Şimdi Ara

bu sene sonkez öss oldu. seneye öss kalkıyor(muş) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kınıyorum sizi çöpçünün lisanslısı olamaz mı çöpcü die küçük görüyosunuz onlar bile Kpss ile seçiliyo
  • ya bi deli kuyuya taş attı sizde kafa yoruyorsunuz.50 yıl geçsede bu sistem devam eder.
  • quote:

Orjinalden alıntı: guvenkab

kınıyorum sizi çöpçünün lisanslısı olamaz mı çöpcü die küçük görüyosunuz onlar bile Kpss ile seçiliyo

hocam neyi kınıyorsun . o bir örnekti. yani bu memlekete üniversite değil eğitim lazım. lütfen olayı çarpıtmayalım.... doktorda lazım ama çöpçü de lazım ama hepsi eğitimli olacak . üniversite mezunu olmasına gerek yok..

• ben size bişey söyliyim mi bu kafayla hiç bi .... değişmez nie biliyomusunuz; Kıçı kırık avrupanın her şeyini taklit ettile eğitim sistemine el atmadılar eğitim sistemini kötüleştirmek sağlam nesillerin yetişmesini önlemek komple ülkeyi istenilen şekilde yönlendirmek istiyolarda ondan

.... = şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenkab -- 18 Haziran 2006; 19:29:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: # jackal #

baykal oy alacak dıe atıp tutmaya calısıo da bu kdr buyuk sallamasaydı yanı herkese yetecek unı war sankı bn unıdeyım ztn bna hawa hos ama baykal cok buyuk sacmalamıs

sana katılmıyorum ama destekliyorum
    o da jackal olduğun için

• quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Nüfusun gitgide arttığı, öğrenci sayısının çoğaldığı, üniversite kapasitelerinin de bu kadar kişiye yetersiz olduğu ülkemizde ÖSS KALKMAZ!!!

Ve açık açık söyliim inşallah da kalkmaz! Eğer kalkarsa olacakları mantıklı bi kafayla düşünmenizi istiyorum.

Torpiller... Aşırı kalabalık eğitim ortamı.............. Karışıklıklar... Haksızlıklar.... Türkiyenin en yüksek mühendislik bölümlerinde it kopuk tiplerin eğitim görmesi........ vb vb vb

Hep öyle derler ÖSS kalkçak die ama hiç bi halt olmaz, olamaz!

Bence böyle şeylere kafa yorcağımıza, adam gibi maratonda yarışcaz. Güzel çalış derslere, bol test çöz, kendini zor sorulara alıştırmaya çalış, kafanı zorla bastırt ve kolaylaştır, sistemli iyi bi şekilde çalış, bileğinin hakkıyla ÖSSyi kazan

Nazi kampında değilsiniz, kötü yapıosunuz diye işkence yapan yok, oturup da eşekler gibi ölesiye ders çalışın, beyninizi öküz gibi terslerle doldurun, hem de sistemsiz deli gibi birşekilde diyen de yok. Adam gibi birşekilde çalışcaz. Ben de Lise 1'deyim, seneye dersaneye başlıyorum.

Bu arada Dersane'ye karşı çıkan, iyi bişey olmadığını söyleyen bazı kişilere de şunu sormak istiyorum:

"Sizce günümüzde Devlet liselerinde verilen eğitim bizi ÖSS'ye hazırlayabilir mi?"

öss bu karmaşık sitemsizliğin sistemidr.
    öss nin kalkması diye bir durum sözkonus olamaz..
    sana sonuna kadar katılıyorum....

• Bunlar reklam kokan hareketler...Bırak Baykal emmi sen bu işleri git yat yaw...Bence zor değişir ÖSYM'de o yetkiler olduğu sürece...
  • Sallıyoooooo
  • sınavı kaldırıp torpil yoluyla yerleştirmeye
  • quote:

Orjinalden alıntı: wineleven

baykal! çok bayıyo..

aynı zamanda çok sallıyo
  • valla baykal gusel solemiş..
    bole bi tezi varsa elinde muhakkak bi anti tezi de olmalı...
    onu da acıklasaymıs..
    iii olurmus o zaman!
    yada buyuk ihtimal her zaman ki gibi muhalefet partisi olmanın her seye muhalefet etmek oldugunu dusunmus...
  • (Topic hortlattım)

Not ortalamasıyla alınsın diyosunuz.

İlkokulda şişirme notlu zor olmayan eğitime alışmışlar Lise 1'den itibaren şaşırıp çökebiliyorlar. Dolayısıyla iyi öğrenciler bile kötü notlar alabiliyo. Eğer derste aktif değilseniz, hocanın gözüne pek iyi girememişseniz iyi sözlüleri sınavlardan iyi notlar almadıkça rüyanızda görürsünüz lisede.
    Bu sistemde alınan notlarla üniversiteye zor girilir.

Notlarda torpil olursa naapçaksınız? Adam çalışmıyo kopya çekiyo hep, hocaya yalakalık yapıo 4.50lik, 5.00lık ortalamaları getirebiliyo. Siz de bileğinizin hakkıyla çalışıp yine de yapamıyosunuz 2.50, 3.00 veya biraz üstü birşey getiriyorsunuz. Ve belki de üniversiteye alınamıyorsunuz. O hiç haketmeyen adam da kolaylıkla girebiliyo.

ÖSS'de 195 dakika içinde bir oturumda 1.bölüm/2.bölüm (alan) olarak sınav yapılırken, not ortalamasıyla alınırsa her dönem en az 2 yazılıyla karşı karşıya olacaksınız.

Başka bişey daha; üniversitede gitmek istediğiniz meslekle alakası olmayan bi ders yüzünden üniversiteye giriş için gerekli not ortalamasını tutturamayabilirsiniz. Genetik Mühendisi olmak isteyen adam (sayısalda okuyo) Tarih, Edebiyat gibi şeylerden kaybederse???????????

Siz galiba bunların olmasını istiyorsunuz.

Bence ÖSS kalkmaz, kalkamaz, devam etsin. Torpil yok zart zurt yok. Evet zor olabilir ama HAYAT ÇOK ZOR! YAN GELİP YATMAK BEDAVADAN GEÇMEK DEĞİL!!!!!!!!!!! Hatırlarsanız 1999'daydı galiba sorular merkeze götürülürken çalınmıştı galiba ÖSS iptal olmuştu, yenisini yaptılar. Ayrıca hatalı soru sayısı, OKS gibi diğer sınavlardan daha azdır.

Çalışan kazanır işte bu kadar......

Saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: guvenkab

o sınav yüzünden üniversiteye giremeyenler girebilecekmi şimdi yani

bana vurmicaksa yerim öyle kalkan Üniyi salla yaaa
    ama paralı gircek üniversitelere
  • quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

(Topic hortlattım)

Not ortalamasıyla alınsın diyosunuz.

İlkokulda şişirme notlu zor olmayan eğitime alışmışlar Lise 1'den itibaren şaşırıp çökebiliyorlar. Dolayısıyla iyi öğrenciler bile kötü notlar alabiliyo. Eğer derste aktif değilseniz, hocanın gözüne pek iyi girememişseniz iyi sözlüleri sınavlardan iyi notlar almadıkça rüyanızda görürsünüz lisede.
    Bu sistemde alınan notlarla üniversiteye zor girilir.

Notlarda torpil olursa naapçaksınız? Adam çalışmıyo kopya çekiyo hep, hocaya yalakalık yapıo 4.50lik, 5.00lık ortalamaları getirebiliyo. Siz de bileğinizin hakkıyla çalışıp yine de yapamıyosunuz 2.50, 3.00 veya biraz üstü birşey getiriyorsunuz. Ve belki de üniversiteye alınamıyorsunuz. O hiç haketmeyen adam da kolaylıkla girebiliyo.

ÖSS'de 195 dakika içinde bir oturumda 1.bölüm/2.bölüm (alan) olarak sınav yapılırken, not ortalamasıyla alınırsa her dönem en az 2 yazılıyla karşı karşıya olacaksınız.

Başka bişey daha; üniversitede gitmek istediğiniz meslekle alakası olmayan bi ders yüzünden üniversiteye giriş için gerekli not ortalamasını tutturamayabilirsiniz. Genetik Mühendisi olmak isteyen adam (sayısalda okuyo) Tarih, Edebiyat gibi şeylerden kaybederse???????????

Siz galiba bunların olmasını istiyorsunuz.

Bence ÖSS kalkmaz, kalkamaz, devam etsin. Torpil yok zart zurt yok. Evet zor olabilir ama HAYAT ÇOK ZOR! YAN GELİP YATMAK BEDAVADAN GEÇMEK DEĞİL!!!!!!!!!!! Hatırlarsanız 1999'daydı galiba sorular merkeze götürülürken çalınmıştı galiba ÖSS iptal olmuştu, yenisini yaptılar. Ayrıca hatalı soru sayısı, OKS gibi diğer sınavlardan daha azdır.

Çalışan kazanır işte bu kadar......

Saygılar.

sınav kalkmasında böyle benim ablam girdi sınavdan çıkarken hortlamış gibi bakıyodu ben onu kapıda beklerken beni görmedi bi çarptı bana

bana öcü gibi geliyo bu öss sınavı beni korkutan yanı işte bu

• 1 yıl önce bir adam çıkmıştı _adını hatırlamıyorum_ işadamı mıydı eğitimcimiydi.?? bilmiyorum..

adam diyordu ki bütün üni ler paralı olsun..ama şu anki özel ler gibi pahalı olmasın..makul bir fiyat da olsun..

zaten ortalama her öğrenci 1-2 kez dershanelere _ özel dersler para veriyor..belkide 3 sene... bunllara para veriyor ama yine de üni ye girmesi garanti olmuyor..
    aynı parayı _ belki de daha az ını versinler üniversiteye girsinler...

Böyle demmişti...
    aslında bir bakıma söyledikleri doğru olabilir..
    adam her fırsatta söylüyor bunu ama adını hatırlayamadık işte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

1 yıl önce bir adam çıkmıştı _adını hatırlamıyorum_ işadamı mıydı eğitimcimiydi.?? bilmiyorum..

adam diyordu ki bütün üni ler paralı olsun..ama şu anki özel ler gibi pahalı olmasın..makul bir fiyat da olsun..

zaten ortalama her öğrenci 1-2 kez dershanelere _ özel dersler para veriyor..belkide 3 sene... bunllara para veriyor ama yine de üni ye girmesi garanti olmuyor..
    aynı parayı _ belki de daha az ını versinler üniversiteye girsinler...

Böyle demmişti...
    aslında bir bakıma söyledikleri doğru olabilir..
    adam her fırsatta söylüyor bunu ama adını hatırlayamadık işte...
  • amacın ne lan
    konu tarihine bakmasam sövcektim.
  • o değilde 4 yıl geçmiş hala üniversite sınavı var :) kalkacak gibide gözükmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MagicHit

o değilde 4 yıl geçmiş hala üniversite sınavı var :) kalkacak gibide gözükmüyor

öss kalktı ygs lys oldu ya
  • Yanlış anons !
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.