Şimdi Ara

***BUDERUS GB122İ*** Kullanıcıları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
10
Favori
27.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buderus Logamax Plus Gb122i Premix Yoğuşmalı kombi

50c - 30c işletmede Minimum Isıl Güç 3.4kW.......> %13.6 - %100 Modülasyon aralığı
    https://www.buderus.com/ocsmedia/optimized/full/o368922v52_6720881866.pdf

* 1/10 Çok Geniş Modülasyon aralığı (minimum ısıl güç 3.4kW)
    ** 30kW XL Profile kullanım suyu gücü
    ***Modülasyonlu sirkülasyon pompası (erp)
    **** Kablolu & Kablosuz Modülasyonlu oda termostatı desteği (buderus rc100,buderus rc150,buderus rc200rf)
    *****44dB düşük ses seviyesi
    ****** Korozyona dayanıklı Buderus Patentli silindirik alüminyum-silisyum alaşımlı döküm eşanjör
    ****** Kompozit hidroblok grubu
    *******EBM modülasyonlu fanhttps://www.buderus.com/ocsmedia/optimized/full/o398978v272_Buderus_Logamax_GB122_Brosur_2018_ARALIK_TR.pdf

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ürünü geçen ay almıştım.güneş enerji ile çalışan sistem hakkında teferruat fazla olunca teknik servis ve özellik yönüyle daha öne çıkan bu modelde karar kıldım.tesisat işide olunca hepsini tek seferde halledeyim diye montajını bu aya bırakmıştım.önümüzdeki haftaiçi tesisatım ve kombim takılacak.
  • evren79 E kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: evren79

ürünü geçen ay almıştım.güneş enerji ile çalışan sistem hakkında teferruat fazla olunca teknik servis ve özellik yönüyle daha öne çıkan bu modelde karar kıldım.tesisat işide olunca hepsini tek seferde halledeyim diye montajını bu aya bırakmıştım.önümüzdeki haftaiçi tesisatım ve kombim takılacak.
    Merhabalar,

Ürünü kullanma fırsatınız oldu mu?

İlk izlenimlerinizi merak ediyorum.

Teşekkürler.
  • Korsan Cenaze K kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.ürünün montajı yapıldı fakat şu ana kadar kullanmadım.gaz abonelik işlemlerim tamamlandı gaz açımı için firmanın gelmesini bekliyorum.kullanmaya başlayınca yazarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar,
    Bu yıl samsun da yeni tesisat döşenen son kat yalıtımsız evimizde buderus gb122i taktırmıştım, odalarda da danfoss sıvı sensörlü termostatik vana kullandım. Taksitler azalırken şimdi oda termostatı arayışlarına girdim.

Bu kombiye uyumlu, kablosuz, modülasyonlu ve mümkünse telefonla da erişimi olabilen oda termostatı var mıdır ?
    Yeni yeni bilgilenmeye başlayan biri oalrak araştırdıkalrımı teyit etme ihtiyacı hissediyorum.. Yardımlarınız için teşekkürler...

Buderus Logamatic TC100 e bakındım öncelikle daha yeni ve yenilikçi gibi duruyor gibi olduğundna, pdflerini inceledim ama sanki tamamen kablosuz bir cihaz değil gibi geldi.

Buderus RC200RF e bakındım sonra, bunda da telefon ile erişim gibi bir özellik yok gördüğüm kadarıyla.

Kombi buderus olduğu için aynı marka termostatlara bakayım dedim ama yukarıda belirtiğim özelliklerin toplandığı buderus oda termostatı yok sanırım, bu da ilginç geldi.

Buderus ve Bosch a oda termostatı yaptığını duyduğum Honeywell in Y87RFC2090 modelini gördüm sonra da. onda da sitesinde kombi ile uyumlu olduğu yazsa da, forumda bir çok yerlerde bosch ve buderuslarda sadece on/off şeklinde çalıştığı gibi yorumlara denk gelmiştim. Bir de farklı marka kullanımında garanti durumları ne olur, garanti dışı kalma vs. gibi bir durum söz konusu oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aniceman -- 9 Aralık 2019; 11:36:1 >

• aniceman kullanıcısına yanıt
    tc100 internet erişimli yani akıllı telefon ile dışardan komut ettiğiniz modülasyonlu akıllı oda termostatı
    rc 200 rf ise evde kullanılan dışardan erişimi olmayan modülasyonlu kablosuz oda termostatı
    ihtiyacınız hangisiyse o cihaza yönelmenizi öneririm
  • Merhabalar sayın disintegration Rc200rf taktırıp kullanmaya başladım.çabuk ısınan ve güneş gören 2 odaya danfoss living eco oda termostatı ile gayet uyumlu çalışan bir sistem oluşturduğumu düşünüyorum.tavsiyeniz olursa beklerim.

sisteminiz gayet güzel önerim yok
  • ***BUDERUS GB122İ*** Kullanıcıları

• Sayın Disintegration merhabalar.ekranda şöyle bir ikaz yanıp sönüyor.bilginiz varsa sebebini nette bulamadım.teşekkürler. ***BUDERUS GB122İ*** Kullanıcıları

• Sifon doldurma modu aktifmiş.evdekiler kapatmışlar.belli bir zaman kapalı kalıp açıldığında sifona kontrollü şekilde su veriyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evren79 -- 22 Nisan 2020; 11:4:31 >
    ben servis menüsünden kapattım .birkaç kişiye sordum gereksiz tek bosch buderus ta var dediler.

Havaların gündüzleri iyi olduğu bu zamanlarda can sıkıcı oluyor 15 dk boyunca düşük sıcaklıkta çalışıp sifonu doldurması.
  • Bu kombinin condens 2300i den ne gibi farkı var modülasyon aralığı dışında? Aradaki farka değer mi ? Aynı parçaları kullanıyorlar sanırım
  • thedarkride T kullanıcısına yanıt
    Sicak su kullanimi biraz daha yüksek olabilir..Ve fiyat olarak biraz daha yüksektir diye düşünüyorum 2300i modelide güzel öyle yabana atilicak markalar değil..Ayni ürün ikiside bosch üretimi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.