Şimdi Ara

Bu sisteme sıvı soğutma tavisiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • THERMALTAKE VH6000BWS ARMOR+ PENCERELİ FULL TOWER SİYAH KASA
    MSI BIG BANG-XPOWER
    INTEL CORE I7 950
    GSKILL 4GB (2*2GB) RIPJAWS DDR3 1600MHZ x3
    CORSAIR 60GB FORCE SERISI SATA II SSD
    WD 3.5" 1TB CAVIAR BLACK SATA 3.0 64MB
    HIGH POWER ROCK SOLID 1200W SEMI-MODÜLER
    GIGABYTE GTX 480(580 de olabilir)

İşte bu yaz toplıyacağım sistem biraz uzun ömürlü olmasını istiyorum ve sorum şu bu sistemde
    işlemci kuzey güney köprüleri ekran kartı ve ramleri sıvı soğutmayla serinletmeyi düşünüyorum buna göre sıvı soğutma malzemesi olarak ne almam gerekir yorumlarlınızı bekliyorum iyi forumlar

• eğer sistemi toplamadıysan başka kasalara yönelmeni öneririm artık armor+ ın çağı geçti.Bu arada anakart ve ramlara hiç gerek yok zaten ramlara blok bulmak zor ama ben illa istiyorum dersen abilerimizin yorumlarını bekle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 52 cent -- 11 Kasım 2010; 21:19:42 >
  • @52 cent yorum için teşekkürler söylediklerini düşünebilrim bu arada kasa tavsiyen nedir iyi forumlar
  • Şeref kardeşim,eğer sistemi toplamadıysan bu işe hiç girmemeni tavsiye ederim.Bu işin sonu yok.Al temizinden Thermalright,yada Noctua cpu soğutıcu keyfine bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdexos -- 13 Kasım 2010; 19:42:54 >
  • 1 TB HDD arıyorum bu aralar arkadaşlar. Araştırırken arkadaşın kuracağı sistemdeki HDD'ye de rastladım ve ürün hakkında yapılan yorumlar gayet iyi.

WD 3.5" 1TB CAVIAR BLACK SATA 3.0 64MB

Sizin ürün hakkında bir bilginiz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seref35

@52 cent yorum için teşekkürler söylediklerini düşünebilrim bu arada kasa tavsiyen nedir iyi forumlar

önemli değil herzaman burdayız kasa olarakta 2. el cosmos s 1100 alabilirsin ben şu anda kullanıyorum gayet iyi 360 rad 240 rad ve 120 rad aynı anda koyabilirsin ama abartı olur haf 932 önerebilirim ama artık haf x varken 932 alınmaz sana tavsiyem cosmos s 1100 veya haf x hadi kolay gele.

• Eğer bir kasa alacaksan ve bütçen iyi ise
    tt armor kullanıcısı olarak ben , sana sadece bu kasayı tavsiye ederim
    http://www.ereyon.com.tr/urun/corsair-obsidian-series-700d-full-tower-atx-kasa-siyah.aspx

tt armor su soğutma için uygun bir kasa değil
    imzama bakabilirsin
  • Bol işkemden sallamayalım arkadaşlar
    sistem sahibi arkadaşım bütcene uygun kasa modellerini buraya yazabilirsen daha iyi yardımcı olabilirim sana
  • @YasiKa
    Eğer benim yazdığım,sallamak ise
    yazdığımın açıklamasını gayet rahat yapabilirim

eğer diğerleri için diyorsan
    onlarda açıklasınlar
  • arkadaşlar yorumlar için teşekürler bu aralar giremedim pek malum sınavlar
    @cdexos sistemin parası hazır büyük ihtimalle yazın alırım okul kapalıyken haziran gibi. Kasa olarak haf x ve cosmos baya iyi ama benim için önemli olan svı soğutma sistemi olarak radyatör pompa cpu gpu başlığı olarak neler alcaz tavsiyeleriniz onuda bekliyorum.
    Bu arada gözümü kararttım ya gtx580 alıcam yada 6990 cross(6800 serisi cros testlerini görünce sadece atiden yna mult gpu kullanıcam)
    sizce nvidia sürücüleri, phyxs mı yoksa atinin geliştirdik dediği tessellation ve 6990mı
    son larak @YasiKa sistem için 10000tl gibi bütçe ayardım baya uzun süreli olucak o yüzden kasa tavsiyelerinizi bekliyorum
    VE SON EKRANI UNUTTUK TAVSİYELERİNİZ klavye mouse razer olucak. İYİ FORUMLAR

• Cpu bloğu olarak Swiftech'in blokları bana göre bir numara, tercihini onlardan yana kullanabilirsin, radyatöre gelince 320 + 240 lık bir kombinasyon iyi olur, XPCS'nin RX serisi performans yönünden üst seviyede, GPU blok olarak EK blokları tavsiye ederim, ekran kartı alırken reference pcb alırsan blok bulmakta zorlanmazsın. Pompa olarak swiftech mcp655 bu iş için uygun ve hesaplı. Hortum olarak genelde feser kullanılır, tygon'unda es geçilemeyecek modelleri bulunmakta, Kasa olarak eğer modifiye yapacağım dersen Cosmos serisi bakabilirsin yok ben uğraşmiyim dersen corsair 800D sıvı soğutma için iyi bir seçim. ben klavye ve mouse tercihimi logitech g19 ve g5 olarak kullanıyorum :) SSD olarakta bence 120'lik lere bakmak daha mantıklı. Arkadaşlarında dediği gibi oldukça maliyetli bir iş makine+sıvı soğutma 10bin lira yeterli bir bütçe

• Benim kimseye takıntım yok insanların marka takıntısı olduğu kadar :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.