Şimdi Ara

BU nedir yahu!(volvoda enteresan ariza)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sabah arabayi calistiralim dedik neyse kontaga bastik araba mars aldi diye gazdan ayagimi cektim ahan bi de ne olsun stop etti araba, sasirdigim ne olduda arabanin rölantisi mi kaydi ya gazdan ayagi cekince(bostayken) stop ediyor. ama gazla kalkip devam edince bir sorun yok is gittikce enteresanlasiyor ki sorunu renault servis cözdü ben okus pokus yapti zannettim megersem 1lt yag koymuslar(15ytl). simdi araba eski halinde tikir tikir calisiyo hala 9sn de 100e ulasiyo ama peder beyin icine kurt düsü yarin servise götürcek(kücükyali) servise danistik hava sikistirma pistonlarinin acilip temizlenmesi lazim dediler ii de bu motor yagi simdi hava pistonlarini mi temizledi ben de baya killandim ama ne var yarin cikacak sizce ne olabilir ve böyle bisey size oldumu ? ?

• İLGİNÇ
  • motor yağını deyişeli ne kadar oldu ben tavsiye edilen süreden (10.000 km) 3000 km fazla sürdüm bmw yi yinede 1 lt yağ eksiltmemişti

onuda geç 1 lt yağ eksiltti diye motor stop etmez

daha fazla eksilttiyse servis hangi akla hizmet yağı tamamlayıp sür dedi niye deyişmedi

sizde araba çalışmıyo bari bi yağ çubuğunu kontrol etseydiniz bi bakın bakalım motorda ne kadar yağ var

görmeden bişey söylemek zor ama eyer yağ azlığından dolayı yaptıysa motora zarar vermediyi için baya şanslısın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Platinium

motor yağını deyişeli ne kadar oldu ben tavsiye edilen süreden (10.000 km) 3000 km fazla sürdüm bmw yi yinede 1 lt yağ eksiltmemişti

onuda geç 1 lt yağ eksiltti diye motor stop etmez

daha fazla eksilttiyse servis hangi akla hizmet yağı tamamlayıp sür dedi niye deyişmedi

sizde araba çalışmıyo bari bi yağ çubuğunu kontrol etseydiniz bi bakın bakalım motorda ne kadar yağ var

görmeden bişey söylemek zor ama eyer yağ azlığından dolayı yaptıysa motora zarar vermediyi için baya şanslısın

tamam dostum kizma sakin:)
    motor yagi degiseli 3750km oldu(10binde bir degisiyodu normalde) bana da 1lt ya eksiklii yüzünden deil gibi geldi sorun ama resmen sifirladi araba yagi koyunca sasdim kaldim bende servise henüz gitmedi arac telefonla bilgi alindi yag eklemesi renault servis vard1(arkadas) o bakti ben anlamam ama yag eksik dedi yag ekledi sorun nedir bende bilmiyom ama su an calismasinda en ufak bir sorun yok yarin servise girince problem netlesecek insallah

• aynı sorun benim başımada geldi.bu yaz amerikada öyle elden düşme bişi almıştık.araba 2 kez yolda bıraktı 2 seferde 1 lt yağ ekledim sonra devam ettim.ama bizim araç bariz yağ yakıyordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: tahas

aynı sorun benim başımada geldi.bu yaz amerikada öyle elden düşme bişi almıştık.araba 2 kez yolda bıraktı 2 seferde 1 lt yağ ekledim sonra devam ettim.ama bizim araç bariz yağ yakıyordu

arac neydi??
  • ford taurus diye büyük kasa bişeydi
  • sorun halledlidi yak1t hava pompalar1 temizlendi bide turbonun borusunda çatlak varmis sizinti yapiomus o da deistirildi araba cicek gibi oldu
  • Sorunun bir çok kaynağı olabilir am ama hava pistonlarıyla alakalı bişey olduğunu zannetmiyorum. Araç zengin karışım yapar yine çalışır. Ama ciddi ciddi merak ettim olayın aslını. Daha sonra paylaşırsan sevinirim. Geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.