Şimdi Ara

bu kadar haksızlık karşısında ne yapayım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bid sistemini satışta hiç kullanmadım. Helede değeri en az 500m olan bir itemı nasıl olsa bid sistemi var diye 1 m den koyup artmasını beklemek bana çok riskli ve saçma geliyor. Sonuç olarak bid sistemi sadece alıcının işine yarayan bir durum ve konudada anlatıldığı gibi kurt tüccarlarca suistimal edilebilen bir sistem. Özelliklede değeri 100m üzerinde olan itemların satışı için sabırlı olunması taraftarıyım. Buyout ile bir item koyarsınız 36 saat bekler gitmez. Aynı fiyattan bir daha koyarsınız 5-6 saat sonra gider. Halbuki aynı itemı bid ile koymuş olsaydınız büyük ihtimal daha az kazanacaktınız bu çok açık ve net buyout ile beklemeden görünen fiyata almak varken kim bid verir o kadar bekler ve daha yüksek fiyata alır? Bid kullanımının en büyük nedeni bir itema değer biçilememesi. Yoksa piyasayı iyi analiz edip muadili itemların fiyatlarını takip ettikten sonra buyout ile satılabilecek en iyi fiyata satmak sadece zaman meselesi. Bid sistemini satışta hiç kullanmadım her satışın sonundada yüzüm gülmüştür. Gerekli bir sistem olduğunu düşünmüyorum helede komik başlangıç rakamlarıyla bid başlatmak kendi sonunu hazırlamaktan başka işe yaramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi War Star -- 28 Şubat 2013; 17:38:35 >

• Elini, bulabiliyorsan yerini, vicdanına koy söyle Allah aşkına; bu oyunu gerçekten de açık artırma sistemini beğendiğin için mi aldın?

Ben "bid hizmet değildir" demedim, ifadelerimi çarpıtıyorsun.

@Enzifer
    Sen şu ifadelerindeki çelişkiyi bir açıklar mısın hele:
    quote:

Orijinalden alıntı: Enzifer

Avrupa için salı gününü çarşambaya bağlayan gecede WoW ve Diablo 3 serverlarına bakım yapılır ve bu yıllardır varolan bir durum. Çoğu oyuncu da bu durumdan haberdardır. Ama oyuncuların bu durumdan haberdar olması onların mağdur edilebileceği veya oyuncuların server bakım saatlerine göre auction ayarlamaları gerektiği anlamına gelmez.

Madem oyunu oynayanların sunucu bakım çalışma periyodlarından haberi var, neden satışlarını bu saatlere göre düzenlemek zorunda değiller? Eğer bu saat dilimlerine dikkat etmezlerse işte söz konusu arkadaşınkine benzer tablolar ortaya çıkmakta tekrar tekrar.

• Bir yandanne kadar uzadı derken arkadaş tartışma ortamı işte sanane sıkıntı duyuyorsan okuma dürtüsü ile gözümü açtım
    bazı tipler vardırya foruma girer ve : neden böle yaptın , neden tartıştın hööt hüüt , git kumda oyna, uzaatmayın , amma büyüttünüz , dağılın vesaire vesaire derler ya
    sanki zorla okutuyorlar konuyu :D bir an öle olacaktım dark side beni çağırdı :D

güzel beyin fırtınası.

Blizzard verdiği hizmetleri gizli saklı yapmıyor bu hizmetlerden dolayı seconder kazanç sağlayan kişiler var ve hep olacaktır. Bazı şeyler zamanla düzelir ancak bazı şeyler asla düzelmez.

bu konuda @shruikan ı ilk başta olan (en baştaki) sert uslubunu dışarda tutarsam haklı buluyorum ve bazı fikirlerini destekliyorum...

Bid sistemi böyledir artılarıda vardır eksileride .
    fiyatını belirleyemediğin itemi bid e koyarsın, kendi bulur fiyatını yada bid e item koyarsın beklediğin ilgiyi görmez, o itemi alacak 3 kişi o anda offlinedir 100m lik item 10m den gider bu bir riskdir. Yada herkesin bildiği gibi server bakıma alınır YADA ÇÖKER.
    Bu oyunu oynuyorsan 500m lik bir item düşürdün ise SERVERİN ÇÖKME ihtimalinin her zaman olduğunu biliyorsun ve bakım riskiide göze alıyosun demektir. Blizz tutup sana "" aa senin 500m olan itemin 100m düşük fiyata gitmiş al sana 100m" demez bakıma denk gelirsede " arkadaş ben bildirdim bakım yapacağımı önlemini alsaydın" der
    o düzeltme ancak wow da olur çünki onda gerçek para dönmüyor...

• hocam yapma lütfen yaw tabikide biliyorsun bid sistemi için oyunu almadığımı.o kadar şey yazıyorum hiç biri önemli değil.verdiğim Misal'den diyorsunki bunun içinmi aldın.ama böyle bi vaat yapıldı bid var ve 36 saat sürüyor diye.bende diyorumki MESELA bu vaat benim çok hoşuma gitti ve gittim sadece bunun için oyunu aldım mesela yani.vaatte 36 saat diyordu ben aldım kurdum oyunu bidledim 30 saat sürdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaansam

Bir yandanne kadar uzadı derken arkadaş tartışma ortamı işte sanane sıkıntı duyuyorsan okuma dürtüsü ile gözümü açtım
    bazı tipler vardırya foruma girer ve : neden böle yaptın , neden tartıştın hööt hüüt , git kumda oyna, uzaatmayın , amma büyüttünüz , dağılın vesaire vesaire derler ya
    sanki zorla okutuyorlar konuyu :D bir an öle olacaktım dark side beni çağırdı :D

güzel beyin fırtınası.

Blizzard verdiği hizmetleri gizli saklı yapmıyor bu hizmetlerden dolayı seconder kazanç sağlayan kişiler var ve hep olacaktır. Bazı şeyler zamanla düzelir ancak bazı şeyler asla düzelmez.

bu konuda @shruikan ı ilk başta olan (en baştaki) sert uslubunu dışarda tutarsam haklı buluyorum ve bazı fikirlerini destekliyorum...

Bid sistemi böyledir artılarıda vardır eksileride .
    fiyatını belirleyemediğin itemi bid e koyarsın, kendi bulur fiyatını yada bid e item koyarsın beklediğin ilgiyi görmez, o itemi alacak 3 kişi o anda offlinedir 100m lik item 10m den gider bu bir riskdir. Yada herkesin bildiği gibi server bakıma alınır YADA ÇÖKER.
    Bu oyunu oynuyorsan 500m lik bir item düşürdün ise SERVERİN ÇÖKME ihtimalinin her zaman olduğunu biliyorsun ve bakım riskiide göze alıyosun demektir. Blizz tutup sana "" aa senin 500m olan itemin 100m düşük fiyata gitmiş al sana 100m" demez bakıma denk gelirsede " arkadaş ben bildirdim bakım yapacağımı önlemini alsaydın" der
    o düzeltme ancak wow da olur çünki onda gerçek para dönmüyor...

kaansam ben yukardada söyledim hocam itemim ucuza gittiği için değil 6saatim yendiği için hakkımı aramaya çalıştım.İtem değer belirleme konusunada aynı witching houru açmıştım bir arkadaş 200m olduğunu söyledi.bende gittim 500den koydum hatta ben ilk başta dedim 500 çok oldu dur iptal edeyimde 400m'e koyayım ama iptal edemedim çünkü 500den bidlenmişti.Yani ben alacağımı zaten aldım.

edit:yazdığınız herşeye belki 20ye yakın örnek vererek açıklamaya çalıştım içinden cımbızla laf çekiliyor ve böyle mi yaptın diyorsunuz.önemli olan noktaları hep atlıyorsunuz.yani elinizi sizde biraz vicdanınıza koyup söyleyin ''tükürdüğümü yalamam ben ne dersen de ilk dediğimi diyeceğim''e dönüyorsa iş banada yazık on saat birşeyler yazıyorum burda boşa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BitirimAbi -- 28 Şubat 2013; 18:21:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BitirimAbi

hocam yapma lütfen yaw tabikide biliyorsun bid sistemi için oyunu almadığımı.o kadar şey yazıyorum hiç biri önemli değil.verdiğim Misal'den diyorsunki bunun içinmi aldın.ama böyle bi vaat yapıldı bid var ve 36 saat sürüyor diye.bende diyorumki MESELA bu vaat benim çok hoşuma gitti ve gittim sadece bunun için oyunu aldım mesela yani.vaatte 36 saat diyordu ben aldım kurdum oyunu bidledim 30 saat sürdü.

İyide göz ardı ettiğin şey blizzard senin bu 36 saatini bir hak olarak koruma altına almamış. Bu 36 saat bakım ve çeşitli aksaklıklardan dolayı seninde başına geldiği gibi kısalabilir diyor. Bid rakamını belirlerken bunu göz önüne alarak belirlemen gerekiyor. Sense bu 36 saatin yasal hakkın olduğunu savunuyosun böyle bir hakkın yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: War Star

quote:

hocam yapma lütfen yaw tabikide biliyorsun bid sistemi için oyunu almadığımı.o kadar şey yazıyorum hiç biri önemli değil.verdiğim Misal'den diyorsunki bunun içinmi aldın.ama böyle bi vaat yapıldı bid var ve 36 saat sürüyor diye.bende diyorumki MESELA bu vaat benim çok hoşuma gitti ve gittim sadece bunun için oyunu aldım mesela yani.vaatte 36 saat diyordu ben aldım kurdum oyunu bidledim 30 saat sürdü.

İyide göz ardı ettiğin şey blizzard senin bu 36 saatini bir hak olarak koruma altına almamış. Bu 36 saat bakım ve çeşitli aksaklıklardan dolayı seninde başına geldiği gibi kısalabilir diyor. Bid rakamını belirlerken bunu göz önüne alarak belirlemen gerekiyor. Sense bu 36 saatin yasal hakkın olduğunu savunuyosun böyle bir hakkın yok.

gene hemen yukarki cevaplarımdan birtanesini vereyim sen 36 saat item bidledin ben 30saat.36 saat benim yasal hakkımdır çünkü bende diğer kullanıcılarla eşit biriyim.birisi 36 saat tutuyorsa ben 30 saat tutuyorsam burdan haksızlık doğar.ve eğer bu konu hakkında blizzard'ın yazısı varsa bakımlarda bid saatten yiyecek uyanık olun hesabı bana gösterirmisiniz?

• Bak, insanlar her zaman için, bir konuda belirttikleri ilk düşüncelerine çakılıp kalma eğilimindedir. Buradaki kısır döngüyü oluşturan da bu durum işte:

Sen diyorsun ki: "benim satışım 6 saat daha yayında kalsaydı, daha yüksek meblağ teklif veren olacaktı ve ben de daha fazla kazanacaktım. Kazanacağım paradan ettiniz beni, hakkımı yediniz!"

Ben de diyorum ki: "Sunucu bakım saatlerine denk geldiği için, satışının 6 saat az süre yayınlanması için hak iddia edemezsin."
    Şayet Blizzard sana "Oyun sunucularının 7/24 sorunsuz bir şekilde aktif olacağını garanti ediyoruz." dediyse, mahkemeye verme hakkın var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: War Star

quote:

gene hemen yukarki cevaplarımdan birtanesini vereyim sen 36 saat item bidledin ben 30saat.36 saat benim yasal hakkımdır çünkü bende diğer kullanıcılarla eşit biriyim.birisi 36 saat tutuyorsa ben 30 saat tutuyorsam burdan haksızlık doğar.ve eğer bu konu hakkında blizzard'ın yazısı varsa bakımlarda bid saatten yiyecek uyanık olun hesabı bana gösterirmisiniz?

Bu tip oyunların hepsine account yaratırken bir sözleşme imzalarsınız ve bu sözleşme hep oyunu oynatanın lehinedir bu tür durumlar için dava açsanız hiç bişey elde edemezsiniz. Blizzard size hak olarak ne verdiyse alabileceğiniz odur. Size bakımdaki süre bid süresine dahildir diye açıklama yapma zorunluluğu bile yok. Bundan doğan zararlarınızı tazmin etme yükükmlülüğüde yok. Siz onu kendi adalet anlayışınıza göre hak olarak görüyorsunuz. Sözleşmeyi okumadım ama büyük ihtimalle oyun içi varlıklar zaten blizzarda ait. Karakteriniz ve eşyalar yani. Blizzard bunları keyfi dahi silse hak idda edemeyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi War Star -- 28 Şubat 2013; 18:47:18 >

• Sen diyorsun ki: "benim satışım 6 saat daha yayında kalsaydı, daha yüksek meblağ teklif veren olacaktı ve ben de daha fazla kazanacaktım. Kazanacağım paradan ettiniz beni, hakkımı yediniz!" evet hem böyle diyorum hemde ''o adam 36 saat yaptı ben neden 30 saat yapıyorum'' diyorum.kimseyi mahkemeye verme gibi bi niyetim yok.biri blizzard'ın gerçi böyle bir sözleşmesi olduğuna görmeden inanmak imkansız sözleşmesini imzalıyorsa ve blizzard keyfi bir şekilde adamın itemlerini karakterini silse.Adamda burada gelip böyle böyle oldu diye konu açsa.Blizz'e mail gönderse adama g.tüyle gülecek kadar çılgın değillerdir heralde.Adalet kavramını şuanki hukuk kavramından bir ayırın.Blizzard'ın adaletinden bahsediyorum ben.hani şöyle olsa misal ben hile kullandım kullanırken elektrik harcadım pc başında durmak zorunda kaldım sonunda banlandım.gelip böyle böyle oldu emeğim vardı elektrik parası vardı boşa gitti desem sizde o zaman bana dersinizki kardeşim sen hile kullanmışsın blizzard sana hile kullanmaman gerektiğini başta söyledi.hakkını arayamazsın deseniz tamam.

• Anlaşıldı, anlatamıyoruz. Peki o zaman.

6 saatlik ek yayın süresi ile daha fazla kazanacağını belirtiyorsun. Peki nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Bu derece savunucu bir tavra büründüğüne göre, muhtemel kazanç durumunu kanıtlaman lazım. Eğer kanıtlayabilirsen, burada ben de dahil, sana karşı duran herkes tükürdüğünü yalayıp senden özür dilemek zorunda.

Kanıtlayabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shruikan

Anlaşıldı, anlatamıyoruz. Peki o zaman.

6 saatlik ek yayın süresi ile daha fazla kazanacağını belirtiyorsun. Peki nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Bu derece savunucu bir tavra büründüğüne göre, muhtemel kazanç durumunu kanıtlaman lazım. Eğer kanıtlayabilirsen, burada ben de dahil, sana karşı duran herkes tükürdüğünü yalayıp senden özür dilemek zorunda.

Kanıtlayabilir misin?

illaki kazanmak zorundamıyım işin maddi boyutunu artık bi kenara bırak.ben 10m eden bir itemi 250m'ye bid koydum diyelim ve 6 saatim gitti evet ben zaten biliyorum o iteme kimse bid vermiyecek ama benim 6saatim gitti.Dediğin şekilde haksız duruma düşüyorsam blizzard oyuna girip araştırsın ve desinki ''ineğe bak 5m'lik itemi 250m'ye koymuş nasıl olsa kimse almaz dur şunu iptal edeyim'' demek zorunda?bu arada küçük bir ayrıntıyıda düzelteyim 6 saatlik EK değil var olan var olması gereken süre.aslında Kesin kanıtlayamam çünkü yoldan bir adamı çevirsem o da evet ben bu itemi alıcaktım ama server gitti bidleyemedim dese inanıcakmısın? inanmıyacaksınız bu adamı yoldan çevirdin diyeceksiniz.Ama inanmalsınız aynen bu şekilde oldu.

• Ee, o zaman istediğin nedir senin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shruikan

Anlaşıldı, anlatamıyoruz. Peki o zaman.

Kanıtlayabilir misin?

Böyle bişeyede gerek yok aslında potansiyel olarak daha fazla kazanma şansı var ama o 6 saatlik sürenin yada olası acil bakımlarda geçen sürenin kazanılmış bir hak kaybı olduğuna inanıyor arkadaş öyle bişey yok. Bu oyunda AH çökse bile bid süreleri işler bilmiyosan öğrenmiş oldun. Ben neden bu işten hiç mağdur olmadım yada şikayetçi değilim? Demekki önlemi var. Zaten blizzard forumlarında gerekli konu açılmış ama blizzard sistemi değiştirmemiş demekki sen ona göre bid yaratacaksın önlemini alacaksın haksızlık olduğunu idda etmen senin itemını AH de korumaz son kararı blizz verir. Burada ağlamanında sonuca bir faydası yok ya bid sistemini dikkatli kullan yada sonuçlardan şikayet etme. Dahada bişey yazmam bazı insanlarla tartışmanın cidden bir faydası yok.

• konuyu açtığımda yazmıştım

konuyu açmamdaki amaç ingilizcem çok iyi değil bana yardımcı olmak isteyen varsa en azından sitem etmek için blizzard'a ticket atıcam.özel mesajdan şu konuyla ilgili bir yazı yazıp bana gönderebilirmi? şimdiden teşekkürler.

kopyala+yapıştır.
  • @war star birdaha mesaj yazmıyacaksanda umarım okursunda arkandan konuşuyor gibi olmam.

ben blizzardın forumlarını takip etmek zorunda değilim.zaten takip etsemde birşey anlamıyorum dediğim gibi ingilizcem çok iyi değil.Boş konuşuyorsun neden boş konuşuyorsun onuda söyleyeyim.Senin bildiğini bilmiyorum diye ben zarara uğramak zorunda değilim.evet senin başına gelmemiş ama eğer bid sistemini kullanıyorsan gelebilme ihtimali var.Son saatlerde adam bug bulmuş götürüyor itemleri acil durdurmak lazım apar topar oyunu kapatıyorlar seninde haberin yoktu oyunun kapanacağından haliyle uğraşıyolar uğraşıyolar 5 saatte zor yapıyorlar.seninde oyun kapanmadan önce 4saatin vardı.işte şimdi benim başıma gelen senin başınada gelmiş olur.Böyle birşeyin başına gelmesini istemiyorsan oyunda var olan bid sistemini hiç kullanmaman gerekiyor.hem ağlamıyorum yaw ben konudan vazgeçeli çok oldu zaten.gene üstlerde bir örnek vermiştim blizzard bir kuyu açtı bu kuyu var ama bilinmiyor.sende bu kuyuyu öğrendin yürüyorken üstünden atladın.ama ben bilmiyorum böyle bir kuyu varmı yokmu gittim içine düştüm.elimdede bardaklar vardı kırıldı.şimdide geldim diyorumki ya buraya kuyumu açılır?

edit: ekleme yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BitirimAbi -- 28 Şubat 2013; 19:58:43 >

• Sanki adamların çok hoşuna gidiyo birilerinin mağdur olması.Onlarda farkındalar birilerinin mağdur olduğunun ama bu konuda bir çözüm bulamadılar demekki.Blizzard kötü niyetinden yapıyo değil ya bunu hayret bişey.Sanki bi tek sen farkındasın bunun bir haksızlık olduğunun.Kötü bişey tabiki bir sürü oyuncuda mağdur oldu ama online oyunlarda olur böyle şeyler.Adamlar sana hiç mağdur olmayacağın mükemmel bir oyun vaad etmediki.Millet yüzlerce dolarlık item aldı bi patch geldi hepsi çöp oldu buda mağduriyet ona kalırsa ama dediğim gibi online oyunlarda böyle şeyler oluyor.Hiçkimseyi mağdur etmeyecek bir çözüm bulsaydı blizzard uygulardı zaten milletin şikayet etmesinede gerek kalmazdı.
  • Tansiyonu düşük tutalım lütfen
  • ne kadar zor olabilirki oyun çöktüğünde bid sürelerininde durdurulması? yada durdurduklarında ne gibi zararlara yol açar.bana deyinki adamlar bid'i durdurursa böyle böyle kötü şeyler olur tamam diyeceğim.evet sanki bir tek ben farkındayım bunun haksızlık olduğunun zaten onun savaşını veriyorum kaç saattir anlatmak için?herkes farklı şeyler söylüyor.''haklısın ama adamların bildiği var değiştirmiyorlar''''.haksızsın''.''haklısın ama hakkını arayamazsın''.Dediğin gibi çok kişi mağdur oluyor bu kadar vurdumduymaz olmasalardı böyle olmayabilirdi.herkesle her konuda tartışırım ama blizzardı savunanla tartışamam şuan.

edit:+ olarak patch yüzündende mağdur oldum ama o apayrı konu imzamdaki linkten gloves'i görebilirsiniz patchtan önce 450m'e almıştım şimdi 100m'ye satabilirmiyim?.Zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BitirimAbi -- 28 Şubat 2013; 22:32:24 >
  • quote:

ne kadar zor olabilirki oyun çöktüğünde bid sürelerininde durdurulması? yada durdurduklarında ne gibi zararlara yol açar.bana deyinki adamlar bid'i durdurursa böyle böyle kötü şeyler olur tamam diyeceğim.evet sanki bir tek ben farkındayım bunun haksızlık olduğunun zaten onun savaşını veriyorum kaç saattir anlatmak için?herkes farklı şeyler söylüyor.''haklısın ama adamların bildiği var değiştirmiyorlar''''.haksızsın''.''haklısın ama hakkını arayamazsın''.Dediğin gibi çok kişi mağdur oluyor bu kadar vurdumduymaz olmasalardı böyle olmayabilirdi.herkesle her konuda tartışırım ama blizzardı savunanla tartışamam şuan.

edit:+ olarak patch yüzündende mağdur oldum ama o apayrı konu imzamdaki linkten gloves'i görebilirsiniz patchtan önce 450m'e almıştım şimdi 100m'ye satabilirmiyim?.Zor

Sanırım yapılacak şey madem buna karşı yeterli bir etkinlik oluşturulamıyor oyunun kapatıldığı süre zarflarını kapsamayan aralıklarda item satışı yapılması.. Ve baştan sona takip ettim konuyu senin haksız olduğun bir nokta varsa oda seni anlamadan amaçsız blizzard yanlısı tiplere cevap vermen olacaktır. Alınma gücenme olmasın. Zaten arkadaşın bu durumunun aksini savunan adam konu içerisinde geçen fırsatçı tipin ta kendisidir. Biliyoruz ki aramızda bu arkadaş gibileri mağdur eden tiplerde var. Mesela 300m'lik itemin bidi düşükse server kapanmasına yakın bidleyen ve süreç içerisinde kapan tipler hani. Durum bundan ibaret arkadaşım. Yapılacak birşey yok bir dahaki sefere hem bid sürecini hemde serverın kapanma sürecini iyi hesap etmen gerekecek buda ders olacak ne diyebilirim ki başka ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyprosoft -- 1 Mart 2013; 0:42:39 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.