Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Bu resmin anlamı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
30
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Bu resmin anlamı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2236 Mesaj

Sadece düşüncenizi merak etmiştim hocam bu da yeterlidir. İyi geceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Maksim Gorki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yanlış, birden fazla tekrarlanıyorsa artık yanlış değil, bir karardır...

|
    |
    Revolutiøn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yarın unutmazsam bakarım. Size de iyi geceler.

|
    |
    WeiLucas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu resim insanın doğayı betonlarla dizginlemesine bir tepki. Bakın kutu gibi eve sığınmışsın ama aslında camda gördüğün manzaranın bir parçasısın hala. Ya da kapındaki denizle bütünleşiksin. Eve kapanıp tüm bunlardan uzak kalamazsın. Keza insanın kendi eliyle yamuk yaptığı Pisa kulesini doğa düzeltmiş. Arka odadaki yaprak saçlı adam da bir diğer kanıtı. Bunun dışında farklı anlamlar da çıkabilir, bu sadece birisi. Örneğin kızların kıyafetinin taban ve duvarla birleşmesi. Yaşadığımız hayatla bütünleşik kalmalıyız, onun bir parçası olmalıyız gibi bir anlam çıkarılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charm -- 3 Ekim 2016; 2:44:42 >
    |
    |
    seyitonbaşi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir de google'dan biraz bir şeyler buldum aşağıdakilerin tümü ALINTIDIR.

Anlamı "Hafızanın Boşlukları Arasında" olan bu tablo İsviçreli ressam Dominique Appia'nın oldukça ünlü bir eseri. 20 seneye yakın zaman geçti, hala acaba bir detay yakalar mıyım diye tabloyu incelerim.

Tabloyla ilgili izlenimlerime gelecek olursak;

Tabloyla ilgili en çok ilgimi çeken detay, zemindeki çökmeden dolayı her sene biraz daha eğilen Pisa Kule'sini içeren fotoğraf çerçevesinin eğik asılmış olması. Buradaki mesaj çok açık. Hiçbir şey mükemmel değildir ve kişinin/nesnelerin kusurları onları sevmemize engel değildir, yeter ki sevmek isteyelim.

Tabloda yer alan kadınların (bana göre ikisi de aynı kişi) cinsel organlarının bir kısmının saydam olması da bir başka detay. Bu detay, kadınların sadece cinsel obje olarak görülmesine bir tepki olabilir.

Yanan kitaplar direkt Fahrenheit 451'i getiriyor aklıma. Kitabı okuyanlar ne demek istediğimi anlayacaktır.

Kitapların bir kısmı yanarken hala okumaya devam eden kadın burada çok önemli. O kapının ardında görünen gemi ve içeri dolan su onun hayal gücü. O deniz suyu süzüle süzüle gelip o kitap yangınını söndürecek!
    (Bu arada gemideki logonun ne olduğunu çok merak ediyorum)

Yorumlamakta en zorlandığım kısım ayakta duran kadını izleyen adam figürü. Geçmişinden biri olduğunu varsayıyorum en fazla. Sürekli onu izliyor, peşini bırakmıyor. Kadın ise odanın bir kısmını hayal gücünün yardımı ile doldurup seyre dalmış. Belki de elinde tuttuğu kitap o odadaki hayalleri kurmasına yardımcı oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caughter -- 3 Ekim 2016; 2:50:56 >
    |
    |

Desktop: MSI Z97S SLI PLUS // i5 4690k (Turbo Boost 3.9 GHz.) // Hyper 212 Evo CPU Soğutucusu (160 mm) // Gigabyte G1 GTX 970 ; stok hız 1380-7010 mhz // Corsair Vengeance PRO 2x4 DDR3, 1600 mhz // CORSAIR SPEC-02 MidT // Corsair VS 650 PSU (12v = 50A) // Samsung 850 Evo 120 GB // Seagate Barracuda 1 TB 64 mb 7200rpm (ST10000DM003-1CH162)

• Yarbay
    2639 Mesaj

Rölativist?

|
    |
    Maksim Gorki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2666 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: uranus_97

quote:

Orijinalden alıntı: Maksim Gorki

quote:

Orijinalden alıntı: uranus_97

quote:

Yaşarken ölen biri için Chopin'den Marcha Funebre, yani ölüm marşı çalıyor.

Nickin hakkini veriyon kardes helal

Teşekkür ederim ama sadece bir görüş bu. Ayrıca bu konular fazlasıyla rölativist konular. Herkes farklı bir yorum katar. Ben böyle düşündüm sadece, o kadar.

Rolativist filan bilmiyom ben hocam sen diyosan iyidir

Şu cümledeki samimiyete bayıldım.
    |
    |

• Yüzbaşı
    544 Mesaj
    2.resim
    Pisa kulesini duzeltmeye calismis.Bunun icin bi seyleri duzeltme cabasi diyebiliriz.Kizin yaktigi kitaplardan birinde kendi yuzu var.Gunluk gibi dusunun yasadigi seyleri gecmisini kisaca kendini yakiyor.Diger sahnede ise guzel gunlere bakiyor.Elinde siyah defter arkadasina almis.Siyah gecmis.Geriye atip gelecege yani onune umutla bakiyor.Deniz gemi bunlar da hayaller...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zavallıcık -- 3 Ekim 2016; 5:18:27 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: seyitonbaşi

quote:

Yaşarken ölenler biri için Chopin'den Marcha Funebre, yani ölüm marşı çalıyor.

Bunu biliyormusunuz?

Sanata, kültüre bağlı ve karşı olan iki insanın betimlemesini gördüm. Mesela eğri olan Pisa Kule'sinin fotoğrafının eğri tutularak kuleyi düz görmeleri. Ya da birinin elindeki kitapla manzaraya bakarken veya içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için balonu beklerken diğerinin yaklaşan felakete rağmen kitapları yakmaya devam etmesi. Evin içinde heykel olması ve duvarda tablo olacağına boş bir ayna olması gibi şeyler de göze çarpan diğer detaylar. Iki karakterin de siliklesmesini anlayamadım. Belki bedensel arzulardan vazgeçildiğini göstermeye çalışılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S. Hawking -- 3 Ekim 2016; 6:24:44 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not

Göreceli, subjektif diyebiliriz.

|
    |
    ali1903kemal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
Reklamlar
e-ticaret
izmir web tasarım
haberler
SEO
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.