle kullanmanız gerekecektir. Hepsi bir arada tablet kullansanız bile. Parlatıcı konusunu yine bu başlık altında okursanız göreceksiniz, en son durulama suyunda alındığı için ben kullanmıyorum. Ayrıca Fairy Platinum Plus içerisindeki parlatıcı etkisi benim için oldukça yeterli. Bir de bulaşık makineniz de burada çok önemli. Yeni cihazlar, eski cihazlar gibi kurutmada çok enerji harcamamak için geliştirildiğinden, eski makinelerdeki kurutma performansı yok. Ben yıkama bittikten sonra kapağını aralıklı bırakıyorum, kurutmasından memnun kalmadığım bir durum olmadı. Hatta güncel cihazlarda otomatik kapak açma fonksiyonu var, kurutma performansını arttırmak için. Eğer cihazınızın kurutmasından memnun değilseniz parlatıcı ekleyebilirsiniz. Dediğim gibi bir çok etken var aslında. Biraz deneme yanılma yöntemiyle en iyi kombinasyonu bulmak lazım.

• enarr kullanıcısına yanıt
    Pril Gold u denediniz mi bence onu deneyin tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Pril Gold u denediniz mi bence onu deneyin tavsiye ederim
    Hiç denemedim. Eski serilerden kullanmıştım iyiydi. Olmazsa Pril Gold alırım fiyatı da daha uygun.
  • Migros da Fosfatsız Finish Powerball 22 tablet 60₺ ve üzeri alışverişlerde 9₺ ben aldım bulaşık makinesi dolup deneyinde yorumlarımı yazarım

Yeni fairy platinum plus aldım ama onu da merak ediyordum.Bakalım memnun kalacak mısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

4-5 aydır mintax toz kullanıyorum, tuz ve parlatıcı ile. Şimdilik bir sorun yok.
    Anladım ki, tabletlerle makineden en iyi performansı alamıyorsun. Zaten kullanma kılavuzunda da, en iyi performansın, normal deterjan+tuz+parlatıcı birleşimiyle alınacağı belirtilmiş.

Ben de 15 gün önce Finish in 72 li limon etkili Quantum tableti 50₺ 'ye aldım. Ama almaz olaydım. Sanırım Finish ürünlerinin sürekli içerikleri kimyaları ile oynuyor. Daha önce paketin arkasında altta fosfat oranları ve içerikleri yazıyordu. Şimdi kaldırmışlar. Daha önce aldığım Quantum bu kadar kötü değildi yıkamada bir miktar köpük oluyordu yıkaması iyiydi. Aşırı miktarlarda olmasa da bir miktar köpük olması lazım. Artık delirmek üzereyim. Tablet deterjanlarda ya yıkama sorunu ya kurutma sorunu ya da aşırı köpük sorunu oluyor Fairy gibi. Bu tabletleri bitirmek için 2 tablet olarak kullanıyorum 1 yemek kaşığı çamaşır suyu koyuyorum. Ağartması çok çok kötü maalesef ve daha önce farketmemiştim bazı bardaklar çizilmi. Bitince Fairy alacağım en kötü ihtimalle tableti deterjan gözüne değil makinenin içine atarım durulama sorunu da çözülür diye düşünüyorum.
    hocam limonlu quantum değil de limonsuz quantum tavsiye ederim şahsen.

limonlu finish ve fairy tabletlerden hiç memnun kalmadık.

tuz,parlatıcı,sirke vb. kullanmıyoruz.sadece tablet koyup yıkıyoruz.herhangi bir sıkıntımız yok/olmuyor.

tabi şimdilerde bütün tabletler pahalılanmış gibi duruyor,marketlerin kendi üretimleri hariç denilebilir belki.onlar da burada okuduğum kadarıyla tek fabrikadan farklı farklı renklerde ve ambalajlarda çıkıyormuş

biz kalabalık bir aileyiz, yoğun kullanıyoruz bulaşık makinemizi.bugün itibariyle az miktarda hepsi bir arada max alıp bunun da denemesini yapmaya karar verdim açıkcası.quantum gibi verim alabilirsem hepsi bir arada max'tan yoluma devam ederim

düz quantumdan memnunuz.

bu arada istanbulda yaşıyor,arçelik bulaşık makinesi kullanıyoruz.

şuraya uygun fiyatlı a101 bulaşık tableti koyayımhttps://www.a101.com.tr/market/brid-bulasik-makinesi-tableti-50-li/

bu da yine a101 de hepsi bir max 20 li pakethttps://www.a101.com.tr/market/finish-bulasik-makinesi-tableti-hepsi-1-arada-20-li/

bunlar internet fiyatı mıdır, fiilen mağazalarda fiyatları aynı mıdır bilemiyorum.bu sayfaları okuyan arkadaşlar için paylaşım yapıyorum.

• bir de migrosta indirimli görüp internetten fosfatsız parfümsüz finish tablet sipariş ettim denemek için.

bakalım o nasıl bir performans verecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

hocam limonlu quantum değil de limonsuz quantum tavsiye ederim şahsen.

limonlu finish ve fairy tabletlerden hiç memnun kalmadık.

tuz,parlatıcı,sirke vb. kullanmıyoruz.sadece tablet koyup yıkıyoruz.herhangi bir sıkıntımız yok/olmuyor.

tabi şimdilerde bütün tabletler pahalılanmış gibi duruyor,marketlerin kendi üretimleri hariç denilebilir belki.onlar da burada okuduğum kadarıyla tek fabrikadan farklı farklı renklerde ve ambalajlarda çıkıyormuş

biz kalabalık bir aileyiz, yoğun kullanıyoruz bulaşık makinemizi.bugün itibariyle az miktarda hepsi bir arada max alıp bunun da denemesini yapmaya karar verdim açıkcası.quantum gibi verim alabilirsem hepsi bir arada max'tan yoluma devam ederim

düz quantumdan memnunuz.

bu arada istanbulda yaşıyor,arçelik bulaşık makinesi kullanıyoruz.

şuraya uygun fiyatlı a101 bulaşık tableti koyayımhttps://www.a101.com.tr/market/brid-bulasik-makinesi-tableti-50-li/

bu da yine a101 de hepsi bir max 20 li pakethttps://www.a101.com.tr/market/finish-bulasik-makinesi-tableti-hepsi-1-arada-20-li/

bunlar internet fiyatı mıdır, fiilen mağazalarda fiyatları aynı mıdır bilemiyorum.bu sayfaları okuyan arkadaşlar için paylaşım yapıyorum.

Alıntıları Göster
    Aynen hocam haklısınız bilemedim hata yaptım ama en son aldığım Finish beni Finish markasından soğutmuştu açıkcası.

Bu arada Fairy Platinum Plus ve sizin gibi fosfatsız Finish aldım Fairy nin yıkaması mükemmel ancak bardaklarda hafif su lekeleri kaldı fosfatsız Finish i denedim onun da yıkaması Fairy kadar olmasa da güzel ama enteresan şekilde kurutma performansı Fairy den daha iyi çıktı.

• Biz uzun zamandır Pril hepsi bir arada ve Finish hepsi bir arada kullanıyoruz. Hangisi uygun denk gelirse o alınıyor. İkisinden de memnunuz.Önceleri BİM in tabletini kullanıyorduk, o zaman alman malı idi ve çok memnunduk, sonra bozuldu. Bir ara Finish Quantum ve Fairy Platinum da kullandık ama çok pahalılar gerek yok. Hepsi bir arada olanlar gayet güzel sonuç veriyor bizde, tabi makineden makineye de fark oluyor.Bizdeki eski Arçelik makine gayet iyiydi ama artık miadını doldurdu. Yeni Regal aldım daha gelmedi, bakalım bu nasıl performans verecek.
  • Quantum Oxi kullanıyordum ve memnundum.

Denemek için şimdi Fairy Platinum Plus aldım. Anti mat teknolojisine vurgu yapması dikkatimi çekti.

Çelik tencerelerin dibini ovmazsam renklenerek veya beyaz beyaz kireç lekeleri ile çıkıyor. Ovarak atarsam pırıl pırıl çıkıyor.

Bakalım Fairy Platinum Plus iddia ettiği gibi tencereleri önceden ovma gerektirmeksizin parlatacak mı. 7-8 yıldır bu sorunu maalesef çözemiyordum, umarım güzel çıkar.

Tanesi 1 TL'ye geliyordu aldığım yerde, en uygun burada buldum.
    https://urun.gittigidiyor.com/supermarket/fairy-platinum-plus-110-yikama-bulasik-makinesi-deterjani-kapsulu-459772578

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Quantum Power & Free kullanıyoruz, tencerelerin içi normal quantuma göre parlak çıkmıyor, kahverengimsi lekeler var. Fairy iyiyse ben de alabilirim. Pril Gold'du da denemeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Quantum Oxi kullanıyordum ve memnundum.

Denemek için şimdi Fairy Platinum Plus aldım. Anti mat teknolojisine vurgu yapması dikkatimi çekti.

Çelik tencerelerin dibini ovmazsam renklenerek veya beyaz beyaz kireç lekeleri ile çıkıyor. Ovarak atarsam pırıl pırıl çıkıyor.

Bakalım Fairy Platinum Plus iddia ettiği gibi tencereleri önceden ovma gerektirmeksizin parlatacak mı. 7-8 yıldır bu sorunu maalesef çözemiyordum, umarım güzel çıkar.

Tanesi 1 TL'ye geliyordu aldığım yerde, en uygun burada buldum.
    https://urun.gittigidiyor.com/supermarket/fairy-platinum-plus-110-yikama-bulasik-makinesi-deterjani-kapsulu-459772578
    Maalesef o eski Quantum gibi ovmadan parlatma gibi bir etkisini gözlemleyemedim ben. Yine de piyasada bulunanlar arasında en iyilerinden olduğu kesin. Sadece fiyatı çok pahalı

• @CAN@ kullanıcısına yanıt
    Onlara da trt vergi payı gelmiştir

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.