Şimdi Ara

Bu hayatta hiç yüzüm gülmedi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • En azından kendi geçimini sağlayacak bir işin var. Kendine ulaşılır hedefler koy. Lüks arabaya binmek zorunda değilsin. Merakımdan soruyorum, bankada ne iş yapıyorsun ve maaşın ne kadar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de buraya sizi ezmek için yazayım. ODTÜ Elektrik elektronik ve inşaat mühendisliği mezunuyum. Odtüden master aldıktan sonra Amerikaya çok iyi bir üniversiteye doktora yapmaya geldim. Maddi durumum çok iyi doktora bittikten sonra amerikada şirket kuracağım. Üniversitede de hocalık yaparım bir yandan.
  • xStyks kullanıcısına yanıt
    Avukata verdik, birşey yapamadı çünku resmi olarak firmayı benim akıllı babam amcamın üstüne yapmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok kıskandım, ben dünyaya 10 defa gelsem odtu okuyamam, almazlar, alsalarda mezun olamam

• ben moral olarak bitiğim şuan savaş çıksa iplemem yaş 35 olacak ne karı var ne kız çalış çalış biriktir neye yarar alacak bir şeyde kalmadı bir ara eve sinema kurar takılırım diyordum en büyük ekranı aldım soundbar aldım kablolu zor oluyor dedim tablet aldım yani alacak şeyde kalmadı araba süreyim ingilizce öğreneyim dedim body yapayım dedim onlarda zevk vermedi şuan 10 dk sonra meteor düşse keşke 1 dk sonra düşseydi derdim tın yani kriz mi çıkacak çıksın savaş mı çıkacak çıksın benim zaten beka sorunum var şuan o durumdayım yani dünyayı yok etme tuşu olsa avangersteki gibi herkesi silerim artık siyasette tutmuyorum futbolda takımda vs de. bu halk iflah olmaz işten mi çıkarcak çıkarsın aldığım maaşı heryerde alırım evlensem kesin malın biri denk gelir bu hayatımıda aratır bana hayırlısı

• Ticaret yapmak istiyorum ama girişken degilim, batmaktan korkuyorum elimdeki 3 kuruş giderse iyice çökerim.

Ne ticareti yapacagım onuda bilmiyorum, dolar aldım biraz elimde patladı. Ömrümün sonuna kadar bordro mahkumu olmak istemiyorum, Ben okumadım hiçbir işyeri bana yüksek maaş ödemez alacagım ya asgari ucret yada onun biraz üstü, bu yüzden hayattan mutlu değilim.

• Hastayım demişsin de, nasıl engelli raporu aldın?
    Başka fiziksel rahatsızlık mı var?
    Ne güzel işin gücün sigortan maaşın var.
    Etrafında güvenilir birileri mutlaka vardır.Onunla ortak ticaret yap.Amcan gibi çakal çıkmasın ama.

• Tüm dertliler, bu konuyu bekliyormuş gibi içini dökmüş.
    Vay be ne yaşamlar varmış.
    Ben de 'derdim var' diyordum.Artık hiçbir şeye üzülmem.

Bu da benden tüm dertlilere gelsin

senin derdin dert midir
    benim derdim yanında
    kimselerde gördün mü
    böyle dert hayatında

otur şöyle yanıma
    dinle bak dertlerimi
    anlatınca ağlama
    deşme benim derdimi

beterin beteri var
    haline şükret dostum
    yıllardır mutluluğun
    her gün peşinden koştum

daha bir çok derdimi ben sana anlatmadım
    genç yaşta saçlarımı boşuna ağartmadım

tanrım bile unutmuş
    dertlerime dur demez
    bir insanın üstüne
    bu kadar dert yüklenmez

• Kaç yaşındasın bilmiyorum ama ne ticareti yapacağını bilmiyorsan dediğim gibi ilk önce kurslara bakman ve kurslar alman çok daha faydalı olacaktır. 0 bilgi ile ticarete girişirsen çabuk sönersin. Bence dediğimi yap ve ticaret ile ilgili kurslar al, pazarlama, girişim ile ilgili kurslar var. Onlara bir göz at derim. Yoksa dediğin gibi o 3 kuruşluk paran da uçar gider. Paranın bir kısmını ihtiyaçlarına harcıyorken bir kısmını ise biriktir ve dedim gibi gerek önemli yerlere ulaşmış insanların kitaplarını gerekse Udemy veya herhangi başka eğitim sitesinden kurs al. Ne ticareti yapacağını bilmiyorum demişsin bir de. Açıkçası ne yapmak istediğini bilemediğim için internette araştır demek zorunda kalacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efendizade34

Sokaklara bakıyorum hep lüks arabalar , bende ömûr boyu alamam öyle araba, millet hep yuksek maaş alîyor, kendi işinin sahibi.
    Babanın düzenine güvenip yatmışsın düzen bozulunca da ağlıyorsun

• Bu ülkenin yüzde 70 80 ni böyle sen bir kölesin ve hep köle olarak kalacaksın bunu hiç unutma
  • Keşke baban kurmuş olduğu işi kardeşinin üstüne geçirmek yerine kendi üstüne geçirseymiş. Üzülmene gerek yok kimse öyle burada göründüğü gibi değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok uzun olduğu için okumadım. Her şeye rağmen şükretmek gerekiyor. Beterin de beteri vardır. Her karanlığın sonunda bir ışık olur. Azimli olunursa pek çok üstesinden gelinebilir.

• Hangi banka ? Bende is ariyorum,Ankarada mi ?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.