Şimdi Ara

bu sene sonkez öss oldu. seneye öss kalkıyor(muş) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öss kalkıyo muymuş,bir buçuk milyon adamı 400.000 lik kontenjana sokmayı nasıl düşünüyo acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: akıllı12

lise puanlarına göre yapılırsa olabilir. her sene öss gibi sınav ysapaaklar onlaırn prtlamarı alıncak.

ulan bu kadar okumuş adamsın baykal veya diğerleri bunu neden düşünemiyorsunuz. her sene sınan yapılırsa millet g.t korkusundan çalışır hem insan hayatıda bi sınava bağlanmamış olur.

ama böyle sadece 1sene o stresi yaşıyosun
    öyle olursa 4sene bu stres yaa bu sene batırırsam korkusu falan
    daha kötü olur
  • Ya da ota *oka harcanan parayı bi yerde toplayıp her ile veya hepsine yetmese bile belli bir araştırma içinde illere yeni üni'ler açılsa özellikle de bu özel yetenek için.Koskoca İstanbul'da iki tane devlet üniversitesi var spor akademisi için.
  • herkes öle sölüo ama bu iş 1 2 seneyle olcak iş değil

birincisi bi çok üniversite açmaları lazım ikincisi eğer böle bi sistem olursa üniversiteye gidenleri öğretmenler

belirlicekmiş ve bunun adil olcağını hiç düşünmüom torpil morpil falan kesin olur
  • ennn yi yöntem her sene sınav olması. hem o senenin konularından oluyosun unutmadan taze taze.

ev yapacaklarına üni yapsınlar.
  • otakanla'ya katılıyorum;
    eğer sınav olmazsa bizim bu kadar çalıştığımız neye yarıyo
    ben çalıştım anadolu lisesi kazandım
    arkadaşım çalışmadı düz lisede
    şimdi o elini kolunu sallaya sallaya gidicek benim çalıştığımın bi önemi kalmicak olmaz öyle saçmalık eğer öyle bişey olursa @otakan bende yanında gelirim meclise
  • baykal oy alacak dıe atıp tutmaya calısıo da bu kdr buyuk sallamasaydı yanı herkese yetecek unı war sankı bn unıdeyım ztn bna hawa hos ama baykal cok buyuk sacmalamıs
  • arkadaşlar peki sınav olmazsa ne yapacaklar?

tüm sistemi tekrar değiştirmeleri gerekiyor ve bu değişiklik geçen yılkinden kat kat büyük olur. bunun için yeterli altyapı yok.

keşke olmasa da daha sağlıklı bir yolla girsek diyorum bende. çarpık bir sistem var.

sınav olmazsa ne yapacaklar acaba? bunu bilen var mı?
  • bende uniliyim bizim için no problem
  • sınavsız sistem mümkün olabilir ama bu bir senede olacak iş değil önce öğrenci sayısı kadar üniversiten olması gerek ve bütün üniversitelerin aynı düzyde eğitim vermesi gerek.önce üniversite yapmaya başlamak sonra da eğitim seviyelerini yükseltmek gerekir.öss de tabiki iyi bir sistem değil hele yeni sistemle birlikte iyice cıvıdığını düşünüyorum tamamen ezber oldu inek diye tabir ettiğimiz bir öğrenci yeteri kadar zeki olmasa bile kazanabilir.artık zekiaramıyolar inek arıolar.ama bu sistemin kalkması için de daha 40 fırın ekmek yemek lazım ve bunu da yapabileceğimizi zannetmiyorum bu sadece bir propaganda öss mağdurlarının oylarından yararlanmak amacıdır
  • geleceksene 2007 sanırım liseler 4 yıl olduğu için gelecek sene girenler çok az olacak.. bunun ışığında diyebilirimki baykal erken seçim bekleyip yeni bir düzenleme getirecek bir senesi daha olduğunu düşünüyor. ama zor beeee. sınavsız olması herkes için daha kötü olur... alternatiflere bir bakalım
    1- oöbp na göre yapılırsa yerleştirme daha fazla adalatsiz olur. niye demeyin öyle olur uzatmıycam.
    2- diğer bir sistem devlet üniversiteleri yarı özelleşir. ondan sonrada college eğitimine döner . yani amerika gibi hem puan hem para . eee buda türkiye de olmaz.
    nolacak şimdi yaw...
    bence sınav sistemi olmalı. ama iyileştirilmeli. atıyorum derste işlenmeyen bir konudan soru çıkmasın. dershanelere gerek kalmasın. sınıf mevcutları düşürülsün. saçma gelse de öğrencinin öğretmeni dava edebilme hakkı olsun(hocam sen bize bu konuyu anlatmadın diye). öğretmenlerin maaşları yükseltilmeliki öğretmen okulda geçirdiği zaman içinde faydalı olsun, dışarı özel derse gitmesin, öğretmen emeğinin karşılığını alsın. daha bir çok şey var ama bence yeni bir sistem aramaktansa, sistemi düzeltmek daha faydalı olacaktır.

• 2007 değil o az kişi girmesi 2008'de olacak.
  • yukarıdaki bütün mesajları okumadım ama devlet içinde devlet olan yök ün buna izin vereceğini sanmam baykal yaparsa valla helal olsun ama rüyadan öteye gitmez ...
  • heh baykal gerçekten böyle birşey yapsın -ki hiç sanmıyorum- neden oy vermiyim.

ama kendini ispatlaması lazım ben çok duydum böyle kantine havuz yapacaz propagandalarını
  • quote:

Orjinalden alıntı: otakanla

2007 değil o az kişi girmesi 2008'de olacak.

2008 miş doğrusu. olabilir. hayırlısı olsun...
  • Ahhh ahh Atam olsaydı şimdi böylemi olurdu ne sınav olurdu nede milletin girmeye çalıştığı dolu üniversite, herkes lisanslı olurdu, allahıma Şu an dünyayı ipe diziyoduk Ya var mı böyle bir şey arkadaşın ablası matematik mühendisliği kazandı 1 sene gitti beyenmedi okulu yaaa daha yüksek bir yere girebilmek için tekrar sınava gidri bu gün höh yani. sisteme

( kısaca herşeyin en iyisi olurdu )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenkab -- 18 Haziran 2006; 19:01:57 >

• yaw şu herşeye atayı karıştırıp durmayın. ata olsaydı evet belki çok şey değişik olabailirdi ama herkes de lisanslı olmazdı. hem öyle olursa olmaz zaten bu memleketin doktora da ihtiyacı var çöpçüyede.
  • arkadaşlar bi düşünün sınav olmasa napcaklar
    odtü itü herkesi alcak mı yada torpil olacak nolacak
    sistemi baştan en baştan kurmak lazım ki oda kaç yıllık iş sonuçta toplumun alıştığı bişeyi en baştan kuracaksın olur mu sizce
  • quote:

Orjinalden alıntı: guvenkab

Ahhh ahh Atam olsaydı şimdi böylemi olurdu ne sınav olurdu nede milletin girmeye çalıştığı dolu üniversite, herkes lisanslı olurdu, allahıma Şu an dünyayı ipe diziyoduk Ya var mı böyle bir şey arkadaşın ablası matematik mühendisliği kazandı 1 sene gitti beyenmedi okulu yaaa daha yüksek bir yere girebilmek için tekrar sınava gidri bu gün höh yani. sisteme

( kısaca herşeyin en iyisi olurdu )

herkes lisanslı olsaydı. herkes eşit düzeyde olsaydı bi düşünsene nolurdu
    hiç bişeyden anlamyan düşünemeyen bi adamın doktor yada mütayit olduğunu düşünsene neler olurdu

• quote:

Orjinalden alıntı: masterr

arkadaşlar bi düşünün sınav olmasa napcaklar
    odtü itü herkesi alcak mı yada torpil olacak nolacak
    sistemi baştan en baştan kurmak lazım ki oda kaç yıllık iş sonuçta toplumun alıştığı bişeyi en baştan kuracaksın olur mu sizce

değilmi yaw... bu kadar basitmi sistem değiştirmek. eğitim sistemi değişir daha sonra en 7(3+4) beklenir ancak ve ancak ondan sonra köklü bir değişim olabilir...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.