Şimdi Ara

Bu hayatta hiç yüzüm gülmedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doguştan hastalıklı dogdum, çocuklugumun büyük bir kısmı hastanelerde geçti, Çok acılar çektim, o zaman ssk hiçbirşey karşılamıyordu, babamın durumu iyiydi o zamanlar, bana ömrüm boyunca 1 daire parası harcamıştır, okullarda anlama güçlugu olan başarısız bir oğrenciydim. Öğrencilik hayatım hep başarısızlıkla geçti, okulu sevmeyen, dersleri yapamayan bir ögrenciydim, ortaokulda bile şök le geçtigim oldu, sbs puanlarım hep dusuktu, puanım hiçbir okula yetmedi, zar zor bir ticaret lisesine girdim, yılsonu 9 zayıfla lise 1 de kaldım, hiç ders çalışmıyordum, çalışmakta istemiyordum, okumak bana göre değildi, hep babama güveniyordum, iş yerimiz vardı çok kazanmıyordu ama geçimimizi saglıyordu, herneyse lise 1 de kalınca ailem beni koleje verdi tekrar sınıfta kalırsam lise hayatım biter diye, 4 sene okula boş boş gidip geldim diploma almak için 1 harf bile ögrenmedim, lise sondayken babam beyin kanaması geçirdi, işte hayatım burda iyice kötüye sardı, babamın işi amcalarımla ortaktı amcalarım çok hayin insanlar, babam hasta olunca butun malına el koydular, iş yerinden hiçbir hak vermediler, oysaki işi kuranda babam zamanında abim diye firmayı onun üzerine yapmış, babam çok iyi niyetli biri, Bende liseden sonra üniverste sınavında hiçbir okul tutturamadım, böyle vasıfsız lise mezunu olarak kaldım, gittim engelli raporu aldım, bir bankaya girdim şimdi orada engelli olarak çalışıyorum, ama işimden ve hayatımdan hiç memnun degilim, bankadakilere hatta forumdakilere bakıyorum herkes okumuş zeki iyi yerlere gelmiş bende hayatımı 3 kuruşa satıyorum, hayattan hiç mutlu degilim, sokaklara bakıyorum Herkesde güzel arabalar, millet girişken zeki, güzel paralar kazanıyorlar, yaşıtlarım 4 yıllık okul bitirdiler meslekleri oldu, ben vasıfsız ve niteliksiz şekilde 3 kuruşa calısıyorum, Bankadakilere bakıyorum 2 üniversite bitirmişler, ben daha 2 yıllık dandik okul okuyamadım tek dilegim imanla bir an önce ölmek. OKUDUGUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER İÇİMİ DÖKMEK ISTEDIM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Senin halinden çok iyi anlıyorum kardeşim bende o durumu şuan yaşıyorum hayattan hiç bir beklentim yok sürekli sıkıntılı geçiyor kendimi asmak istiyorum ama günah ve arkamdan ağlayacak bir ailem var onu düşünüyorum ben senden daha beter bir haldeyim işim bile yok işsizim ailem üzerime geliyor okulu zaten çoktan bıraktım sokağa çıkınca yaşıtlarımın altında son model mercedesleri görünce içim kötü oluyor ağlayasım geliyor neden bende bunlar gibi bir hayat yaşamıyorum diyorum neden bunlar gibi mutlu değilim diyorum ama biliyorum ki hepsi baba parası yiyor. hayatlarında hiç alın teri dökmemişler ben artık hayatı akışına bıraktım zaten dünyanın sonu geliyormuş gibi hissediyorum sende takma bunları sabret geçecek hepsi Allah seninde benimde bizim gibi zorda olanlarında Yardımcısı olsun. imanlı ölmeyi nasip etsin.
  • Hic degilse isiniz var.

Cogunlukla 2 unv bitirenler is bulamadigi icin bitiriyor

+ tip fakultesinde bile essegi baglasan mezun olur. Yani diploma sayisi cidden onemli bisey degil.

Eger cabalayipta olmuyor diyorsaniz bu sizin sorununuz degildir. Cabalamadan olmuyor derseniz bu sizin sorununuzdur.Herkes tek okuyusta anlacak diye birsey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • puahahaha herkes iyi yerlere mi gelmiş?? olum ülkenin %80i sürünüyo lan bi senin mi derdin var? ağlayacağına git çözüm ara burda ağlama.

• En azından sigortalı işin var dostum .Ben sigortasız sağda solda çalışıyorum . Kazandığım para da alkole maddeye gidiyor .

• Sokaklara bakıyorum hep lüks arabalar , bende ömûr boyu alamam öyle araba, millet hep yuksek maaş alîyor, kendi işinin sahibi.

• SuKurgusu kullanıcısına yanıt
    Sigortalı iş var ama maaş düşuk, işide sevmiyorum. iş yuku çok fazla

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3E41C059B

puahahaha herkes iyi yerlere mi gelmiş?? olum ülkenin %80i sürünüyo lan bi senin mi derdin var? ağlayacağına git çözüm ara burda ağlama.
    Adam Haklı Herkes 10 numara lüks hayat yaşıyor neresi %80'i sürünüyor ? en fakir adamın elinde İphone var sokaklar mercedes,range rover,bmw kaynıyor tek biz kötü hayat yaşıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebiqboss -- 16 Eylül 2019; 20:19:54 >
  • calissaydin baban kolejlere gondermis okutmaya calismis ,sen okumamayi tercih etmissin bu yuzden omur soyu surunursun senin tercihin boyle vermissin ne bekliyorsun farkli olarak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • thebiqboss kullanıcısına yanıt
    10 tane araba görsem en az yarısı son model

• Senin halinden çok iyi anlıyorum kardeşim bende o durumu şuan yaşıyorum hayattan hiç bir beklentim yok sürekli sıkıntılı geçiyor kendimi asmak istiyorum ama günah ve arkamdan ağlayacak bir ailem var onu düşünüyorum ben senden daha beter bir haldeyim işim bile yok işsizim ailem üzerime geliyor okulu zaten çoktan bıraktım sokağa çıkınca yaşıtlarımın altında son model mercedesleri görünce içim kötü oluyor ağlayasım geliyor neden bende bunlar gibi bir hayat yaşamıyorum diyorum neden bunlar gibi mutlu değilim diyorum ama biliyorum ki hepsi baba parası yiyor. hayatlarında hiç alın teri dökmemişler ben artık hayatı akışına bıraktım zaten dünyanın sonu geliyormuş gibi hissediyorum sende takma bunları sabret geçecek hepsi Allah seninde benimde bizim gibi zorda olanlarında Yardımcısı olsun. imanlı ölmeyi nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebiqboss -- 16 Eylül 2019; 20:25:56 >
  • Ailem okumam için destek oldu, fakat beni hep hazır yiyici yetişdirdiler, asalak yetiştim, Dersleride hem anlamıyordum, hemde okumayı sevmiyordum

Hocam bende Allaha inanmasam intihar ederdim, gerçekten fakir bir insanın dünyaya gelmesi ona cehennem azabıdır. Fakir aileler çocuk yapmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: efendizade34

Hocam bende Allaha inanmasam intihar ederdim, gerçekten fakir bir insanın dünyaya gelmesi ona cehennem azabıdır. Fakir aileler çocuk yapmamalı.
    Aynen hocam fakir aileler kesinlikle ama kesinlikle çocuk yapmamalı çocuklarıda ileride büyüdükleri zaman ağlayacaklar isyan edecekler belki bu dünyada cehennemi yaşıyoruz ama Allah büyüktür bir kapıyı kapatır bir kapıyı açar elbet hayırlı olanı çıkarır kaşımıza şükretmek lazım Allah hakkımızda hayırlısı neyse onu nasip etsin.
    ülkede 100 kişiye düşen araç sayısı 28.

bence senin gözün sadece zenginleri görüyor.

• Hocam okumak sana gore degilse ısrar etmemeliydin.Kendinde diyorsun bana göre değildi diye.Okula harcayacağın vakit ve parayla iş öğrensen güzel bir işin olurdu şu an.

• 64 milyon kişi açlık ve yoksulluk sınırının altında. Bunu bir tarafımdan atarak söylemiyorum, istatistiklere dayanıyor. Geriye kalan 16 milyon kişinin max. 2 milyonu lüks araba alabilir.

Sokakta lüks araba var muhabbeti komple boş tiplerin lafları, araştırmadan böyle boş konuşanlar bir zahmet sürünsünler...zaten doğal olarak bolca sürünüyorlar...
    https://www.evrensel.net/haber/375706/halkin-yuzde-80i-aclik-ve-yoksulluk-sinirinin-altinda-yasiyor
  • choyrn kullanıcısına yanıt
    Ne iş yapabilirimki ? Birde ben yapı olarak tembel biriyim

• Her halta bir bahanen var. Ne diye ağlıyorsun ?
  • Bence amcanı bu yaptığı adi davranıştan dolayı mahkemeye vermelisin.. Bir avukatla bilen biriyle görüş istersen.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.