Şimdi Ara

bu sistemden istediğim verimi alamıyorum yardım ltf

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sistem yarımsaat oyun oynadıktan sonra donuyor ve 3dmark vantage testi yaptığım zaman sistem kople kapannıyor
    yardımlarınız rica ediyrum

birde işlemci ısısı anlık değişim olur (22 dereceden 46 ya yükseliyor tekrar 30 dereceye düşüyor bu dereceler arasında sistem boşta gidip geliyor

AMD FX-8150

GIGABYTE GA-990XA-UD3

hilevel 6 cgbayt

ATI/AMD Radeon HD 7870

AOC 2236

750 wat pusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candostun -- 21 Ağustos 2013; 23:07:20 >

• Yardımcı olacak kimse yokmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • candostun C kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olacak kimse yokmu formda
  • Hic kimse cevap vermiyor yanlış bir şeylermi yazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: candostun

Hic kimse cevap vermiyor yanlış bir şeylermi yazdım

10-15 dk oyun oynadıktan sonraki sistem sıcaklıklarını koyabilir misiniz?
  • ilgelendiğin tşk
  • quote:

ilgelendiğin tşk

Sisteminiz piyasadaki birçok oyunu üst düzeyde çalıştırabilecek bir sistem. Birden mi donuyor? Yoksa önceden kasma oluyor mu? Görev yöneticinizdeki işlemler sekmesinin ss'ini atabilir misiniz?

• Şu anda telefondan yazdığım için resim ekleyemedim ordaki degerler %0 olarak görünüyor işlemci kullanım % 0.5 olarak görünüyor ama hvmonitör programı'nda sıcaklık dereceleri stabil olarak değişmiyor hiç işlem yapmadığım halde anlık yükselip anlık düşüyor

• Şu anda telefondan yazdığım için resim ekleyemedim ordaki degerler %0 olarak görünüyor işlemci kullanım % 0.5 olarak görünüyor ama hvmonitör programı'nda sıcaklık dereceleri stabil olarak değişmiyor hiç işlem yapmadığım halde anlık yükselip anlık düşüyor

• quote:

Şu anda telefondan yazdığım için resim ekleyemedim ordaki degerler %0 olarak görünüyor işlemci kullanım % 0.5 olarak görünüyor ama hvmonitör programı'nda sıcaklık dereceleri stabil olarak değişmiyor hiç işlem yapmadığım halde anlık yükselip anlık düşüyor

Birkaç derece yükselip alçalsa problem değil. Ama sizinki 15-20 derece oynayabiliyor.İşlemcinin yanındaki ısı sensörlerinde problem olabilir.
  • Evet 15. 20 derece oynuyor birde dün akşam başka bir hata daha oldu pc uyku moduna girince bir tuşa bastığımda pc açılıyor fakat görüntü gelmiyor birde boşta maus hareket ettiğimde fan sesi anında cok yükseliyor bilmiyorum anlayamadım sistem hiç bana sitabil gelmiyor daha önce imzamdaki sistemi kullanıyordum hiç bir sorun yoktu ve cok performanslıydı yeni aldığım şimdiki sistem şuanda bence 8 cekirdegin performansı değil ancak 1 cekirdegin verimidir

• sizce bu veriler normalmi sistemim ahal oyun oynarken kapanıyor ve takılmalar oluyor
     bu sistemden istediğim verimi alamıyorum yardım ltf bu sistemden istediğim verimi alamıyorum yardım ltf

• kimse de ilgilenmemiş !!

bir şey soracağım gpu fan speed %54 ve derecesi 70 mi? bana mı öyle geliyor
  • aslında ben tam anlamıyorum bu sen sörlerlerden ama gördüğünüz doğru bir oyun oynarken cektim resim birde boşta başka eklemek istediğiniz bir resim varsa ekliyeyim

tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusunmeklazim

kimse de ilgilenmemiş !!

bir şey soracağım gpu fan speed %54 ve derecesi 70 mi? bana mı öyle geliyor

hayır yanlış görmüşsünüz gpu fan speed %20 ve sıcaklık değeri 40-43 arasi
  • sistem boşta olan resmemi söylüyorsunuz

oyun oynarken takılmalar ve pc de kapanmalar meydana geliyor
  • imzamdaki sistemi kullandım iki yıl boyunca tık yoktu 2 aydır bu yeni sistemi kurdum hiç mi hiç verimli değil işlemci stok fanı bile değiştirdim aynı
  • sp 2004 ile yaklaşık 40 dakika test etim kasma vaya donma yapmadı gerci test programlarının hiç birinde kasma ve donma yapmıyor ama 40 dakika oyun oynarken kasma ve donma yapıyor
  • quote:

sp 2004 ile yaklaşık 40 dakika test etim kasma vaya donma yapmadı gerci test programlarının hiç birinde kasma ve donma yapmıyor ama 40 dakika oyun oynarken kasma ve donma yapıyor

büyük ihtimalle anakartın sorunlu bu tarz hataları o yapar sorunlu biosu felan vardır veya fabrikasyondan hatalı gelmiştir. gönder garantiye değiştirsinler kafayı yedirtir yoksa sana. zamanında yaşadım biliyorum.

• ne kadar ilgili tam bilmiyorum ama öyle sıcaklığı daha düşükte tutmak için game booster yada elle kontrol için razer game booster kullana bilir yada görev yöneticisinden işlemleri durdurursun ama görev yöneticisi önermem çünkü yanlış birşeyi silersen sonu kötü olabilir :D yinede bu programlar gereksiz eklentileri kapatır ama lo lgibi çok zorlayan oyunlar oynuyorsan görev yöneticisinden yap çünkü bu programlar onu yavaşlatan gereksiz bir program olarak görüyor :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.