Şimdi Ara

Bu Sisteme Hangi Anakartı Almalıyım? (F/P)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşlemci: RYZEN 5 3600
    RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4
    MSI Mag Forge 101M
    Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING (ya da bugün alamaz ve kampanyası biterse MSI 2060 SUPER VENTUS GP)
    PSU: CORSAIR TX750M 750W 80+ Gold Modüler 120mm Fanlı
    SSD: KINGSTON 500GB A2000 NVMe M.2 SSD (2200MB Okuma / 2000MB Yazma)
    Monitör: AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms FHD Freesync

Klavye önerilerinize açığım. Aradığım özellikler: Mekanik olması şart değil, bu zamana kadar laptop klavyesi kullandım ve çok da memnunum. Sessiz olmalı. Işıklı olmalı ama tek renk bile olsa yeterli, öyle pavyon gibi rengarenk olmasına gerek yok, gece görebileyim yeter. Ses artırma, azaltma ve kapatma/açma tuşları olmalı.

Normalde MSI B450M-A PRO MAX alacaktım fakat bu sistem için önermediler. O yüzden bütçem kısıtlı olmasına rağmen bu sisteme uygun, iyi bir şey almak istediğim için makul miktarda bütçemi artırabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bendeyuzukalicam -- 2 Ekim 2020; 3:19:1 >

• b450 s2h

b550 s2h

• b450m s2h

• msı b450m-a pro max kullanıyorum , işlemci R5 3600, sorun yok. Neye göre önermediler ilginç :)

satıcı vs ise elinde başka bir şeyler vardır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 2 Ekim 2020; 21:9:57 >
  • yksln kullanıcısına yanıt
    hocam 3600e overclock yaptiniz mi o anakartla. güç iletimi pek iyi deil diye biliyorum o anakartin 3 fazi var ve iyi deil diye biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam 3600e overclock yaptiniz mi o anakartla. güç iletimi pek iyi deil diye biliyorum o anakartin 3 fazi var ve iyi deil diye biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MSI b450 a pro max

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Mosfet soğutucu yokmuş ya da kötüymüş sanırım o modelde, öyle demişlerdi diye hatırlıyorum. Yok satıcı değil forumdan dediler. Art niyetli bir yorum olamaz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bendeyuzukalicam -- 3 Ekim 2020; 1:4:21 >
  • Kaos_3492 kullanıcısına yanıt

Hocam önerdiğiniz anakart ile Gigabyte B550M S2H arasında kaldım. Bir üst model diye, PCI 4.0 ileride lazım olabilir diye B550M almayı düşünüyorum. Ne düşünüyorsunuz?

• bendeyuzukalicam B kullanıcısına yanıt
    Günümüz ve önümüzdeki 5 sene 3.0 normal kullanıcılar için yeterlidir. Zaten saniyede 3500/2500 yazma hızları var SSD lerin. Sürekli video düzenleyip photoshop yapıp render almıyorsan hiç gerek yok. Ama bunları yapıyorsan b550 tomahawk al. B450 a pro rakiplerine göre üst segmente oynar aynı b450 tomahawk Max gibi. 3900x i dahi o.c edip çalıştırabilirsin.

• Asus tuf b550 gaming plus seni 10 sene götürür

• quote:

Orijinalden alıntı: bendeyuzukalicam

Hocam önerdiğiniz anakart ile Gigabyte B550M S2H arasında kaldım. Bir üst model diye, PCI 4.0 ileride lazım olabilir diye B550M almayı düşünüyorum. Ne düşünüyorsunuz?

100 lira daha ekleyip dahili wifi destekli B550M Pro VDH modelini alabilirsin.

https://www.itopya.com/msi-b550m-pro-vdh-wifi-4400mhzoc-ddr4-soket-am4-m2-hdmi-dp-vga-matx-anakart//

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.