Şimdi Ara

BU PARÇANIN ADI NEDİR?(FOCUS MK1)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resimde ki parçanın adı nedir ? Ve burada sanırım paslanmış , acaba bir olaydan dolayı mı paslanmış yoksa araç eski olduğu için ilerleyen zamanlarda kendiliğinden mi paslanmış ?

Bu arada aracımda su eksilme olayı yaşıyorum. Bu parçayla alakalı bir durum var mıdır ? Yani kablo çatlağından dolayı buraya su gelip , paslandırma ihtimali vs..

BU PARÇANIN ADI NEDİR?(FOCUS MK1)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Radyatör sanırım.Su kaçağı olduğu kesin zaten ıslak duruyor.Ustaya göstermekte fayda var ihmal edilmemeli radyatör problemleri
  • Frank W. kullanıcısına yanıt
    Araca ne kadar zarar verir. 2-3 güne sanayiye gideceğim. Uzun süredir böyle su eksiktiyor , genelde yazın hava sıcak olduğu için ondan yapar diye düşünüyorduk.

Peki ne gibi durumlarda böyle olur ? Durduk yere su elsiltmez herhalde.

• radyatör hortumlarında yırtık olabilir peteklerde sıkıntı olabilir bir yerden kaçak var bu yüzden su eksiltiyor araç sanıyorum problem uzun zamandır var artık paslanmış radyatör.Sağlıklı hiç bir araç ne yazın ne kışın su eksiltmez eksiltiyorsa mutlaka bi yerde sıkıntı vardır.Zarar olarak su koymayı unutursanız aracınız susuzluktan hararet yapar conta yakar veya uzun dönemde radyatör kullanılmaz hale gelebilir.En yakında ustaya götürmekte fayda var su koymayı da sakın unutmayın bi anlık unutkanlık allah korusun 3-5 binlik masrafa yol açar
  • Radyatör dönüş üst hortumu depişmeli radyatör de değişmeli bence o dönüş hortumu sabit olabilir.

Hocam su koymayı ihmal etmiyorum.Bilgi verdiğiniz için teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hoxam bu dediğiniz hortumlar , ani derin çukura girip çıkma ile yırtılma olasılığı var mı ?

• Musluk suyu mu ekliyordunuz?

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Kuyu suyunu tercih ederim...

• SevilenAdam kullanıcısına yanıt
    Kireçlenmeden olabilir diyecektim

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Yok hocam direk kırmızı motor suyu ekliyorum. Bazen 4 mevsim , bazen yazlık kışlık.

Hocam son olarak , bu radyatör değişimine işçilik olarak ortalama ne kadar isterler ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SevilenAdam

Hoxam bu dediğiniz hortumlar , ani derin çukura girip çıkma ile yırtılma olasılığı var mı ?

Tek bir hortum bir ucu depoya gidiyor olması gerek.

Hayır sadece kelepçe gevşerse gevşer. O kelepçeyi sıkmayı denediniz mi?

Plastik parça 5 yıl sonra sıkıntı çıkarmaya başlar değiştirin geçin eğer o bütünleşik değilse.

• Bilmediğim için fazla kurcalamadım. Araç öyle aman aman su eksiltmiyor. 2 ay önce maksimuma kadar doldurmuştum , bugün bakayım dedim maksimumun 3-4 tık altında ve minimumun ortasında. Kısaca deponun tam yarısında.

• Fotoğrafa dikkatli baktım şimdi büyük ihtimal üst sağ tarafı plastik ve o kısımda çatlak var oradan aşşağı doğru akıyor sıvı. Benzeri başıma gelmişti herşeyi yaptım yine soğuyunca hava altını ıslatırdı yaşlı kurt

• quote:

Orijinalden alıntı: SevilenAdam

Bilmediğim için fazla kurcalamadım. Araç öyle aman aman su eksiltmiyor. 2 ay önce maksimuma kadar doldurmuştum , bugün bakayım dedim maksimumun 3-4 tık altında ve minimumun ortasında. Kısaca deponun tam yarısında.

En üst kısmı direk radyatör değiştirin o hortumlarda kemikleşmiş değişirse iyi olur ortalama 350 lira parça tutar 100 lira da işçilik 450den fazla vermeyin bu fiyatın altına da yapılır üstü olmaz.

• -kalorifer peteği 81 TL (kargo hariç)http://www.fordtoptancisi.com/Kalorifer-Petegi-Focus,PR-2472.html

-2 adet 3 lt lik antifiriz 30 TL

-300 TL işçilik (araç 1 gün tamircide kalır, göğüslük komple sökülecek)

Yaklaşık 400 TL ye patlar sana..
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Hocam bazıları radyatör demiş , siz petek demişsiniz. Bu sızıntı kablolardan dolayı mı böyle oldu acaba .? Ayrıca 300₺ işçilik pahalı değil mi

Edit : gösterdiğiniz ürün orjinal mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SevilenAdam -- 6 Aralık 2017; 11:37:28 >
  • hocam kalorifer peteği ile radyatör aynı şey. ürün kale marka, sahte olacağını sanmıyorum. zaten piyasada bilen bilir kale en iyi markadır. işçilik evet pahalı. ancak bazı arabalarda kalorifer peteği-radyatör değişimi çok zahmet istiyor. tamamen üretim tasarım ile ilgili bir şey. adam arabayı üretirken peteği öyle bir yere koyuyor ki değiştirmek için ön göğüslük komple sökülüp takılması gerekiyor. sırdan her ustanın bile yapabileceği bir iş değil. ve değiştirdikten sonra bir de sökülen parçaların komple düzgün takması var. fordlarda da durum zor takılan cinsten. iyi bir usta 1 günde yapar. iş bilmez ustaya ver, arabanı 3 günde anca toplar geri. o yüzden işçilik baya tutuyor malesef.
  • sızıntının nerden kaynaklandığını anlamak için elinizi hortuma değdirin, bir yaşlık sızdığını hissediyorsanız hortumda delik çatlak olabilir, kelepçesi gevşemiş de olabilir. veya tüm bunlar sağlamdır, radyatör peteği deliktir kaçırıyordur. aracınızın motor suyu ısındıktan sonra kaloriferi açınca yeteri kadar sıcak üflüyor mu? sıcak hava geliyor ve motor suyu eksiltme gibi bir problem de yoksa pek önemli birşey olmaya da bilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.