Şimdi Ara

Bu Sega Mega Drive 2 orjinal midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Internetten satin aldim arkadaslar cihaz orjinal midir asagidaki board'a sahip?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_Rises -- 27 Şubat 2018; 20:46:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ComicsCİ

Orjinal

öncelikle tesekkurler hocam ilginize.Sanırım çipin üzerinde sadece orjinal olanlarda Sega yazıyor değil mi?
  • Cihaz %100 klon malasef... Klon cihazlardada çipin üzerinde Sega yazabiliyor.Hiçbir orjinal cihazda öyle kablolar olmaz.

• piyasadaki mega drive larin yuzde doksani sahte...ayni cip kullaniliyor ancak her sey klon...sogutucu kismi ve olmayan kismi...ben klonum diyor..sega boyle ucuz iscilik yapmaz.yarim board ve adi serit iletim kablosu SAHTE DIYOR...zor ve cok zor bulmak..aral ticaret bir ara getirmisti ancak onlarda ikinci sinif uretim cihazlardi.gercek mega drive i gordun mu kalite sana anlatir zaten.comicscim yine sallamis..bu board kadar kucuk board u da ilk defa gordum gercek cihazda tam board ve sogutucular mevcut.
    Bu resim 5 mb imi yedi donanimdan internet ucreti isteyecegim sonunda..orjinali bu..kalite yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 1 Mart 2018; 13:12:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ComicsCİ

Orjinal

gordugum en sahte en adi en cakma mega drive board u bu daha ucuzunu gormemistim.desem bir board varki o da cinlilerin cakma da ne kadar yaratici oldugunu ispatliyor ikinci video da gorebilirsiniz..komikcim bilgineyine tutturamamissin.alttaki video ya bakarsaniz gercek board paril paril parlamakta ben orjinalim diye bagirmaktadir..iste kalite ile kalitesiz in orjinal ile cakma nin buyuk farki bu..bu fark zamanla da ilgili 90 lar teknolojisi ile simdiki bir degil ama kalite baska bir olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 1 Mart 2018; 14:11:42 >

• O zaman bu board orjinal?

• tabii ki degil..yillar icinde cok benzerinden tutun ikinci videodakine kadar cokca klon mega drive uretildi board boyutlari gittikce ufaldi...bu asiri koyu yesil estetik olmayan sey de sahte.

• quote:

Orijinalden alıntı: pspsexer

tabii ki degil..yillar icinde cok benzerinden tutun ikinci videodakine kadar cokca klon mega drive uretildi board boyutlari gittikce ufaldi...bu asiri koyu yesil estetik olmayan sey de sahte.

hocam bu board orjinal sanırım biraz salladınız
  • ben orjinal board u yuz kilometreden tanirim...isim bu....bu board orjinal degil.. Bitti..madem cok biliyorsun neden ilk resme biri orjinal deyince inandin bunu gecelim...
    Ilk cikan sahte mega drivelar da teknoloji daha tam ilerlemedigi vakit doksanlarin sonunda bire bir benzer boardlarla ciktilar..cihaz tam cozulemediginden mecburen boyleydi..ancak kalite dusuktu.benim ustteki resmim ile senin resmi karsilastir ve malzeme kalitesine bir bak bakalim...yazdim..orjinal mega drive bulmak zor..kirmizi tuslu olurlar...mavi tuslu cihazlarin cogu sahte..ikinci parti daha dusuk kalite uretim sega board lu cihazlarda vardi ancak kalite senin resmindeki kadar da dusuk degildi..pspsexer sallamaz.cunku tum bu cihazlara bizzat dokundum..binlerce kere..benim resmim deki binlerce iletim yolu senin resim de niye yok..devre kartina dikkatli bak ince ince bir cok cizgi var model adi ayni ama tonla cizgi ortada yok..kalitesiz board in yesil boyasi altindalar...lehimlere bak kalitesi dusuk...yani...sahte....son..comicsci..orjinal..yazisini silmis bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 2 Mart 2018; 19:51:17 >

• bana gore mega drive...yani amerikadaki adiyla genesis budur....ilk modeli.

BEN SANA BIR BILGI VEREYIM SASIR..TURKIYEDE DOGRU DURUST BILEN YOK..
    BREZILYADA TECTOY ADLI BIR FIRMA HALA MEGA DRIVE MASTER SYSTEM DREAMCAST GIBI SEGA KONSOLLARINI URETMEKTEDIR..HEM DE LISANSLI OLARAK ..DREAMCAST HALA URETILIYOR MU...EVET.

SIZE KIMSENIN BILMEDIGI BILGILER ARASTIR SASIR.
    PSPSEXER FARKI ILE..

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tectoy

https://www.clasf.com.br/q/controle-dreamcast-tectoy-sega/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 2 Mart 2018; 20:36:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pspsexer

ben orjinal board u yuz kilometreden tanirim...isim bu....bu board orjinal degil.. Bitti..madem cok biliyorsun neden ilk resme biri orjinal deyince inandin bunu gecelim...
    Ilk cikan sahte mega drivelar da teknoloji daha tam ilerlemedigi vakit doksanlarin sonunda bire bir benzer boardlarla ciktilar..cihaz tam cozulemediginden mecburen boyleydi..ancak kalite dusuktu.benim ustteki resmim ile senin resmi karsilastir ve malzeme kalitesine bir bak bakalim...yazdim..orjinal mega drive bulmak zor..kirmizi tuslu olurlar...mavi tuslu cihazlarin cogu sahte..ikinci parti daha dusuk kalite uretim sega board lu cihazlarda vardi ancak kalite senin resmindeki kadar da dusuk degildi..pspsexer sallamaz.cunku tum bu cihazlara bizzat dokundum..binlerce kere..benim resmim deki binlerce iletim yolu senin resim de niye yok..devre kartina dikkatli bak ince ince bir cok cizgi var model adi ayni ama tonla cizgi ortada yok..kalitesiz board in yesil boyasi altindalar...lehimlere bak kalitesi dusuk...yani...sahte....son..comicsci..orjinal..yazisini silmis bu arada

bu board kırmızı tuslu uk cihaz board'u hocam.resimden kaliteli kalitesiz nasıl anlıyorsunuz?

• bakarak anliyorum...gormek zor degil.

Ustteki koyu yesil olan sahte alttaki altin rengi acik yesil olan orjinal urun.

Bir fark daha..kare sega cipiyle dikdortgen parca arasinda kucuk parcalar var onlar senin koyu yesil board da neden yok..bunlar pahali elektronik parcalardir..
    Bir de benden..orjinal urunde en altta yatay mavi parcalar senin resimde siyah ve kalitesiz .direnc kod cozucu kondansator vs arada buyuk farklar mevcut..dedigim gibi tum mega drive larin icini acip bizzat baktim inceledim.
    Bir tane daha yazayim..sag ustteki motorola 68000 cipinin solundaki sanyo yazili ram..senin resimdekinde neden sanyo degil...de isimsiz...board in solundaki sogutucu metal seninkinde disari daha az tasmis..fark bol..ben yazarim.

Sega bile yarim board lu urunler uretti va 3 mesela..
    Ya da kaliteyi dusurup uretti...mega drive in yuzlerce farkli klonu ve ureteni vardir..ilk resim en yuksek maliyetli modeldir kalitesi cok yuksektir..

Bir cok klon cikinca sega careyi lisans isteyenlere izin vermekte buldu..bu firmalar da benzer bir cok mega drive urettirip orjinal sega etiketiyle sattilar..mesela aral ithalat urunleri..
    Orjinal sega mega drive dedin mi iste onlar tektir..

Altta aral in mavilisi

https://forum.donanimhaber.com/sat-sega-mega-drive-2-ve-kis-lastigi-petlas--107223597

https://segaretro.org/History_of_Sega_in_Turkey

Daha alttada kac farkli cihaz uretilmis kutularina bir bak

https://segaretro.org/Category:Mega_Drive_console_box_scans
    Aral da var...metin tekstil in sega si..

Bende vakit ve megabytelar bol olsa daha yazarim sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 3 Mart 2018; 8:6:37 >

• Bu Sega Mega Drive 2 orjinal midir?

• Kotu haberi vereyim.....

Buraya kadarkiler klon karmasasiydi.....

va1 orjinali saymazsak......ki bence en iyi mega drive 2 board va 1 dir.

GELELIM ORJINAL SEGALARIN CESITLERINE....AHA...

okey fazla uzatmayayim suradan bakin iste..basim dondu.

https://segaretro.org/Mega_Drive_PCB_revisions

Hayat kisa..internetimi yediniz..gidip kahve iceyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 3 Mart 2018; 8:50:33 >

• Arkadas resimlerle pm den sormus...

Aral ithalati sega mega drive lar orjinal mi

Bu cihaz turkiyeye resmi olarak giren sega lisansiyla satilan bir cihaz bu cihaza orjinal degil denemez..ancak bu ikinci kalite bir uretim...sega mega drive larini kendi fabrikasinda uretmeyi sonlandirinca..siparisler durmadi..cin de bir firmaya daha ucuz maliyetli cihazlar yaptirdi..parcalar ayniydi ancak uretim kalitesi daha dusuktu..bu da onlardan biri..aral gibi firmalarin resmi lisansla sattiklari cihazlardan ancak sahte degil...fakat sega nin kendi fabrikasinda uretimlerinden biri de degil. ...rahatlikla orjinal olarak alabilirsiniz...sega uretimlerinde cmk yazisi vardir.bunda yok.orjinal ancak fason uretim.bu mega drive orjinal mi yazisinda en alttaki link te asia 1.8 resminde var...gercek mega drive va1 dir kirmizi tusludur parcalari en yuksek kalitedir...cmk yazililar sega uretimidir cmk yazmayanlar fason uretimdir ancak orjinaldirler parcalari ayni.. pahali parcalari ikinci kalitedir.bazi direncler kondansatorler vb .ya da cikarilmistir..kisaca orjinal diyebiliriz ama fason uretim boardlarindaki hdk yazisi sega ya bagli baska bir fabrikada uretildigini soyluyor...buna bagli olarak cmk uretim kalitesi daha yuksek cihazlar uretti.

Cin hong kong taiwan vs..

Bu devirde her marka nin fason uretildigini varsayarsak...evet...ancak kirmizi tuslu cihazlar en iyisidir.

Sunu da ekleyelim basitce...

Sega megadrive in uretimini durdurmus tum fabrikalari saturn u uretmekte..bazi sirketler geliyor ve diyor ki..bizim memlekette mega drive hala cok satiliyor 300 000 siparis verecegiz...sega nin cevabi soyle oluyor...tum fabrikalarimiz saturn uretmekte...ve bu is x bir firmaya veriliyor ve sega saturn le ugrasirken birileri de megadrive uretip sega izniyle satmaya basliyor..yalniz sega da sunu ekliyor saturn uretim maliyetlerine odaklandik mega drive uretimine cok harcama yapamayiz..ne yapalim...malzeme fiyatindan dusurun ucuza getirin......bunlar onlar.

Asil dusunulmesi gerekense su...her yer kum gibi cakma genesis mega drive kaynarken neden snes in cakmasi yapilamadi...
    Sebep 1......nintendo izin vermedi
    Sebep 2...cakmasi gayri resmi neden yapilmadi...snes mega drive a gore gucsuzdu ancak onun yaptiklarini yapabilmesi icin ekstra ciplerle ve ozelliklerle donatilmisti..o devir icin bu teknolojiler sir kaldi..su anda bile ancak emulasyon bazli cihazlarla bu mumkun..retron supaboy vs.

https://m.youtube.com/watch?v=d2QJtYDeFtE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 7 Mart 2018; 17:28:53 >

• Konuyu hortlatmak gibi olmasın fakat bi sorum olacak bu mega drive 2 orjinal mi değilse iyi bir klon mudur ?

• dusuk plastik kalitesi koyu yesil board u ozensiz etiketi ve ozellikle qc passed yazısı bu cihaz çinden çıkan kalitesiz bir klon diyor.ama kalitelisini bulmak zor onlar aral ithalat ın getirdikleri orjinal mega drive ın reset tusu kırmızıdır az sayıda uretilen bazı japon versiyonların mavi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 22 Ağustos 2020; 2:20:3 >
  • Klon Mega Drive'ların Mega Everdrive'ları çalıştırmadığını öğrenince klon MD almaktan vazgeçtim
  • Pspsexer sence bu 112 in 1 oyun kartuşu nu çalıştırır mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • denemeden bilinmez zaten orjinal mega drive bulmak güç bulunsa bile satanlar ucuza satmiyor en iyisi wii yi keşfetmek.onun mega drive emulator u size yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 23 Ağustos 2020; 4:43:21 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.