Şimdi Ara

Bu Sistem Adam Olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayardan çok anlamayan bir kardeşiniz olarak elimdeki desktop'u canlandırmaya karar verdim ancak yeni sistemler hakkında çok bir bilgim olmadığı için size danışma ihtiyacı duydum.
    Esasında bir gamer notebook alıp her şeyi kapatmayı düşünüyordum;
    http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=472329&kat=6453&lang=tr-TR#.VRxi-vmsWSo
    Eğer ki alacak olsaydım 1 hafta içerisinde bunu almayı düşünüyordum ancak dediğim gibi macbook air gelince buna harcayacağım parayı 2000tl desktop+2000tl lcd televizyona harcamak daha mantıklı geldi.
    Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

Bu Sistem Adam Olur mu? Bu Sistem Adam Olur mu? Bu Sistem Adam Olur mu? Bu Sistem Adam Olur mu? Bu Sistem Adam Olur mu? Bu Sistem Adam Olur mu?

• Bu sisteme yatırım yapmanızı tavsiye etmem 0 dan sistem toplamanız daha mantıklı olucaktır.
  • İçerisinde yeni sistemde de kullanabileceğim herhangi bir parça var mıdır acaba ?
  • eğer anakart orda yazdığı gibi commando ise bir hata yoksa

2 ci eldenhttp://www.asus.com/tr/Motherboards/Commando/HelpDesk_CPU/ burda yazan quad corelerden birini alıp takabilirsin.

sonrada aldığın işlemciyi darboğaz yapmayacak bir ekran kartı alınabilir. Elindeki güç kaynağı yetmeyebileceği için birde güç kaynağı gerekebilir.

Değer mi dersen sana kalmış youtubeye bulduğun işlemciyi yazarak oyun performansına bakarsın .(darboğaz olmayacak kartları da görürsün aşağı yukarı)

Alınacak parça yok sıfırdan dizersiniz kasa belki iş görür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 2 Nisan 2015; 1:12:18 >

• bgunsel B kullanıcısına yanıt
    Maalesef yok, zorladık baktık oldu diyelim doğrudan veya dolaylı olarak senin keyfini kaçıracak yavaşlıklara ve donmalara sebebiyet verirler.

Sistemin miadını doldurmuş, yeni sistem kurmayı düşündüğün de yardım istersen yardımsız kalmazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 2 Nisan 2015; 1:58:13 >
    bu sisteme yapabileceklerin;

1.ikinci elde bu anakarta uygun 4 çekirdekli işlemcilerden birisini 100-120 civarına almak olur...

2.overclock işini becerebilirim dersen 70-80 tl'lik sağlamm bir işlemci soğutucu alınabilir.

3.ram miktarı ise bu sistem için yeterli gelir...

4.4 çekirdekli bir işlemci aldığını varsayarsak elindeki hd 4850 ekran kartını performans olarak 2'ye katlayacak hd 6850-gtx460 tipi kartlar 200'e alınır...

yani 300-400 lira masrafla mevcut performansını oyun olarak 2'ye katlayabilirsin ama daha iyisini elindekilerle elde etmen zor...

yani masaüstü için 2000tl'yi bu sistemde kullanamazsın...tavsiyem elindeki kasayı birilerine satmaya çalışıp 2000tl'ye yeni sistem kurmaya çalışman yönünde olacaktır...
  • Kaca gider hocam bu pc bu sekilde? 0 dan sistem toplayacaksam 2300 lira+ burdan alacagim para olarak toparlarim muhtemelen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    işlemci+anakart+6gb ram+hd4850+hdd+kasa şeklindeyse 300-350 eder sanırım...ama bilgisayarcı bu parayı vermez...elden alan bulursan bu paraya satabilirsin...

forumda ikinci elde parça parça da satabilirsin sistemini..satması uzun sürer ama daha iyi paralar alabilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAYOKAN84 -- 2 Nisan 2015; 10:38:12 >
  • Bir sorum daha olacak;
    Su an gemide calisiyorum malum buraya da masaustu bilgisayar getirirsem millet garip garip bakar
    Agustos ayinda gemiden iniyorum ve muhtemelen alacagim sistemi toplasan 1,5 sene kadar kullanacam sadece. O yuzden boyle cok ekstrem bir sey degil ama kullandigimda da beni uzmeyecek, her oyunu kaldirabilecek bir pc ariyorum.
    Su anda arkadas vasitasiyla sistemi toplatabilirim veyahut agustos ayinda gemiden indikten sonra kendim hallederim. Arada fiyat farki olusur mu acaba agustos ayina kadar cikacak olan yeni ekran kartlariyla beraber?

• dolar zaten şu an zirve yaptı..o yüzden ağustosta fiyatlar şimdikinden daha pahalı olmaz..ya aynı kalır ya da daha ucuzlar..

ucuzlar dememin sebebi ya dolar geriler ya da daha yeni ürünler çıktıkça bugün piyasada olan ürünler ucuzlar...

eğer çok ekstrem bir oyuncu değilsen ve son iki yılda çıkan birkaç tane oyun (iki elin parmaklarını geçmez) hariç geri kalanlar bana yeter dersen yeni sistem kurmana da gerek yok açıkçası

al bi tane q6600 işlemci bi tanede hd 6850 yada gtx460 çatır çatır oyna gitsin...300 liraya 1.5 sene idare et gitsin...
  • Dedigin sistemle gta 5 oynayabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgunsel -- 2 Nisan 2015; 12:21:05 >
  • gtanın minimum sistem gereksinimlerinde q6600 işlemci 4gb ram ve 9800gt/hd4870 alt sınır olarak belirtilmiş...

burada gtx460 performans olarak 9800gt/hd4870 gibi kartlardan aşağı yukarı 2 kat güçlü, ram olarakta 6gb sorun yaratmaz gibi görünüyor...

gta genelde işlemciye abanan bi oyun olduğu için alt sınırdaki işlemciye sahip olmak demek anlık takılmalar meydana gelmesi demek olur...

tabii bu yorumum tamamen tahmini...

kısacası gta v tat vermez benim dediklerimle...
  • Arkadaşlarımın da belirttiği gibi, bu platforma yatırım yapmak pek mantıklı olmaz, alıancak Quad Core işlemci için o.c yapılmalı ve bu sokette ki işlemcilere göre de max. R7 265 / R9 270 gibi kartlar alınabilir.

2000 TL seviyesinde ise;

Intel Core i5 4460 İşlemci
    Msi H97 Pc Mate Lga1150 Anakart
    8gb 1600Mhz Ram (Corsair, GSkill, Kingston)
    R9 280 Ekran Kartı
    1tb 64Mb Sata3 Hdd 3.5"
    Zalman Z3 Plus Kasa
    Zalman ZM600 LX 600w Psu

Şeklinde bir sistem güzel olur.
  • O PC'ye bu vakitten sonra yatırım yapılmaz.

1.Monster Tulpar T5 alabilirsin.Benim tanıdığım almayı düşünüyor.Güzel gamebook,tavsiye ederim.

2.Yada güzel bir PC toplama daha mantıklı olur.Bütçe belirtirsen sana yardımcı olabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.