Şimdi Ara

Bu ne lan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Harbiden herkes hak ettiği gibi yönetilir lafı doğruymuş.

Bu ne lan?

• demokrasi put ve global şirktir. antik yunan'da ortaya çıkan ve halkın kendi kendisini yönetmesi ütopyası üzerine kurulmuş bir yönetim anlayışıdır. egemenliği Allah'tan alıp ölümlü insan yığınlarına vermek büyük bir zulüm ve şirktir.

Göklerin ve yerin hâkimiyeti/egemenliği Allah’a aittir. Allah, her şeye kadîrdir. (3/Âl-i İmran, 189)

demokrasinin yanında yazanları (eşcinsellik, ateizm vs) değil de demokrasiye odaklanman bile demokrasinin nasıl eleştirilemez ve dokunulamaz hâle sokulduğunun ve put olduğunun delilidir.

haci o zaman allah gelsin cumhurbaskani olsun yonetsin kimsenin itiraz edecegini sanmiyorum

sanki geldi bize birakin lan ben allahim ben yonetecem dedi de biz olmaz kardes demokrasi ile yonetiliyor bu ulke dedik

ayni sekilde monarsi de sirk o zaman koskoca allah egemen ve her seyin sahibi ise bu kafasinda sarik olan kendine sultan diyen dallama da sirk kosmus olmuyor mu
  • demokrasi put ve global şirktir. antik yunan'da ortaya çıkan ve halkın kendi kendisini yönetmesi ütopyası üzerine kurulmuş bir yönetim anlayışıdır. egemenliği Allah'tan alıp ölümlü insan yığınlarına vermek büyük bir zulüm ve şirktir.

Göklerin ve yerin hâkimiyeti/egemenliği Allah’a aittir. Allah, her şeye kadîrdir. (3/Âl-i İmran, 189)

demokrasinin yanında yazanları (eşcinsellik, ateizm vs) değil de demokrasiye odaklanman bile demokrasinin nasıl eleştirilemez ve dokunulamaz hâle sokulduğunun ve put olduğunun delilidir.

• islama karşı nefret oluşturmak isteyen bir grubun bu pankartı asmadığını ne biliyorsun?

türk insanı kabaca 700 yılından beri islam yolunda. 2022 yılındayız geçen 1300 yılda islamdan en nefret edilen dönem yaşadığımız dönem olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-91EE1B1DA -- 30 Temmuz 2022; 3:21:17 >
  • internetle birlikte bu ülke ahlak namus kavramını kaybetti internette acaip resimler acaip filmlerde acaip türkler görünüyor sizi doğru yolda tutacak tek yol var ve siz o yola girmemek için her yolu deniyorsunuz.kendinize yaparsınız o şemsiyenin üstündekiler aynı zamanda bu forumda her gün reklam yapanlar aramızda bolca var.

bir yol var iyi bir yol var kötü

yoksa biz öyle emmeli gömmeli çok gazeteci filmi seyrederiz doğru adam taklidi yapanlardan.gerçekten doğru olun.

demokrasiyi oraya ekleyenler de lgbt bayrağını islam şemsiyesi üstünde gören o topçular

bu resmi üç kuruşa bastırırsınız kendinize de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 30 Haziran 2022; 23:52:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hak etmiyorum.

• haci o zaman allah gelsin cumhurbaskani olsun yonetsin kimsenin itiraz edecegini sanmiyorum

sanki geldi bize birakin lan ben allahim ben yonetecem dedi de biz olmaz kardes demokrasi ile yonetiliyor bu ulke dedik

ayni sekilde monarsi de sirk o zaman koskoca allah egemen ve her seyin sahibi ise bu kafasinda sarik olan kendine sultan diyen dallama da sirk kosmus olmuyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baltalimanı seks ofisi -- 1 Temmuz 2022; 3:12:34 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hükmün Allah'a ait olması demek, insanlar üzerinde kanun koyma yetkisinin (yasak-serbest) sadece Allah'a ait olmasıdır. yani Allah'ın helal dediği helal haram dediği haramdır. bunun dışında hiçbir kurum, hiçbir insan hiçbir merci bu hakka sahip değildir.

demokratik sistemlerde ise halk oy vererek kanun koyucu olarak kendisi gibi insanları başına seçer. bu açık bir şekilde şirk ve sapıklıktır. müminlerin başındaki emir/halife, Allah'ın kanunlarına göre o insanları yönetmek zorundadır.

demokratik sistemlerde 18 yaşında üstündeysen zina serbesttir. içki helaldir. faiz helaldir. milli piyango ve kumar helaldir. alemlerin rabbi hırsızlığın cezasını, zinanın cezasını, adam öldürmenin cezasını vs belirlemişken, insanlar demokratik sistemlerde 'biz bu kanunları beğenmedik, o yüzden bunları hapis cezasına çevirdik' diyerek alemlerin rabbine şirk koşmaktadır. ve Allah şirki affetmez.

Dikkat edin! Yaratmak da emretmek de Allah’a aittir. Âlemlerin Rabbi olan Allah, ne yücedir. (7/A'râf, 54)

De ki: “Size Allah katındaki cezası bundan daha kötü olan bir şeyi haber vereyim mi? Allah’ın lanet ettiği, ona karşı öfkelendiği, aralarından maymunlar ve domuzlar kıldığı ve tağuta kul eyledikleridir. Bunlar, (Allah katında) yerleri daha kötü ve dosdoğru yoldan sapmış olanlardır.” (5/Mâide, 60)

• alemlerin rabbi kim? bunu kim doğrulamış, kanıt nerede? kendi bildiğiniz kesin doğruymuş gibi yazınca komik oluyorsunuz. kimse kimseye karışamaz, isteyen istediğini içer, istediğiyle yatıp kalkar. bir arabın iddiaları da hiçbir şeyin delili olamaz

• sen ırkçılık yaparak ve kibirlenerek aldananlardan olmuşsun. kafa tuttuğun zât, senin benim gibi bir insan değildir haberin olsun. Allah'ın azabı çok çetin ve yakındır. tövbe et, kurtar kendini

Yoksa cahiliyenin hükmünü mü istiyorlar? Yakinen inanmış bir kavim için kim Allah’tan daha güzel hüküm sahibi olabilir? (5/Mâide, 50)

Onlara denir ki: “İçinde ebedî kalacağınız cehennem kapılarından girin. Kibirlilerin kalacakları yer ne kötüdür.” (39/Zümer, 72)

Ona ayetlerimiz okunduğunda işitmiyormuşçasına, âdeta kulaklarında ağırlık varmış gibi kibirle sırtını döner. Sen onu, can yakıcı bir azapla müjdele. (31/Lokmân, 7)

Onlara: “İnsanların iman ettiği gibi iman edin.” denildiği zaman: “Biz sefihlerin/zayıf akıllıların iman ettiği gibi mi inanalım?” derler. Dikkat edin! Onlar sefihlerin/aklı zayıf olanların ta kendileridir. Lakin bilmiyorlar. (2/Bakara, 13)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D9F4E09E5 -- 1 Temmuz 2022; 4:14:31 >

• evet senin benim gibi bir insan değildir, hatta sanıldığının aksine rahmet peygamberi hiç değildir. her türlü vahşiliği yapmıştır kendisi

• Rasulullah a.s, diğer peygamberler gibi insanları uyarmak ve müjdelemek için seçilmiştir. insanları şirkten ve putlardan temizlemek ve tek olan Allah'a kulluk etmeleri için insanlığa rahmet olarak gönderilmiştir.

Biz resûllerimizi, yalnızca müjdeleyiciler ve uyarıcılar olarak yollarız. Kim de iman edip ıslah ederse, onlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir. (6/En'âm, 48)

Biz seni ancak müjdeci ve uyarıcı olarak yolladık. (25/Furkân, 56)

Uyarıcılardan olman için kalbine (vahyetti). (26/Şuarâ, 194)

bunlar hak olarak olarak rabbimizden gelen ayetlerdir. umulur ki, kâfirlerin sana söylediği kuruntulara ve zanlara kapılıp da dünya hayatıyla aldanmazsın.

Allah'tan başka ilah yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D9F4E09E5 -- 1 Temmuz 2022; 4:24:47 >
  • çok kasma anlatamazsın hocam karşında ışid kafası var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demokrasi ne alaka lan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ItsAtakan24 -- 1 Temmuz 2022; 10:14:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.