Şimdi Ara

Bu nedir kardeşim ya bir gecede 1700 TL ZAM !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, 2 aydır dizüstü bilgisayar araştırıyorum eşime dostuma. Birkaç kişiyi bilgisayar sahibi yaptım eğitim için. 2 ağustosta 4400 liraya i5 10. nesil 8gb mx330 hp bilgisayar aldık. Son bir haftadır sıkı takipteyim piyasayı, aynı özellikteki bilgisayar eylül ortalarında 5500 tl idi. 4 ekimde 7200 lira olarak gördüm ve dün gece yani ilana baktıktan 2-3 saat sonra o bilgisayar 9000 tl oldu.

1 ay önce i5 10. nesil mx130-230 8gb ram bilgisayar bakıyordum 4000-5000 arasında bugün o bilgisayarlar 6500-7500 arasında. Şimdi i3 4gb ram ekran kartsız çöp pcler 4600-5000 tl

En önemli çokomelli kısmı ise dün geceden bu sabaha tüm bilgisayarlara minimum 1700 lira zam geldi. Hepsiburada ve trendyol indirim günlerinin başlamasıyla 1 haftadır takip ettiğim bilgisayarların en düşük 1700 lira zamlandığını gördüm. 1 gecede...

dolar 7.76 dan 7.73 e düşmesine rağmen, telefonlardaki gibi vergi sistemi çıkmamasına rağmen durup dururken sırf talep var diye 1700 lira zam yapıldı. Yazık günah haram zıkkım olsun o paralar...

• fırsatçılar çok var
  • ankarali0606x kullanıcısına yanıt

Kardeşim insanların dersleri başladı, canlı yayınlara katılmak zorundalar. Ara ödevleri word, powerpoint, adobe premiere kullanarak yine vize ve finalleri aynı şekilde halledecekler. Bu şekilde binlerce talep var şuanda. Ama satıcılar maşalalh dolar yükselmeden yeni vergi kanunu çıkmadan şaaak diye 1700 lira zam koyabiliyorlar haram olsun verilen paralar. Okul olmasa 4500 liraya yüzüne bakılmayacak laptopların şimdi 6500-7000 lira olması çok saçma.

• ankarali0606x kullanıcısına yanıt

He dersin ki o zaman niye i5 alıyorsun i3 alıyorsun. Git i life hometech 4gb celeron cpu pc al 3000 liraya. Bak güzel kardeşim bilgisayarında google da 5 sekme aç ve görev yöneticisinden ram tüketimine bak. En az 3.5gb ram tüketiyor ki ödev araştırmasında daha fazla sekme olacak ve yanında word, powerpoint işlemleri yapılacak. O ramle işkence çekmekten ödev yapamazsın.

• Bu fiyatı arttiranlarin çoğu fırsatçı haksız zamlar yapılıyor kuru filan bahane etmesinler sonrada ülke batmış ekonomi şöyle diye edebiyat yapıyorlar devletin bu işe el atması lazım artık
  • Uzun süredir pc fiyatlarına girip bakmıyordum. Tamam çok yükseldiğini biliyordum da aşırı şaşırdım.

2 sene kadar önce i5-8250u MX150 li laptop'u 3200 liraya mı ne almıştım. Şuan eş değerleri 7k bandında sanırım. Şaka gibi olay

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.