Şimdi Ara

BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
16
Favori
105.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tamtamer123

http://www.kombibu.com/buderus-logamax-gb072-24k-konforplus-yogusmali-kombi-20468kcal-h-23-8kw-p71.html?ref=akakce&v=1.47.7 bu ürünü almak istiyorum kullanıcılardan yorum alabilir miyim?

Site güvenilir mi ? Araştırdın mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

http://www.kombibu.com/buderus-logamax-gb072-24k-konforplus-yogusmali-kombi-20468kcal-h-23-8kw-p71.html?ref=akakce&v=1.47.7 bu ürünü almak istiyorum kullanıcılardan yorum alabilir miyim?

Site sorunlu uzak durun en azından ben problem yaşadım, aldığımız kombiyi teslim etmeyip iptal ettiler, ne açıklama ne de özür vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Site sorunlu uzak durun en azından ben problem yaşadım, aldığımız kombiyi teslim etmeyip iptal ettiler, ne açıklama ne de özür vardı.

bu tip siteler stok tutmadığı için ürün bulabilirse yolluyor ancak.

ücretinizi iade ettiler mi dostum ?

• ogameci kullanıcısına yanıt
    Sanalpazar üzerinden aldığım için sorun olmadı. Ardından enuygunkombi.com dan aldık herhangi bir sıkıntı çıkmadı.
  • ogameci kullanıcısına yanıt
    Ürünü aldım site güvenilir ve müşterileriyle çok ilgililer.
  • teşekkürler arkadaşlar.
  • Buderus gb 072'nin gösterge bilgileri ne şekilde arkadaşlar? Gösterge bilgileri ışıklı mı, ortalama kaç punto denilebilir? Ben bir kombi alma aşamasındayım ve görme engelli olduğum için kendi kullanabileceğim bir kombi arıyorum.

Bilgilendirirseniz sevinirim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Size Airfel Digifel Premix kombisini öneriyorum, size uygun parlak ekranı ve kabartmalı kontrol paneli var.

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/digifel-premix-cp1-25sp.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 28 Ağustos 2014; 8:25:46 >
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Bu kombiyi daha önce de önermiştiniz bana. Peki bu kombinin Türkiye'deki ortalama kullanım oranı nedir acaba?

Önerilen kombiler arasında geçmekte midir?

ECA Confeo Premix, Baymak Falke Condense, DD Nitronix gibi kombilerle oranladığımızda sorun çıkarma oranı ve teknik servis ağı nasıldır?

Yukarda bahsetmiş olduğum kombilerin taşımış olduğu teknik özellikleri taşımakta mıdır?

%15-%100 modülasyon aralığı olduğunu okudum; bu oran çok yüksek gibime geldi.

Yalnızca ekranı kullanışlı olsun diye sıkıntı yaşayacağım bir kombi almak istemem. Forumda bu kombiyle ilgili bir sayfa var mı acaba?

Kolay gelsin.

Türkiye'deki kullanım oranını bilmiyorum. Japon devi Daikin güvencesi ile Sakarya fabrikasında üretiliyor, teknik özellikleri çok iyidir, saymış olduğunuz kombilerden daha iyidir. Alt çaprazımdaki komşum 2 yıldır sorunsuz kullanıyor. Foruma bugüne kadar hakkında herhangi bir şikayet de yansımadı.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Sayın Zebza; bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Aklıma takılan son bir nokta var: Sitede kademesiz modülasyon gibi bir ibare var. Bu ne demektir? İyi bir şey midir, yoksa kötü bir şey midir? :)

Kademesiz modülasyon terimine ilk defa rastlıyorum yazıldığına göre tabi ki iyi bir şeydir.
  • Eskiden kombilerde 4-5 ayrı güç kademesi olurdu ve cihaz farklı ısı taleplerini bu 4-5 ayrı kademeyle cevaplandırırdı. Diğer deyişle 4-5 farklı alev boyutu (1/4, 1/2, 3/4, tam) ile kombi yanardı.
    Malum son 10 yıldır artık kapasite kullanımını kademe ile sınırlandırmayıp kesintisiz ve kademesiz tüm ısı taleplerini karşılayan cihazlar var hayatımızda...
  • Zebza ve Memint hocam; bilgiler için teşekkür ederim. Aydınlanmış oldum.

Nezaketiniz için teşekkürler...
  • 150 mkare daire 11 metre petek kaç kw lik hangi kombiyi önerirsiniz acil bu hafta almam lazım
  • TAHNAL T kullanıcısına yanıt
    28 veya 30kW almalısınız, Baymak Falke Condense, Demirdöküm Nitromix, ECA Confeo Premix alabilirsiniz veya gönlünüzden geçen başka bir marka da olabilir önemli olan Premix Yoğuşmalı olmasıdır.
  • teşekkürler zebza
    demirdöküm nitromix, eca confeo premix arasında hangisini tercih etmeliyinm ( yakıt, sessizlik. kalite)
    birde buderus gb 72 150 mkare alanlı 11 metre petekli eve yeter mi
  • TAHNAL T kullanıcısına yanıt
    11 metre petek sınırdır, ancak tesisatınız düzgün yapıldıysa Buderus GB072 yeterli olur.

Kombi montajı evin içinde olacaksa ECA biraz uğultulu çalıştığından canınızı sıkabilir onun dışında her iki kombi de sorunsuz F/P cihazlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAHNAL

teşekkürler zebza
    demirdöküm nitromix, eca confeo premix arasında hangisini tercih etmeliyinm ( yakıt, sessizlik. kalite)
    birde buderus gb 72 150 mkare alanlı 11 metre petekli eve yeter mi

Öncelikle confeo premix ile nitromix arasında yakıt farkı yoktur. Max. yükte verimleri aynıdır. (%107.5) Sadece nitromix'in ısıl kapasitesi biraz fazla olduğu için (24,7 kw) %3-4 fazla yakar ama max yükte nadir çalışacağı için aralarında yakıt farkı olmaz diyebiliriz. Hatta %30 yükte nitromix'in verimi %108'e çıktığı için bu yükte confeo'ya göre %0,5 az yakma ihtimali gündeme gelir.

Zamanında ben de confeo premix ile nitromix arasında kalıp confeo premix tercih etmiştim. Aralarında bir kaç temel fark var. Nitromix open therm oda kumandalarını desteklemiyor. Confeo Premix destekliyor.

Bunun dışında confeo premix'in düşük(160V) ve yüksek voltaj(260V) koruması ve EMI filtresi vardır. Nitromixte bu özellik yok. Ayrıca confeo premixte atık gazı denetleyen baca gazı sensörü var. (güvenlik açısından) Confeo premix'in dış malzemesi daha kalitelidir, ancak görünüm olarak nitromix daha estetik. Yukarıda yazdığım özellik farklarından dolayı ben confeo premix tercih ettim.

Bu arada;

Confeo Premix'in üzerinde grundfos'un UPS 15 60 110pw gibi güçlü bir pompa vardır. Bu pompa III. kademede sirkülasyon sorunu olmayan bir tesisatta 3 katlı bir binaya su basabilir. Kendim pompa ayarını II kademede kullanıyorum. Tek katlı net 110 metrekare 8 metre petekli evde rahatlıkla soğumadan suyu dolaştırıyor.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.