Şimdi Ara

Bilgisayarım kapalıyken kendi kendine açılıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
14.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarım kapalıyken kendi kendine açılıyor. Tamamen kapalı bir bilgisayar neden kendi kendine açılır herhangi bir fikriniz var mı ve bilgisayarın normal durumuna gelmesi için ne yapması lazım?

• biostan güç ayarlarını kontrol et öle ayarlamış olabilirsin
  • daha once bu sekilde kapaliyken kendi kendine acilma durumu olmamisti.

ayarlar kendi kendine degisebilir mi?

bios'tan guc ayarlarini nasil kontrol edebilirim?
  • bios da power managment tadında bi menu olması lazım onun içersindede wake-up ayarları olabiliyo
    wakeup ları disable etmen işe yarayabilir. bu ayarlar belli şartlar altında bilgisayarın açılması üzerine ayarlar networkten sinyal gelince acıl irq3 den istek gelirse açıl vs vs vs diye çeşit çeşit abuk ayarlar :)
  • peki bios ayarlarina nasil ulasabilirim?
  • Sistem açılırken klavyede ki DEL tuşuna bas,
    ancak BIOS konusunda hiç bilgin yoksa, konu hakkında bilgisi olan birinin müdahale etmesi daha iyi olur. BIOS ayarlarına bilinçsizce müdahale işlemcinin yanmasına kadar varabilen çok ciddi sorunlara neden olabilir.
  • anliyorum.
    ok tesekkur ederim.
    bu demek oluyor ki teknik destek icin biri sart.
  • Yahu bu sorun bana çok ilginç geldi.Kendi kendine kapanmasını duymustum ama açılanı ilk kez duyuyorum:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: emek

Yahu bu sorun bana çok ilginç geldi.Kendi kendine kapanmasını duymustum ama açılanı ilk kez duyuyorum:)

:)))) Evet gercekten oyle
  • Makinada virus olabilir, kendi kendine baslama gibi

virus taramasi yapilmasinda fayda var.
  • daha once bende birinin pc de bole bi sorunla karsilastim. telefon calinca aciliyordu. bios da wake-up lan enable olarak ayarlandigi icin oludugunu bulduk onu disable konumuna getirince sorun ortadan kalkti!
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozge
    telefon calinca aciliyordu.

Ben korkarım yahu bilgisayarım durduk yere ya da böle telefon çaldığında açılsa:)
  • Arkadaşlar aynı sorun, benimkide açılıyor kendi kendine. internete yeni bağlandım, internet yok ikende bu sorun vardı, gecenin bi vakti açılıyor.(saati belli olmuyor) cevaplarınızı bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: asuman

Bilgisayarım kapalıyken kendi kendine açılıyor. Tamamen kapalı bir bilgisayar neden kendi kendine açılır herhangi bir fikriniz var mı ve bilgisayarın normal durumuna gelmesi için ne yapması lazım?

eğer bilgisayar beklemede ise diyelim bi fişi veya bilgisayardan başka takılı bir donanımı çıkardıysan eğer açılır. mesela bende beklemedeyken öle oluyor.
  • Makinanın kendi kendine açılmasının nedenlerinden birisi; modem bağlantısıdır. telefonunuz çaldığı zaman ya da siz bir yere telefon açtığınız zaman bilgisayar açılıyorsa; BIOS'ta "Power Management Setup" menüsünde "Modem Ring On" veya "Wake On Lan" veya "Wake Up Modem" gibi BIOS yazılımına göre değişiklik gösteren ifadeler vardır. Bu seçeneği "İptal/Disable" edip ayarları kaydettiğiniz zaman sorununuz çözülecektir. Bende de aynı sıkıntı vardı, gecenin bir yarısı bilgisayar açılıyordu; bir gece peder beyin telefonu açtığını ve aynı anda bilgisayarın açıldığını görünce jeton düştü... ve sorun çözüldü...
  • Bu özellik makinasını fax gibi kullanmak yada evinden işyerindeki bilgisayara bağlanmak gibi durumlar düşünülerek konukmuştur. "on modem ring" gibi değişik isimler olabilir. Bordun markasına göre biostaki seçenek ufak değişiklikler gösterebilir. Pek çok alanda kullanılmaktadır. Bazen bu konudan haberi olmayan kullanıcılar tarafından yanlışlıkla bazende boardun default değeri bu şekilde ayarlandığından bios resetlendiğinde oluşmaktadır.
    Örn. Makinanızdaki modemi faks olarak kullandığınızda. Makinanızı sürekli açık tutmak zorunda kalmıyorsunuz. Makinaya bir telefon çağrısı geldiğinde makina otomatik olarak açılır. Faks alma işlemi gerçekleşir ve bazı yardımcı programlarla belli bir süre işlem yapılmazsa kendiliğinden kapanır. Boşu boşuna elektrik masrafı olmaz. Eğer kendi kendine açılan bir bilgisayar varsa ya bu özellik açıktır yada modem ve internet bağlantısı yoksa Elektrik çok fazla dalgalanıyor olabilir yada anakartta sorun olabilir.
    Herkese kolay gele.

• Şuda bi olasılık bilgisayar telefon çaldığı zaman açılıyorsa modem veya adsl kontrol et
  • biosla uğraşamam diyenler için en kolay çözüm anahtarlı prizler... bas düğmeye monitör pc modem hepsini kapat (ayrıca güvenli de oluyor yani)... siz düğmeye basmadığınız sürece açılmama garantisi var..

• arkadaş senin sorunun anakartla alakalı bi sorun var anakartında mutlaka
  • zamanlanmış görevlerine bak belki virüs koruma programını öyle ayarlamış olabilirsin
    çünkü bende bir ara kaspersky kullanmıtım onun öyle bir özelliği vardı virüs taramasını yapmak için bilgisayarı aç diye komutu vardı
    bi onu dene
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.