Şimdi Ara

Bu yaşadığımız hayat değil (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
6
Favori
17.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
360 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Analizcizeuss

Bu mesaj silindi.
    Aynen hocam bir de eleştirirler üretim yok diye, kendilerine sorsan ne üretiyorsun diye hiç anca dededen babadan kalma kira geliriyle geçinirler.
  • sen vermiyon ben vermiyom bu paraları kim veriyo olum şu bilgisayara 35 milyar
    ben inanmıyorum balon ekonomi çok azınlıktır bunu alacak adam
  • Bu ülke insanı o ülke insanlarının hak ettiğini hak etmiyor. Aşağıdaki video her şeyi anlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ZSe-N2D2oZM&feature=youtu.be

Ayrıca şunu çok net olarak ifade edebilirim ki bu ülke insanının büyük bir kısmı özgür düşünme becerisinden yoksun. Tek tük doğruyu konuşan çıkarsa ötekileştirir, dışlar, anasından doğduğuna pişman eder o doğruyu söyleyeni.

En basitinden ülkenin muhalefeti ülkenin içinde bulunduğu durumdan iktidara oy verenleri sorumlu tutar. Oy verme işi olmasa da içinde bulunacağı durumun aynı olacağını idrak etme becerisinden yoksundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 2 Haziran 2020; 0:27:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesele şu. Bu hükümetten önceki dönem bu dönemden daha iyi değildi. Kendinizi bütün ülke ile kıyaslamayın. Bu ülkede korkunç bir yokluk vardı. Bu hükümet ne denilirse denilsin, kim inkar ederse etsin o yokluğu büyük oranda kırdı.

Bakmayın duruma bugün ülkenin çoğunluğu memnun değil fakat asıl kırılma noktası burası. Muhalefet güven vermiyor, vermedi çok büyük ihtimal de vermeyecek. Yıllarca seeçim üstüne seçim kaybeden kılıçdaroğlunun ceketini alıp gitmesi gerekiyordu ama yok. Şunu da söyleyeyim bu ülkede bundan sonra çok büyük ihtimale iktidar olamaz. Çok büyük değişikliklere gitmesi gerekiyor.

İşin bir diğer tarafı bu ülkenin yaşını almış kesimi korkunç bir yokluk gördüğü için bu tür şeyleri aşırı lüksten sayıyor ve bunların aslında herkesin alabileceği seviyede olması gerektiğini idrak edemiyor.

Hani diyorum ya korkunç bir yokluk görmüşler diye. O yokluğu biz de göreceğiz. Krizle gelen Krizle gider hesabı.
    Şu da var ilerisi için umutlu değilim. Türkiye'de 90 bin cami ve 200 üniversite var ama ne din var ne bilim var.

• Şöyle yaparak sadece kabukları kaldırmış oluyorsunuz, kan durmuyor sonra.
    Siyasetten bağımsız olarak söylüyorum ki hiçbir zaman bu adamların seviyesine çıkamayız. Çıksak da bu kez onlar bambaşka bir boyuta geçmiş olurlar.
    Arada büyük fark ve bu farkı doğuran çok faktör var. Onların rakipleri bile değiliz. Kale alınmıyoruz bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 2 Haziran 2020; 1:0:54 >
  • vizyoncukk kullanıcısına yanıt
    Şuan işteyim kardeşim vardiyalı çalışıyorum

Haftada 1 değişiyor
    3 vardiya.

65 yaşına kadar bu şekilde çalışam sabah 8 de iş den cikicam buna dayaniyosam 7 de kalkmak koymaz bana

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Gergin sabah 6 da kalkmak 3 de paydos edeceksem süper bişey olurdu

• dogaunl kullanıcısına yanıt
    haci meyve sebze fiyatlari farkli degil. biz az kazaniyoruz o yuzden alamiyoruz onlar alabiliyor.

birim paraya gore kiyaslama

• quote:

Orijinalden alıntı: vizyoncukk

neden reis?tartışmak için sormuyorum cidden bilgilenmek için.bugün yüksek miktarlara bir oyun firması satıldı mesela.
    Oyun geliştirmenin sadece fikirden ibaret olduğunu mu sanıyorsunuz satılan firmanın yaptığı oyunlar orjinal bir fikir değildi zaten. Ama çalışıp büyüttüler bunlar kendi başarıları bunun devletle alakası yok. Devlet sadece üstüne konmaya çalışıyo başarının.

Bu arada kalitesiz bir aktrollsün. Maaşına zam iste.
  • 1shot1kill 1 kullanıcısına yanıt
    Zaten bizden ondan bahsediyoruz.
    Azınlık bizde alır
    Ama onlarda herkes alabilir.

Biz de zenginler azınlık
    Onlarda fakirler azınlık

Sabah 6 da ise gideydimde biraz daha ülke ekonomimiz iyi olaydı

• Adamların parası değerli.Alım gücü yüksek.Biz onlardan çok çok aşağadıyız.İnsanlar ordaki bazı şeyleri maaşlarıyla satın alabiliyorken biz burda hep birşeylere sahip olmak için kredi kredi kartı kullanıyoruz.Bizdede var o aletlerden ama çok fazla bedel ödüyoruz.Bizim gibi bir Ekonomide o ürünlerin Türkiyede satışa bile çıkmaması gerek aslında.İnsanlar ben bu ürüne sahip olabimek için borçlanmaktan vazgeçiyorum demesi gerek.Almanyada git şunu kredi kartıyla al desen gülerler heralde adama.

• quote:

Ben de mühendislik okuyorum tavsiye verebilir misin Almanca'yı en iyi nasıl öğrenirim erasmus için almanca istiyor okullar.
    en iyi almancayı tabii ki Almanyada öğrenirsin.
    Türkiye'de öğrenmek için ise en önemli kriter azimli olmaktır.
    Bir arkadaşımın kardeşi mezun bir mühendisti.Azmetti kitaplardan Almanca öğrendi
    kendi kendine ve Almanyada firmalara başvurdu.En sonunda uluslararası bir otomotiv firmasının
    teknik bölümünde beyaz yakalı oldu ve Almanyaya taşındı.

almanca teknik olarak zor bir dildir, ingilizceden zordur.İngilizce de sadece "The" varken Almancada "Der,die,das" diye 3 ayrı
    kavram var.Bu kafadan zaten zorlaştırıyor işi.

İngilizce biliyorsan daha kolay öğrenirsin Almancayı ama hiç dil bilmeden almancaya başlamak azim ister.
    İstanbuldaysan Goethe Enstitüsünün kursları açılıyor dönem dönem. En etkin orada öğrenirsin.
    dil öğrenmek için kesinlikle pratik gerekiyor, o dilde konuşacağın biri olmalı.
    Ama birebirde konuşacağın birini bul,ama online konuşabileceğin birini, kesinlikle kullana kullana öğrenirsin.

Ben Türkiyeye geldiğimde uzun zaman kullanmadım,üstüne Üniversitede İngilizce öğrendim ve baskın dilim ingilizce olmuştu.
    Ne zaman ki çalıştığım işe girip, uluslararası ticari konularında yabancılarla,özellikle Almanlar ile iletişime geçtim,
    o zaman tekrar eski günlerine döndürebildim Almancayı,bayağı bir körelmişti.

• adam haklı beyler 1kg kiraz bizde 15 tl iken almanyada 1500 euro biz meyve sebzeyi ucuza alıyoruz ama teknoloji pahalı olsun ulan biri de çıkıp demiyor ki iphone olmuş 15 bin lira

çok düz hesap yapsak

Asgari Ücret 2 bin tl
    almanyada 2 bin euro desek

onlar çok rahat bir sene bmw sini alırken biz 2005 model 346 ya 60 bin tl veriyoruz
  • tek kötü yanı almanyada bizden daha yoğun pkk'lı,afrikalı,arap vesaire olması büyük şehirlerde
    [istanbul bokçukuru harici tabiki]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 2 Haziran 2020; 8:37:31 >
  • quote:

Reis orda da sebze,meyve pahalı. Her ülkenin ucuz ve pahalı ürünleri var. Ha Türkiye'ye göre yine iyidir her türlü de.
    edit:arkadaşlar tamam haklısınız vurmayın :D
    Profile Elon musk fotosu koyuyor ama IQ yerlerde...
    Biraz araştırın ya bilmeden her seye yorum yapmayin atip tutmayin kendinizi rezil etmeyin..
    Tam tersi 4 kat bizden daha ucuz almanyada sebze meyve...

• Herkes ayda 160-190 saat civarında çalışıyor zaten(imamlar ve öğretmenler hariç) önemli olan: insani şartlara sahip, sağlığını kaybetmeyeceğin bir işte çalıştıktan sonra gün sonunda kazandığın parayla ne kadar çok çikolata ve püskevit alabileceğin
    Gelişmiş bir ülkede de olsa çalışacağız zaten.

• Kingo Panda kullanıcısına yanıt
    Bu super tespitlerine +sunuda ekleyelim;
    Alamancı'nin 1 eurosu burda 7 kusurle carpilinca en cok bu yuzden Turkiye ve hukumet sevdalısı oluyorlar..

Torbacın kim reyisim?

• 1000 dolar 7000 tl olmuş hala burda erken kalk geç kalk muhabbeti
    Avrupada garson olsan 2000 euro gelir bahşişle garanti
    Burda herkes 2.5-5k arası net para alıyor brütü boşver.
    Bu ülkede maaşım iyi demen için çift haneyi görmen lazım

Ayrıca şurda işinizi sevin geyiği yapmayın sevmeden de işine giden adam katma değer üretiyordur kimse kimseyi boşuna çalıştırmaz bu devirde(torpilsiz) her gün işe gidip 400 dolar kazanmak reva değili.

• Arkadaşlar iyi güzel kendimizi Almanya ile kıyaslıyoruz.
    Almanya nasıl Almanya olmuş hiç araştırdınız mı? Makina düzeninde çalışan insanlar, her türlü kurala uyan birbirine saygı gösteren bir toplum nasıl ortaya çıkmış?
    Evet ülke olarak kötü yönetiliyoruz ama bireysel olarak kendimizi geliştirmek için ne yapıyoruz? Benim gördüğüm milyonlarca genç işsiz yada çalışan farketmez vaktinin çoğunu sosyal medyada harcıyor. En verimli oldukları yaşları bu şekilde heba ediyorlar. Bu şekilde daha çok karşılaştırma yaparız Almanya ile aramızda. Değişim ve gelişmek istiyorsak önce kendimizden başlamamız gerekli.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.